eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Śmierć małżonka: sprzedaż mieszkania już bez podatku

  (...) 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. 1991 nr 80, poz. 350, ze zm.) za podlegające opodatkowaniu PIT źródło przychodu uznaje zbycie nieruchomości przed upływem 5 lat od jej (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument N-9, poznaj opinie o Koral Łosoś norweski premium plastry czy przeglądaj oferty pracy z miasta szczecinek.


 • Przekwalifikowanie towaru handlowego na środek trwały w PKPiR

  (...) styczniu 2019 r. podatnik kupił towar handlowy, w związku z czym jego wartość zaliczył do . W połowie roku jednak zmienił zdanie i postanowił przekwalifikować powyższy zakup na . Jak ująć (...)

 • Odliczenie VAT od zakupów sprzed rejestracji

  (...) Wnioskodawca 09.10.2018 r. Czynnym podatnikiem VAT chciał być od samego początku. Jednakże przez swoją niewiedzę nie dokonał obowiązku rejestracji na formularzu VAT-R. Mimo to składał (...)

 • Koniunktura konsumencka VIII 2019

  (...) w sierpniu 2019 r. Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, był o 0,8 p. proc. niższy w stosunku do i ukształtował (...)

 • Tanie bilety lotnicze. U przewoźnika czy u pośrednika?

  (...) Samodzielne przeszukiwanie stron przewoźników bywa dość czasochłonne. Z tego też względu ci, którzy polują na , często decydują się skorzystać z wyszukiwarki pośrednika. W ten sposób w (...)

 • Koniunktura przemysłowa VIII 2019

  (...) GUS dla Polski (SI) w sierpniu 2019 r. Składowa dla przetwórstwa przemysłowego kształtuje się na niższym poziomie w stosunku do notowanego w lipcu br., dotycząca budownictwa, i usług – na (...)

 • Ubezpieczenie szkolne i co jeszcze? Jak zabezpieczyć dziecko w roku szkolnym?

  (...) że w roku szkolnym 2017/2018 w placówkach oświatowych doszło do 54 tys. wypadków z udziałem uczniów. Ich finałem najczęściej okazywały się złamania, zwichnięcia, skręcenia lub (...)

 • Carsharing na doby. Nowe oblicze mobilności

  (...) z wynajmem auta na minuty. Z takiej formuły można skorzystać „z ulicy”, wsiadając do auta w miejscu, w którym zostawił go poprzedni użytkownik. Wystarczy mieć prawo jazdy, ściągnąć (...)

 • Uwaga zmiany! Zobacz, jak płatność kartą będzie wyglądać po 14 września

  (...) to prawda, że będzie konieczne potwierdzanie PIN-em transakcji także tych nieprzekraczających kwoty 50 PLN? Tak. Wraz z wejściem w życie kodem PIN niekiedy trzeba będzie autoryzować (...)

 • Praca w e-commerce. Co można robić i za ile?

  (...) poszukują pracodawcy? Jakie kompetencję stają się coraz bardziej popularne? Jakie umiejętności gwarantują sprzedaży online sukces? Realizując w BIGRAM procesy rekrutacji w tym obszarze (...)

 • Ewolucja złośliwego oprogramowania II kw. 2019

  (...) ofiar okup, działać jest dość łatwo. Na udane ataki pozwala im prosta i niezwykle skuteczna funkcjonalność. Szkodniki te szyfrują pliki znajdujące się na komputerze swojej ofiary, a (...)

 • Obsługa klienta w instytucjach: urzędy skarbowe vs ZUS

  (...) stażem prowadzenia biznesu Badanie zrealizowane dla inFakt przez ARC Rynek i Opinia wskazuje, że obsługę klienta w urzędach skarbowych raczej dobrze i zdecydowanie dobrze ocenia 46% (...)

 • Rynki w stanie zawieszenia

  (...) z lipcowego posiedzenia FOMC nie wpłynął na rynki. Jego podstawową wadą jest timing – dyskusja przedstawiciele Fed miała miejsce na dzień przed tym, jak prezydent Trump zapowiedział (...)

 • Horyzont Praga. 164 mieszkania w wieżowcu

  (...) do tej pory budynek w dorobku Cordia Polska. Jego dominanta liczyć sobie będzie 18 kondygnacji, w niższej części będzie ich 5. Łącznie pomieszczą 164 apartamenty o powierzchniach od 35 do (...)

 • Bliski dotyk sztucznej inteligencji

  (...) to aż tak zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że technologie cyfrowe z impetem wkroczyły do biznesu, zmieniając dotychczasowe zachowania konsumentów i ich oczekiwania, w tym również w . I (...)

 • Kto odpowiada za bezpieczeństwo chmury w firmie?

  (...) możliwie najbardziej klarownym scenariuszem, np. gdy w zabezpieczeniach platformy wirtualizacyjnej lub chmurowej dostrzeżona zostaje luka, to wówczas kwestia odpowiedzialności jest rzeczywiście (...)

 • Odrębne postępowanie w sprawach gospodarczych - nowelizacja KPC

  (...) że likwidacja odrębnego postępowania w sprawach gospodarczych nie osiągnęła zakładanego celu. Co więcej, zaległości w sądach gospodarczych w ostatnich latach jedynie rosły. Potrzeba (...)

 • Polski eksport czekają trudne czasy?

  (...) kraju w I połowie br. sięgnęła 115,2 mld euro, co względem analogicznego okresu poprzedniego roku oznacza wzrost o 7,6 mld euro. Dynamika eksportu (4,3%) jest jednak niższa niż rok wcześniej (...)

 • W zakupach online prym wiodą millenialsi

  (...) na zlecenie KIR i ZBP potwierdza, że zakupy online robi już 75 proc. (urodzeni w latach 80-tych i 90-tych). Nieco rzadziej (67 proc.), ale też dość tłumnie, kupują online tzw. zetki (urodzeni (...)

 • Jak różnicować wynagrodzenia na jednym stanowisku?

  (...) wszyscy pracownicy zatrudnieni na jednym stanowisku powinni zarabiać jednakową kwotę. W niektórych wypadkach równe zarobki oznaczałyby nierówne traktowanie. W jak sposób możemy różnicować (...)

 • Interpreter - Oferta tłumacza przysięgłego języka angielskiego. Siedziba we Wrocławiu.

  Czytaj więcej: Angielski


strony : [ 1 ]
 
22
sierpień 2019

sierpień 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
26
27
28
29
30
31
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3660
CHF 4,0050
USD 3,9337
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.