eGospodarka.pl

 • Polski rynek inwestycyjny gwiazdą CEE?

  (...) powody do zadowolenia. Z danych opublikowanych przez CBRE wynika, że w I półroczu br. w naszym kraju ulokowano połowę całej kwoty zainwestowanej w nieruchomości w regionie CEE, tj. 2,76 mld (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS Z22, poznaj opinie o Perline Aqualino Umywalka 40 x 33 cm z jednym otworem czy przeglądaj oferty pracy z miasta brzeziny.


 • Gdzie najszybszy internet mobilny w VII 2019?

  (...) w oparciu o 129407 pomiarów dokonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBenchmark w lipcu 2019. To drugi raz w historii badania, gdy liczba testów przekroczyła 100 tysięcy. Większość (...)

 • Domy jednorodzinne czy raczej bloki? Jak mieszkają Polacy?

  (...) Polaków mieszkała w blokach. Latami ten stan powoli się jednak zmieniał. Powód jest prosty - większość nowych mieszkań powstawała w ramach inwestycji indywidualnych, a nie deweloperskich (...)

 • Zapłata kartą płatniczą wyklucza szybszy zwrot VAT?

  (...) Może on jednak zostać skrócony do 25 dni przy zachowaniu określonych warunków. Zgodnie z art. 87 ust. 6 pkt 1 lit. a) i b) ustawy o VAT, urząd skarbowy jest obowiązany dokonać zwrotu (...)

 • Mimo wyroku sądu fiskus nie chce wypłacić zwrotu VAT

  (...) dwa dni przed jego upływem Pod koniec 2017 r. zajmujący się importem i eksportem towarów przedsiębiorca złożył deklaracje VAT za październik i listopad 2017 r. Wykazał w nich nadwyżkę (...)

 • Zwolnienie podmiotowe z VAT a zakres działalności gospodarczej

  (...) Wnioskodawca od września 2019 r. – jest architektem. Od grudnia 2013 r. korzysta ze . Następnie z dniem 1 maja 2017 r. rozszerzył swój wpis do CIEDG m.in. o następujące podklasy PKD (...)

 • Dopuszczalny poziom alkoholu we krwi. UE powinna ujednolić przepisy

  (...) do innego kraju Unii Europejskiej, powinniśmy mieć świadomość, że obowiązujące tam przepisy ruchu drogowego mogą w istotny sposób różnić się od regulacji obowiązujących nad Wisłą (...)

 • Zakup mieszkania w atrakcyjnej cenie to już rzadkość

  (...) reszta Polski Jak wynika z Barometru Metrohouse i Gold Finance za II kw. 2019 r., w Warszawie największym zainteresowaniem ze strony nabywców cieszą się mieszkania o powierzchni od 35 do 50 m (...)

 • Czy influencer marketing zastąpi tradycyjny?

  (...) wieszczy Ross Dawson, 2025 rok ma być schyłkiem prasy drukowanej w naszym kraju. Skąd ten pesymizm? Australijczyk przewiduje, że za 6 lat po gazety sięgać będzie już mało kto. Ich miejsce (...)

 • Działy HR i IT powinny łączyć siły w walce o talenty

  (...) przez VMware, na to, że swoboda wyboru cyfrowych narzędzi pracy decyduje o podjęciu pracy w danej firmie wskazuje już 2 na 3 pracowników z regionu EMEA. W Polsce poziom cyfrowej wolności w (...)

 • Wielofunkcyjny laptop do gier Predator Triton 900

  (...) dotykowy wyświetlacz 4K typu IPS z częstotliwością odświeżania wynoszącą 144 Hz. Ma innowacyjną obudowę oraz dwa zawiasy Ezel Aero Hinge, które wykonane zostały z wykorzystaniem (...)

 • Handel zagraniczny I-VI 2019

  (...) wynika, że odnotowane w I połowie bieżącego roku obroty towarowe handlu zagranicznego wyniosły w cenach bieżących 495,0 mld PLN w eksporcie oraz 495,8 mld PLN w imporcie. Ujemne saldo (...)

 • Czy na pewno chcesz jechać na wakacje w cenie mieszkania?

  (...) badania Holiday Barometer wynika, że plany urlopowe na ten rok ma 61% Polaków. Ci, którym zależy na oszczędnościach, polować będą na , a niektórzy będą ciąć koszty, rezygnując z (...)

 • Gdzie płynie euro Elixir?

  (...) który umożliwia . Zajmuje się przetwarzaniem zarówno transakcji między bankami zlokalizowanymi na terenie Polski, jak również tych, które wymieniane są z zagranicą. Korzystać z niego mogą (...)

 • Jak zatrudnić dobrego pracownika?

  (...) w tytule pytanie, trzeba najpierw zadać inne, bardziej podstawowe: Kim tak naprawdę jest dobry pracownik? Jak go sobie wyobrażamy? Jaki zestaw cech składających się na to pojęcie byśmy (...)

 • Nowych mieszkań szukamy coraz bardziej świadomie

  (...) intensywnego rozwoju deweloperów działających na polskim . Dynamicznemu rozwoju branży towarzyszył również olbrzymi wzrost świadomości zakupowej klientów biur deweloperskich. Obecnie (...)

 • Jak obliczyć wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy?

  (...) za urlop wypoczynkowy? Zgodnie z rozporządzeniem, ustalając wynagrodzenie za , bierzemy pod uwagę pensję zasadniczą oraz inne świadczenia ze stosunku pracy z wyłączeniem: wypłat, które są (...)

 • Sprytne techniki dostarczania spamu i phishingu

  (...) nowych metod wysyłania spamu i , zdając sobie doskonale sprawę, że najlepiej jest, aby pochodziły one z legalnego i cieszącego się dobrą reputacją źródła. Tym sposobem zwiększają szanse (...)

 • Mamy za dużo nowych mieszkań?

  (...) liczbę inwestycji do aktualnego i spodziewanego popytu. W praktyce takie zadanie okazuje się jednak trudne. Świadczą o tym zmiany szacunkowego czasu wyprzedaży oferty deweloperskiej. Ten (...)

 • Echo Investment buduje Osiedle Stacja 3.0

  (...) się dwa budynki wielorodzinne, w których powstanie blisko 240 mieszkań wyposażonych w rozwiązania typu smart home. Ich mieszkańcy z poziomu zainstalowanej w telefonie aplikacji będą mogli (...)

 • Parki handlowe najbardziej obiecujące?

  (...) br. otwarcia doczekało się 17 nowych obiektów handlowych o łącznej powierzchni ponad 146 tys. m². Jedenaście z nich to parki handlowe, pięć - centra handlowe, a towarzyszy im jedno centrum (...)

 • Kredyt we frankach - o co możemy walczyć w sądzie?

  (...) wadliwości tego typu produktów nie ma znaczenia z jaką walutą kredyt jest powiązany, ponieważ wzorce umowne stosowane przez banki były analogiczne, a w sądzie liczy się jedynie wadliwość (...)

 • Andrzej i Barbara - Oferta tłumaczeń w zakresie języków: angielskiego i rosyjskiego. Specjalizacja: Angielski - ekonomia, finanse, biznes, filozofia, psychologia; rosyjski - literatura i biznes. USA

  Czytaj więcej: Wielojęzyczne


strony : [ 1 ]
 
19
sierpień 2019

sierpień 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
26
27
28
29
30
31
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3519
CHF 4,0071
USD 3,9199
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.