eGospodarka.pl

 • Płaca minimalna 2015: podwyżka o 70 złotych

  (...) które musi otrzymywać pracownik zatrudniony na pełny etat na podstawie umowy o pracę. W minimalna pensja wynosi 1680 złotych. Wysokość płacy minimalnej na przyszły rok proponuje (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument e-Deklaracja VAT-21, poznaj opinie o Plast Team Dozownik „Margerit” 1.1 L czy przeglądaj oferty pracy z miasta Włodawa.


 • Spadki na giełdach europejskich

  (...) Warszawie przyniósł symboliczne zmiany indeksów. Minimalna przewaga byków szybko zaczęła topnieć i już w trakcie pierwszej godziny byliśmy pod kreską. Nieco dłużej bronił się wskaźnik (...)

 • Handel zagraniczny I-IV 2014

  (...) br. eksport w cenach bieżących wyniósł 223297,3 mln zł, a import 220320,7 mln zł. W porównaniu z analogicznym okresem ub. roku eksport zwiększył się o 7,7%, a import o 4,4%. Dodatnie saldo (...)

 • Ranking internetowych kont osobistych - wiosna 2014

  (...) edycji rankingu internetowych kont osobistych przyniósł wiele zmian. Wśród najistotniejszych trzeba wymienić przede wszystkim powstanie dwóch banków powiązanych z operatorami (...)

 • Mieszkanie dla młodych: wnioski I-V 2014

  (...) przesłały 1522 wnioski o dopłaty na kwotę 35 mln złotych. Łączna liczba wniosków od początku działania to 7159, a kwota wnioskowanych dopłat 162,2 mln zł. Z tego 133,8 mln zł to środki (...)

 • Rachunek i linia kredytowa dla firm od Toyota Bank

  (...) firma będzie potrzebować dodatkowych środków, aby skutecznie utrzymać swoją niezaburzoną płynność finansową. W czasach gdy opóźnienia w płatnościach bywają dość częstym (...)

 • Obowiązek podatkowy VAT przy najmie nieruchomości

  (...) osobie fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej w okresie od 1 do 31 maja 2014 r. Zapłatę z tego tytułu otrzymał 29 maja. W tym też dniu transakcja została zaewidencjonowana na (...)

 • Sprzedaż środka trwałego gdy zawieszona działalność gospodarcza

  (...) 14a ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Ust. 4 tej regulacji mówi, jakie czynności są dopuszczalne w trakcie zawieszenia. I tak w tym czasie przedsiębiorca ma prawo wykonywać (...)

 • Podatek od nieruchomości podczas zawieszenia firmy to koszt

  (...) może na okres od 30 dni do 24 miesięcy i przez ten czas nie opłacać składek ZUS oraz zaliczek na PIT. Musi natomiast opłacać w tym okresie podatek od posiadanego biura czy magazynu, i to (...)

 • Likwidacja spółki i podział majątku: spłata w podatku dochodowym

  (...) Z dniem 1 stycznia 2011 r. została zlikwidowana , której wnioskodawca był jednym z dwóch wspólników (każdy miał udział w spółce po 50%). Na dzień wspólnicy posiadali trzy (...)

 • Nowe prawo antymonopolowe przyjęte przez Parlament

  (...) przede wszystkim skuteczne eliminowanie niedozwolonych praktyk pojawiąjących się na polskim rynku. To zadanie będzie efektywniej realizowane dzięki nowelizacji ustawy o ochronie konkurencji i (...)

 • Wakacje 2014: jaki kredyt wybrać?

  (...) banku jest kilka, to żaden z nich nie należy do przesadnie tanich. Jednak podczas wyboru, oprócz ceny należy uwzględnić także dodatkowe cechy. Być może na ostateczną decyzję wpłyną (...)

 • Zatrudnianie pracowników: wszystko, co trzeba wiedzieć

  (...) obowiązki związane z zatrudnianiem pracowników oraz pamiętać o terminach ich wypełniania. To właśnie na nim spoczywa odpowiedzialność za ich niedopełnienie – mówi Aneta Grzyb-Hejduk (...)

 • EUR/USD - możliwe odbicie

  (...) Euro) - Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Yves Mersch), 10:30 (Wlk. Brytania) - Stopa bezrobocia, kwiecień (prognoza 6,7%, poprzednio 6,8%), Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, maj (...)

 • Obawy przed posiedzeniem FED

  (...) buforu pomiędzy dwoma kluczowymi wydarzeniami czerwca, którymi są decyzja EBC (ubiegły czwartek) oraz posiedzenie Fed (zakończone decyzją i konferencją w przyszłą środę). Ta pierwsza była (...)

 • Wyższa płaca minimalna uderzy w biznes

  (...) przedstawić Komisji Trójstronnej propozycję wysokości minimalnego wynagrodzenia w 2015 roku. Zgodnie z ustawą płaca minimalna mogła wzrosnąć maksymalnie do 1731 zł, ale rząd zaproponował, (...)

 • Wiedza ekonomiczna Polaków znikoma

  (...) obraz zachowań ekonomicznych Polaków. W aspekcie świadomości własnej wiedzy ocena ogólna wyniosła zaledwie 2,16 pkt w skali pięciopunktowej. W przypadku subiektywnego porównania osobistego (...)

 • Pokolenie Y na wysokich obrotach

  (...) wymaga od nas dużej elastyczności i ciągłego podnoszenia swoich kompetencji. Coraz więcej zawodów kładzie także nacisk na kreatywność i innowacyjność. Młody człowiek, zaczynając swoją (...)

 • Jak wymienić koło w samochodzie?

  (...) po uszkodzeniu koła należy spokojnie zahamować i zatrzymać samochód tak, by nie stwarzać zagrożenia i nie tarasować ruchu ulicznego: na parkingu, bocznej drodze albo poboczu. Światła (...)

 • Polki a rynek pracy

  (...) prawie jednomyślnie twierdzą, że , na przykład w kontekście wynagrodzeń i szans na awans, jest trudniejsza, niż sytuacja mężczyzn – powiedziało tak aż 91% ankietowanych. Respondentki (...)

 • Raport z badania "Rola Głosu Klienta w rozwoju relacji z Klientami"

  (...) kluczowych elementów budowania przewagi konkurencyjnej, której zadaniem jest „projektowanie pozytywnych doświadczeń klientów”. Budowanie takich relacji na styku firm – klient wymaga (...)

 • Przewidywane umocnienie złotego i funta

  (...) złotego to jedynie odreagowanie wcześniejszego wzrostu wartości, a nie początek trwałej tendencji. Sądzimy, że w kolejnych tygodniach polska waluta może ponownie zyskiwać na wartości, za (...)

 • WIG20 czeka przystanek?

  (...) zachowuje się zupełnie przyzwoicie, choć jednocześnie trudno dostrzec jakąś nadzwyczajną siłę względem pozostałych parkietów. Fakt, że WIG20 we wtorek znalazł się w światowej (...)

 • Ustawa deregulacyjna: kolejne 91 zawodów

  (...) związanych z rachunkowością oraz profesji architekta i inżyniera, co niekorzystnie wpływa na konkurencyjność oraz innowacyjność gospodarki i obniża poziom zatrudnienia w tych sektorach (...)

 • Skaner Brother DS-720D

  (...) przez osoby pracujące w terenie. Jakość skanowania tym urządzeniem, ważącym tylko 500 g, wynosi do 600 x 600 dpi. Jego wymiary to: 40,7 mm wysokości, 66,9 mm głębokości i 290,5 mm (...)

 • Nijhuis-water - Kompleksowe usługi w dziedzinie oczyszczania ścieków: instalacje filtracyjne, instalacje koagulacji, flokulacji i strącania, oczyszczalnie biologiczne, systemy napowietrzania ścieków, odnowa wody, obróbka osadów, flotacja, separacja grawitacyjna. Piastów k. Warszawy.

  Czytaj więcej: Projektowanie i doradztwo


strony : [ 1 ] . 2
 
11
czerwiec 2014

czerwiec 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
 
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1157
CHF 3,3777
USD 3,0431
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.