eGospodarka.pl

 • Świat: wydarzenia tygodnia 13/2019

  (...) nie jest najlepszy dla amerykańskiej administracji D. Trumpa. W ostatnim czasie obserwujemy impas w negocjacjach handlowych USA-Chiny. Wojna handlowa wywołana przez Trumpa trwa już ponad 260 dni i (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja AKC-3/G, poznaj opinie o Samsung LE32A451C1 czy przeglądaj oferty pracy z miasta kostrzyn.


 • Poradnik PIT-36 i PIT/ZG: Praca w Irlandii rozliczana w polskim PIT

  (...) w państwie swojej rezydencji podatkowej należy rozliczać się ze wszystkich uzyskanych w trakcie roku podatkowego dochodów. Stąd osoba będąca polskim rezydentem nie może zapomnieć wykazać w (...)

 • Bonus jakościowy: rozliczenie podatku VAT

  (...) z art. 8 ust 1 ustawy o VAT pod pojęciem świadczenia usług rozumie się każde świadczenie na rzecz osoby fizycznej, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej (...)

 • CIT: Dzierżawa gruntów rolnych to nie działalność rolnicza

  (...) Spółka z o.o. prowadzi oraz działalność pozarolniczą. Spółka uzyskuje przychody m.in. z gruntów rolniczych wydzierżawionych innemu podmiotowi gospodarczemu. Dzierżawca na gruntach tych (...)

 • Bank Millennium zapowiada Millenet nowej generacji

  (...) etapem realizacji strategii Banku Millennium, która bazuje dziś na klientocentryzmie, jakości i zakrojonej na szeroką skalę personalizacji. Nowa filozofia ma odpowiadać na najbardziej (...)

 • Pracodawcy ograniczają plany rekrutacyjne

  (...) znakiem zakrojonych na dość szeroką skalę . Najnowsza fala Barometru Rynku Pracy wskazuje jednak na zahamowanie tej tendencji - przebadani pracodawcy wyraźnie mówią bowiem o ograniczaniu (...)

 • Czy jesteśmy gotowi na jawność wynagrodzenia?

  (...) wpłynęła na sposób w jaki Polacy (nie) mówią o swoich zarobkach, a firmy nie czują konieczności kwestionowania zastanego stanu rzeczy. Jednak niechęć organizacji do ujawnienia siatek płac (...)

 • Profilaktyka antynowotworowa, czyli 90 mld zł zysku

  (...) profilaktyki antynowotworowej są niepodważalne. Przede wszystkim pozwalają wykrywać raka w jego wczesnym stadium, dzięki czemu znacznie przyczyniają się do zmniejszenia śmiertelności (...)

 • Sztuczna inteligencja (AI) dyktuje trendy w branży finansowej

  (...) składanych przez klientów zapytań powtarza się i nie wymaga spersonalizowanej odpowiedzi. Takie pytania świetnie się zatem nadają do automatycznego przetwarzania, w tym w ramach zrobotyzowanej (...)

 • 6 rzeczy, o których muszą pamiętać e-sklepy, ruszając na podbój świata

  (...) zagraniczną na platformie Shoper prowadził niespełna co 20. z e-sklepów. Jak jednak wynika z najnowszego raportu “Multiwyzwania”, plany podbicia ma aż 14 proc. e-sprzedawców. Nie jest (...)

 • Kupno roweru przez internet. Dobry czy zły pomysł?

  (...) Internet? Kupno roweru przez internet to słuszna idea chociażby ze względu na to, że sprzedawcy internetowi często oferują nam bogatszą ofertę i przystępniejsze ceny niż . Dodatkowo w (...)

 • Nowe technologie: 10 prognoz dla konsumentów

  (...) dom stanie się rzeczywistością Statystyki pokazują, że w minionym roku zakupiliśmy niemal 644 miliony urządzeń składających się na kategorię , w tym np. różnego rodzaju czujników (...)

 • Dolar pozbawiony wsparcia Fed

  (...) dokonał gołębiego zwrotu w swojej polityce (m.in. ściął prognozę zakładanych podwyżek stóp procentowych w tym roku z dwóch do zera), co wpierw uderzyło w USD, ale dobę później do (...)

 • Branża logistyczna na rynkach wschodzących

  (...) na potrzeby ankiety Agility ekspertów z uważa, że sięgający 5 proc. wzrost gospodarek rozwijających się to „całkiem dobry” rezultat. W minionym roku rynki wschodzące wzrosły o 4,7 (...)

 • W 2018 r. Ukraińcy zostawili w Polsce 7,5 mld zł

  (...) dowodzą, że na przestrzeni całego minionego roku cudzoziemcy odwiedzający nasz kraj wydali łącznie 43,5 mld zł, a więc o 2 mld zł więcej niż w poprzednim roku. W samym IV kwartale było to (...)

 • Sposoby na długotrwałą motywację pracowników

  (...) Dążąc do długotrwałej , w planie działania należy uwzględnić takie kwestie jak: gratyfikację pozapłacową (korzyści dla pracowników) zrównoważony podział nagród - dobrym pomysłem (...)

 • Najczęstsze problemy z zawieszeniem samochodu

  (...) względem zawieszenia najlepiej prezentują się auta japońskich producentów - połowa samochodów z pierwszej 10-tki zestawienia to przedstawiciele motoryzacji rodem z kraju kwitnącej wiśni (...)

 • Świadczenia dodatkowe w oczach menedżerów w 2018 roku

  (...) „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2018 roku” przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak. Wzięły w nim udział 644 osoby zajmujące stanowiska kierownicze. Respondentów pytaliśmy o (...)

 • Mercedes-AMG C 43 4MATIC budzi respekt

  (...) konfiguracji C-Klasa budzi respekt. Jedynym kontrastem dla wszechobecnej czerni są grill i srebrne ranty felg. Sylwetka niemieckiego auta jest niezwykle spójna i bardzo dynamiczna. Długa maska (...)

 • Gość Niedzielny - Tygodnik katolicki; co w numerze?, artykuły.

  Czytaj więcej: Tygodniki


strony : [ 1 ]
 
2
kwiecień 2019

kwiecień 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3004
CHF 3,8412
USD 3,8403
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.