eGospodarka.pl

 • Podatek VAT: fakty i mity

  (...) Zaczynając od nazwy, jest to skrót od angielskiej nazwy, czyli Value Added Tax (podatek od wartości dodanej). Polska nazwa podatku VAT to podatek od towarów i usług, który jest pobierany na (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS Z13, poznaj opinie o Elesko Glamor 3350 czy przeglądaj oferty pracy z miasta trzebinia.


 • Prezenty komunijne? Pieniądze i elektronika

  (...) już okres, w którym Polacy powinni spodziewać się wzmożonych wydatków. Budżety domowe już wydrenowała majówka, a kolejne wydatki czekają tych, którzy w tym roku uczestniczyć będą w (...)

 • Mocny start rynku biurowego w Warszawie

  (...) pozycji głównego hubu biznesowego regionu Europy Środkowo – Wschodniej, a dobra koniunktura gospodarcza i kondycja rynku biurowego pozwalają na dalszy optymizm. Firmy już obecne w stolicy (...)

 • Sprzedaż betonu nie jest usługą budowlaną z odwróconym VAT

  (...) Spółka produkuje , który sprzedaje w postaci płynnej, suchej lub półsuchej. Skład betonu jest taki sam bez względu na jego konsystencję, która jednakże wpływa na sposób wydania (...)

 • Kodeks należytej staranności: zamiast ochrony podatnika wytyczne dla fiskusa

  (...) września 2017 r.), w których zaangażowano wielu ekspertów podatkowych i organizacji przedsiębiorców dało efekty - niestety korzystne dla skarbówki. Po tym czasie bowiem resort finansów (...)

 • Co najczęściej psuje się w laptopach?

  (...) niemal każdy z użytkowników tego urządzenia. Zalanie, pęknięcie matrycy czy wyrwanie złącza ładowarki to usterki, które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają pracę ze sprzętem, a (...)

 • Coraz łatwiej o wypadek na autostradzie

  (...) napawają optymizmem. W minionym roku odnotowano na nich 478 , w których zginęło 70 osób, 697 odniosło obrażenia. To dość sporo, biorąc pod uwagę, że łączna długość polskich autostrad (...)

 • Najem krótkoterminowy: zbieraj zysk, zadbaj o ubezpieczenie

  (...) inwestorzy indywidualni, których do skłaniają przede wszystkim pozostające na rekordowo niskim poziomie stopy procentowe. Te ostatnie sprawiają bowiem, że lokowanie pieniędzy na bankowych (...)

 • Zmiany w prawie zlikwidują podział na Polskę A i B?

  (...) W ustawie o wspieraniu nowych inwestycji w szczególności można upatrywać szans dla rozwoju mikro, małych i średnich firm. Aby jednak oczekiwane efekty stały się faktem, projekt wymaga jeszcze (...)

 • Gotówka znika z portfeli. Za 10 lat nie będzie jej wcale?

  (...) w portfelach Polaków znajdowało się 39 milionów płatniczych plastików, a więc o 2,2 mln więcej niż rok wcześniej. Wśród 1218,2 mln transakcji zrealizowanych za pośrednictwem kart (...)

 • Rynek wtórny, czyli niesłabnący boom

  (...) panująca w I kwartale bieżącego roku nie dawała pośrednikom w obrocie nieruchomościami powodów do narzekania. Ponad połowa z nich zaobserwowała, że zainteresowanie kupnem mieszkania (...)

 • Raport z rynku pracy USA przyjazny dla ryzyka

  (...) w dalszym ciągu ma apetyt na kupno dolara. Kwietniowy raport NFP nie był jakoś specjalnie sprzyjający, a jednak USD zdołał wyciągnąć się do góry po przejściowym osłabieniu. Dostaliśmy (...)

 • Chmura, czyli problemy z ochroną poufnych danych

  (...) Oracle i KPMG LLP. Na jego potrzeby przeprowadzono wywiady pośród 450 specjalistów ds. informatycznych z całego świata. Udzielone przez respondentów odpowiedzi wyraźnie wskazują, że ochrona (...)

 • Korupcja i nadużycia: w Polsce króluje uczciwość?

  (...) i technologiczne nie pozostają obojętne dla funkcjonowania współczesnego biznesu. Ta sytuacja ma niewątpliwie swoje plusy, ale istnieją również jej ciemniejsze strony, jak chociażby istotne (...)

 • Omnichannel: o co w nim chodzi i dlaczego ma znaczenie

  (...) światowych rynkach handlu detalicznego, są co najmniej dynamiczne. Sprzedawcy i producenci właściwie w każdej chwili muszą być gotowi na odejście od dotychczasowych, latami wypracowywanych (...)

 • Inwestowanie na giełdzie: analiza spółki PlayWay

  (...) i sprzedawcą gier wideo na komputery PC oraz Mac. PlayWay ma plany tworzenia gier także na konsole PS4 oraz XBOX ONE. Grupa sprzedaje swoje produkty przede wszystkim za pośrednictwem internetowych (...)

 • Dacia Duster 1.5dci 90 KM - wiesz za co płacisz

  (...) podczas pierwszych polskich jazd tego modelu. Teraz jednak mieliśmy więcej czasu i trochę spokoju, by przeprowadzić standardowy test. Poza tym wersja, którą miałem okazję się delektować (...)

 • Apartamenty Dolny Mokotów

  (...) się na działce położonej u zbiegu ulic Sobieskiego i Jazgarzewskiej, a więc tuż przy Parku Sieleckim oraz w niedalekim sąsiedztwie innych znanych wszystkim warszawiakom parków, w tym (...)

 • Rynek walutowy 30.04.-04.05.18

  (...) mieliśmy atak rakietowy po którym chyba wszyscy uczestnicy konfliktu czuli się w jakiś sposób zaspokojeni (jedna strona pokazała, że ma siłę, druga mogła zastrzec, iż "następnym razem to (...)

 • Rosnące ceny gruntów lokują Polaków na wyższych piętrach

  (...) w stolicy … Przed omówieniem danych GUS-u, warto najpierw odnieść się do równie ciekawych informacji z portalu RynekPierwotny.pl, który sprawdził rozkład dostępnych lokali pod względem (...)

 • 6 sposobów, aby praca w nocy była efektywna

  (...) pracujemy w nocy, potrzebuje regularnie dostarczanej dawki energii. Jeśli nasza nocna aktywność trwa 2-3 godziny, bo wykorzystujemy ten czas na dodatkową pracę albo kończymy ważny projekt (...)

 • Langas Group - Usługi doradcze w zakresie zarządzania jakością, szkolenia dla firm.

  Czytaj więcej: Doradztwo


strony : [ 1 ]
 
7
maj 2018

maj 2018
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2513
CHF 3,5509
USD 3,5634
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.