eGospodarka.pl

 • Kiedy usługi noclegowe przychodem z podatkiem u pracownika?

  (...) kwestia będzie przedmiotem rozważań niniejszego artykułu. Co do zasady bowiem przedsiębiorcy wiedzą, że VAT od takich usług odliczyć nie można, a z uwagi na to, że są one związane z (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Umowa o roboty budowlane - forma, treść, rodzaje, poznaj opinie o Velo SINCITY 2.0 czy przeglądaj oferty pracy z miasta gniezno.


 • Zagraniczne spółki kontrolowane w 2018 r. zapłacą wyższy podatek

  (...) za granicą wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i umiejętności w dopełnieniu wymogów formalnoprawnych. Znajomość obcych procedur często wymaga trafnego rozumienia ich w (...)

 • Jak w Europie obniża się ceny OC?

  (...) w pewnym stopniu ponosić może bieżące orzecznictwo Sądu Najwyższego. Jego ostanie uchwały potwierdzają bowiem, że o odszkodowanie od sprawcy wypadku starać mogą się również bliscy (...)

 • Odsetki za zwłokę od zadośćuczynienia z podatkiem dochodowym

  (...) Wnioskodawczyni została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych i odniosła bardzo poważne obrażenia zagrażające jej życiu oraz zdrowiu. W związku z tym wypadkiem wystąpiła na (...)

 • Wydatki na IT rosną najszybciej od dekady

  (...) że największy wzrost stanie się udziałem oprogramowania dla biznesu. Wydatki na te ostatnie mają podskoczyć aż o 11,1 proc., przewyższając tym samym wartość 390 mld dolarów. Za takim (...)

 • Wyniki finansowe OFE i PTE

  (...) 31 grudnia 2017 r. liczba rachunków prowadzonych przez wyniosła 16,5 mln. O 0,1 p.proc. (do 0,7%) wzrósł udział rachunków martwych, a więc takich, na których nie odnotowano wpływu (...)

 • Przeciętne wynagrodzenie nieco zwolniło

  (...) wynagrodzenie brutto w gospodarce w pierwszym kwartale 2018 r. wyniosło 4622,84 zł brutto i było wyższe niż rok wcześniej o 6,2 proc. To wynik bardzo dobry, ale jednak słabszy niż kwartał (...)

 • Cyfrowy Polsat może przejąć Netię

  (...) do UOKiK 21 grudnia 2017 r. W styczniu postępowanie przeszło do drugiego etapu. Ze względu na to, że działalność obu podmiotów pokrywa się na wielu płaszczyznach (płatna telewizja, oraz (...)

 • Obciążenie demograficzne mamy mniejsze niż w UE, ale...

  (...) co piąty (19,4%) obywatel Unii Europejskiej ukończył już 65 rok życia. To daje nam populację liczącą sobie niemal 100 milionów osób. Wysoki wskaźnik UE (w 2017 roku 29,9%) nie powinien (...)

 • Bankowość i ubezpieczenia na rynku kandydata

  (...) kojarzony jest przede wszystkim z redukcją etatów, fuzjami, przejęciami i likwidowaniem części polskiego biznesu w ramach globalnych organizacji. Banki i towarzystwa ubezpieczeniowe dotąd (...)

 • Majówka, czyli podróże, grill i assistance drogowy

  (...) się wyjątkowo łaskawy - wystarczyły 3 dni urlopu, aby móc nie cieszyć 9 dniami nieprzerwanego, majówkowego wypoczynku (od 28 kwietnia do 6 maja). Polacy korzystali z tej możliwości nader (...)

 • Nowe terminy przedawnienia i koniec samowoli windykatorów

  (...) przez resort sprawiedliwości nowelizacji jest skrócenie podstawowego terminu przedawnienia z dotychczasowych 10 do 6 lat. Jednocześnie ustawodawca nie przewidział zmian w przypadku roszczeń (...)

 • Dolar stracił efekt rozpędu

  (...) w ostatnich tygodniach zapewnił mu wyraźne umocnienie do pozostałych walut. Brak „brzydkich” konsekwencji zerwania umowy nuklearnej z Iranem przez prezydenta Trumpa oraz gorszy od oczekiwań (...)

 • RODO a zmiany w prawie pracy

  (...) zmiany w dotyczyć będą zakresu przetwarzania danych osobowych pracowników i kandydatów na pracowników oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych. Nie są one rewolucyjne. W ich wyniku jednak (...)

 • Jaki jest dom marzeń Polaków?

  (...) najczęściej niewielki (100-120 mkw.), półtorakondygnacyjny budynek ze spadzistym dachem o powierzchni - takiego wyboru dokonał co trzeci z respondentów (35%). Jego niezbędnymi wręcz (...)

 • DSV buduje biurowiec w Warszawie

  (...) nowa inwestycja stanie na działce położonej na rogu ulic Taśmowej i Marynarskiej. Siedmiopiętrowy budynek w stylu skandynawskim ma nawiązywać wyglądem do zlokalizowanej w Danii głównej (...)

 • Centra handlowe. Już nie ilość, ale jakość

  (...) handlowe w Europie zajmowały powierzchnię 166,5 mln m kw., co oznacza, że na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy mieliśmy do czynienia ze wzrostem rzędu 2,3%. Nie jest dużym zaskoczeniem, że (...)

 • Rynek walutowy 07-11.05.18

  (...) nastawienie FOMC, konsensus panujący w tym gremium, jest właśnie takie. Ale w tym tygodniu objawiły się też inne "jastrzębie" – mianowicie te reprezentujące neokonserwatyzm i to, co (...)

 • Volkswagen Arteon 2.0 TSI 280 KM - udana metamorfoza

  (...) Volkswagena do starego wyjadacza. Ma wszystko to co standardowy Passat, a do tego dużo lepiej wygląda. Zmienił się jednak typ nadwozia – to liftback, a nie jak wcześniej sedan. Dzięki temu (...)

 • Rynek nieruchomości. Murowany kryzys?

  (...) notowany jest od miesięcy w m.in. w Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Szwecji, Norwegii. Obniżkę widać też w największych miastach, takich jak Londyn Berlin czy Oslo. Ostatnio Centralne (...)

 • B.D.P. Rada sp. z o.o. - Biuro rachunkowe. Prezentacja firmy, oferta i zakres usług, przykładowy cennik, uprawnienia i dane kontaktowe. Warszawa.

  Czytaj więcej: Rachunkowość i podatki


strony : [ 1 ]
 
14
maj 2018

maj 2018
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2615
CHF 3,5594
USD 3,5558
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.