eGospodarka.pl

 • Obowiązek podatkowy przy usługach krótkotrwałego zakwaterowania

  (...) to pytanie należy tutaj odpowiedzieć w pierwszej kolejności. To od prawidłowej klasyfikacji będą bowiem uzależnione dalsze skutki podatkowe. W dziale 55 PKWiU wymieniono usługi związane z (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja AKC-3/AKC-3zh, poznaj opinie o Amino Grochowa - zupa błyskawiczna czy przeglądaj oferty pracy z miasta czechowice-dziedzice.


 • Sprzedaż składników majątku firmy dla pracowników

  (...) 1 ustawy o PDOP, przychodem z odpłatnego zbycia rzeczy lub praw majątkowych, z zastrzeżeniem ust. 4, jest ich wartość wyrażona w cenie określonej w umowie. Jeżeli jednak cena bez uzasadnionej (...)

 • Kiedy "darmowy" członek zarządu bez podatku u spółki?

  (...) Udziałowcami wnioskodawcy (spółka X) są spółka Y (99%) oraz spółka Z (1%). Jedynym udziałowcem spółki Y jest natomiast spółka W. Udziałowcami spółki Z są z kolei spółka Y (99,83%) (...)

 • Kurs franka znowu uderza w kieszenie Polaków

  (...) spłacających kredyty denominowane we franku. Szwajcarska waluta jest najdroższa od 7 miesięcy. Jeszcze w drugiej połowie kwietnia kurs CHF/PLN spadał poniżej poziomu 3,50. Co wydarzyło się (...)

 • Polskie firmy: portfel należności I kw. 2018

  (...) spadek Indeksu Należności Przedsiębiorstw. Wskaźnik, który informuje nas o poziomie w gospodarce, pikował do 89,9 punktu, co w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami (92,1 punktu) jest (...)

 • Co oferuje nam nowa aplikacja IKO?

  (...) dostępna dla tych klientów PKO Banku Polskiego i Inteligo, którzy posiadają telefon pracujący w oparciu o system Android. Co oferuje? Oto jej cztery nowe funkcjonalności: Zeskanuj i zapłać (...)

 • Jakie składki OC płaciliśmy w kwietniu?

  (...) 2018 r. = 98↗ (wynik dla poprzedniego miesiąca: 97↗) Komentarz ekspertów Ubea.pl: najlepszych na rynku polis komunikacyjnych dowiodło, że drugi miesiąc tego roku okazał się raczej (...)

 • Osiedle Symbioza. Nowe mieszkania na krakowskich Czyżynach

  (...) przy ulicy Sołtysowskiej 37a, a więc w pobliskim sąsiedztwie Łąk Nowohuckich. W ofercie dostępnych jest 56 mieszkań, od dwu- po czteropokojowe, o powierzchni od 33,72 mkw do 66,61 mkw. Jak (...)

 • Sprzedaż detaliczna wyhamowała, ale czy na stałe?

  (...) detalicznej wskazuje na wciąż silny pozytywny wpływ konsumpcji na tempo . Wbrew obawom o osłabienie tego czynnika napędzającego , na razie nie widać sygnałów zadyszki konsumentów (...)

 • Inwestowanie na giełdzie: analiza spółki CCC

  (...) własne w Polsce, Czechach, Węgrzech, Niemczech, Słowacji, Austrii, Chorwacji, Słowenii, Rosji, Bułgarii i Serbii oraz salony franczyzowe w Rumunii, Łotwie, Litwie, Estonii, Ukrainie i (...)

 • 7 rzeczy do zrobienia przed wyjazdem na zagraniczne wakacje

  (...) dokumentów za granicą? Jak zabezpieczyć mieszkanie lub dom na czas nieobecności? Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać? Jak uniknąć rozczarowań związanych ze standardem zakwaterowania i (...)

 • Służewiec to już nie tylko nowe biurowce

  (...) jednak odbiega od projektów, które powstawały w czasach, gdy słynne dopiero pięło się w górę. Najlepsze ze stołecznych kwartałów są w znacznie bardziej przemyślany sposób aranżowane, (...)

 • Botnet Hide and Seek znowu w akcji

  (...) odkrycia do dziś botnetowi udało się z różnym skutkiem zainfekować niemal 90 000 unikalnych urządzeń. Przypomnijmy, botnet to rozproszona od względem geograficznym sieć zainfekowanych (...)

 • RODO a małe firmy

  (...) jak się odnaleźć? Nie każdy jest świadomy tego, że ochrona danych osobowych na gruncie krajowym działała już od 1997 roku i również nakładała na firmy określone wytyczne dotyczące (...)

 • Uwaga eksporterzy! Globalne terminy płatności coraz dłuższe

  (...) należności (DSO - Dales Sales Outstanding) może odbić się na polskich eksporterach. Średni wskaźnik DSO w ujęciu globalnym osiągnie w tym roku rekord, wydłużając się do 67 dni (...)

 • Zagrożenie ze strony ataków DDoS nie słabnie

  (...) W część z nich zamieszani są cyberprzestępcy wspierani przez rządy i wówczas ataki te służą realizacji celów politycznych. Jednak galopująca cyfryzacja i uzależnienie organizacji od (...)

 • Kupno domu po polsku

  (...) Dane Metrohouse wskazują, że na wtórnym rynku nieruchomości największym wzięciem cieszą się domy powstałe po 2010 r., które stanowiły aż 55 proc. całej tegorocznej sprzedaży. Co piąty (...)

 • Wydatki na obronność znowu w górę

  (...) roku światowe wydatki na obronność osiągnęły poziom 1,68 bln, aby w kolejnym roku wzrosnąć do 1,73 bln dolarów. Budżet obronny Stanów Zjednoczonych (606,2 mld dolarów) stanowił w 2016 (...)

 • Sprzedaż nowych samochodów IV 2018

  (...) czwartym miesiącu br. Centralna Ewidencja Pojazdów powiększyła się o kolejne 44 716 sztuk nowych osobówek, co względem analogicznego okresu poprzedniego roku oznacza wzrost o 13,3% (...)

 • Budowa domu: jak się to robi na wschodzie Polski?

  (...) świętokrzyskiego Badania prowadzone przez Oferteo.pl już od lat potwierdzają, że do pcha Polaków najczęściej chęć zrealizowania marzeń. Jeśli przyjrzeć się wynikom w skali kraju, to (...)

 • Studio72, Czeladź - Tworzenie stron i serwisów internetowych.

  Czytaj więcej: Usługi podstawowe


strony : [ 1 ]
 
23
maj 2018

maj 2018
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3037
CHF 3,7007
USD 3,6693
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.