eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Zaliczka na podatek CIT w 2019 r. u małego podatnika

  (...) stawki CIT Zgodnie ze stanem prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2019 r. niektórzy podatnicy CIT mogą stosować obniżoną do 9% stawkę tego podatku w odniesieniu do przychodów (dochodów) (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Skierowanie na badania lekarskie, poznaj opinie o On Line Morska kąpiel - żel pod prysznic czy przeglądaj oferty pracy z miasta bieruń.


 • Wydanie towarów nierotujących i gratisowych w podatkowych kosztach spółki

  (...) Spółka z o.o. prowadziła działalność w zakresie hurtowej sprzedaży towarów. Towary nabywała zasadniczo w celu ich dalszej odsprzedaży. Zdarzały się jednak sytuacje, w których z jej (...)

 • Budownictwo mieszkaniowe I-III 2019

  (...) wstępnych danych, w okresie styczeń-marzec 2019 r. oddano do użytkowania 47,4 tys. mieszkań, tj. o 5,8% więcej niż przed rokiem. Deweloperzy przekazali do eksploatacji 28,6 tys. mieszkań (...)

 • Z OFE lepiej do ZUS niż do IKE?

  (...) przejście z OFE (otwarty fundusz emerytalny) do IKE (indywidualne konto emerytalne) niewiele różni się od koncepcji zapłaty standardowego podatku od przyszłej . Zakładając oczywiście, że (...)

 • Europa na dobrej drodze do Przemysłu 4.0

  (...) hołdujących koncepcji Przemysłu 4.0 staje się kluczowym priorytetem strategii wielu europejskich przedsiębiorstw. Firmy dokładają starań, aby usprawniać swoją pracę, łącząc techniki (...)

 • Jak likwidacja OFE wpłynie na rynek kapitałowy?

  (...) całkiem proste – wszystkie pieniądze zgromadzone w zostaną zwrócone obywatelom. Środki mogą być przelane na , lub na indywidualne subkonto w ZUS. Środki przelane na IKE będzie można (...)

 • Rynek mieszkaniowy – kwiecień 2019

  (...) dla banków pod względem sprzedaży kredytów 2018 roku, przyszedł czas podsumowań i prognoz na 2019. W I kw. 2019 zgodnie z przewidywaniami widać spadek ilości udzielanych kredytów przez (...)

 • Bouygues Immobilier buduje Zajezdnię Wrocław

  (...) oddział francuskiego dewelopera już po raz szósty inwestuje we Wrocławiu, a drugi raz na terenie tamtejszego Nadodrza. Tym razem na miejsce swojej realizacji wybrał ulicę Krętą, przy której (...)

 • Ataki hakerskie w III 2019

  (...) mają , systematycznie pną się w górę. Liderami na tym polu okazują się być cyberprzestępcy, którzy wydają 10-krotnie więcej niż przeciętna firma. Ryzyko ataku hakerskiego na nasz (...)

 • Debiut CM International S.A. na NewConnect

  (...) International Spółka Akcyjna powstała na skutek przekształcenia spółki CM International spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (KRS 0000422539), które dokonane zostało na podstawie (...)

 • Skąd się biorą długi polskich seniorów?

  (...) wynika z danych BIG InfoMonitor oraz BIK, prawie 350 tys. Polaków po 64 roku życia ma na swoim koncie dług przeterminowany powyżej 30 dni. Równocześnie w naszym kraju żyje niemal 330 tys. (...)

 • Barometr EFL: kondycja finansowa MSP II kw. 2019

  (...) roku trend spadkowy, który w poprzednim pomiarze sprowadził wskaźnik Barometru EFL poniżej granicy OR 50 pkt. (49,9 pkt.) został właśnie przerwany. I wprawdzie jego główny okazał się o 4,6 (...)

 • Auta elektryczne z mini ceną OC?

  (...) rodzimym właścicielom pojazdów chwilę wytchnienia - mieliśmy bowiem do czynienia z kolejnymi obniżkami oferowanych przez ubezpieczycieli stawek OC. W najświeższym raporcie RanKING – rynek i (...)

 • Prosta spółka akcyjna - nowa forma spółki kapitałowej

  (...) pkt 1 do katalogu spółek handlowych dodaje , a w pkt 2 precyzuje, że obok spółki z o.o. i spółki akcyjnej będzie ona należeć do grona spółek kapitałowych. W uzasadnieniu projektu (...)

 • Niepewność regulacyjna obniża atrakcyjność inwestycyjną Polski

  (...) korekty? Przed nami rezultaty 14. już edycji ankiety koniunkturalnej Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Opracowanie powstało we współpracy z 14 innymi izbami bilateralnymi w Polsce, (...)

 • Co Polacy wiedzą o smogu?

  (...) "wzbogacona" o zanieczyszczenia powietrza, w tym głównie pyły i gazy powstałe w wyniku spalania węgla w piecach, spalin samochodowych, spalin wytwarzanych przez zakłady przemysłowe. W naszym (...)

 • Rynki pozbawione kierunku

  (...) jest już tak łatwo pchać rynek z nurtem, jak przez poprzednie dwa tygodnie. Rynki zostały pozbawione pozytywnego katalizatora w postaci tematu, którym żyły w poprzednich dniach – Chiny (...)

 • Jak wielkie organizacje marnują przełomowe innowacje?

  (...) najbarwniejszych i najtragiczniejszych w skutkach historii, dla której tłem były , datuje się jeszcze na czasy pierwszej wojny światowej. To wówczas brytyjski dowódca wojskowy John Frederick (...)

 • Cupra Ateca - zaskakująca propozycja

  (...) napęd 4drive, system LaunchControl oraz 300 KM z dwulitrowego TSI. To połączenie znanych rozwiązań VAG, które dają niesamowity efekt w tego typu nadwoziu. Efekt, który daję sporo frajdy, ale (...)

 • W Plus nowy abonament z trzema usługami premium

  (...) ofercie głosowej oraz dodaje nową usługę, czyli znany i popularny serwis muzyczny TIDAL. Od 25 kwietnia dostępny będzie abonament, w cenie którego można na całą długość umowy wybrać (...)

 • Raport BIK: czy warto dbać o historię kredytową?

  (...) w Polsce zbiorem danych o historii kredytowej klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Wbrew obiegowej opinii, BIK nie jest kolejnym rejestrem dłużników. Instytucja gromadzi dane nie tylko o (...)

 • Najczęstsze problemy z elektryką samochodową

  (...) da, ale części można uniknąć Dane rankingu wskazują, że pod względem elektroniki samochodowej najlepiej prezentują się auta japońskich i niemieckich producentów, które po połowie (...)

 • Katowicki Holding Węglowy - Grupa kapitałowa skupiająca 8 kopalń węgla kamiennego Katowice-Kleofas, Wieczorek, Staszic, Murcki, Wujek, Mysłowice, Wesoła i Śląsk. Obszary górnicze położone są w obrębie miast: Katowice, Mysłowice, Jaworzno, Tychy, Mikołów, Ruda Śląska, Chorzów, Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza.

  Czytaj więcej: Surowce energetyczno-chemiczne


strony : [ 1 ]
 
24
kwiecień 2019

kwiecień 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2895
CHF 3,7570
USD 3,8229
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.