eGospodarka.pl

 • Nieoczekiwany skok WIG20

  (...) traciły po 0,25 proc., a wskaźnik szerokiego rynku 0,2 proc. Na niewielkim plusie wystartowały WIG50 i WIG250. Byki szybko podjęły próbę obrony, ale po dwóch godzinach skapitulowały, gdy (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS ZR, poznaj opinie o Wydawnictwo Dolnośląskie Stephenie Meyer, Zaćmienie czy przeglądaj oferty pracy z miasta Żary.


 • Przepisy prawne: najważniejsze zmiany V 2014

  (...) weszła w życie ustawa z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (Dz. U. z 2013 r., poz. 1650, ze zm.), na podstawie której m.in.: uchylono dotychczasową ustawę z dnia 13 czerwca 2003 r. o (...)

 • Samochód ciężarowy VAT-1 bez nowego badania technicznego

  (...) obowiązującym przed 01 kwietnia 2014 r. tzw. przegląd VAT-1 miały pojazdy samochodowe mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków (...)

 • Kupno działki: co sprawdzić?

  (...) jaką zabudowę przeznaczony jest grunt, uzyskać można w wydziale zagospodarowania gminy. Po otrzymaniu numeru urzędnik sprawdzi, czy ma ona charakter budowlany. Następnie należy uzyskać wypis (...)

 • Przekazanie i wycofanie z firmy samochodu osobowego w PIT

  (...) najczęściej jest przekazywany do majątku firmy, jest . Przepisy nie zabraniają takiego postępowania. Z reguły tak przekazany środek transportu jest uznawany za środek trwały firmy, który (...)

 • Które podatki w koszty uzyskania przychodu firmy?

  (...) prowadzących działalność stanowią podatki. Warto wiedzieć, że podobnie jak inne wydatki konieczne do osiągnięcia finalnego produktu, również i podatki związane nieoderwalnie z (...)

 • Licytacja komornicza a podatek PCC

  (...) Wnioskodawca zamierza otworzyć i w tym celu rozpoczął poszukiwania stosownego lokalu, w którym mogłaby być ona prowadzona. 13 stycznia 2014 r. wnioskodawca uczestniczył w licytacji (...)

 • 25 lat po wolnych wyborach: wolny rynek i strach przed korupcją

  (...) dla ostatniego dwudziestopięciolecia. Jak były one oceniane? Wolność słowa i wolny rynek Mimo świadomości problemów w sferze socjalnej, to wolny rynek jest uważany za nasz największy (...)

 • Smartfon Acer Liquid E700

  (...) IPS i Zero Air Gap, gwarantuje wyraźny obraz nawet pod kątem 178 stopni i niezależnie od warunków pogodowych – także przy silnym słońcu użytkownicy nie powinni mieć powodów do narzekania. (...)

 • PRESS GLASS rozbudowuje fabrykę w Radomsku

  (...) 2008 r. i jest najmłodszą fabryką (pozostałe znajdują się w Nowej Wsi, Tczewie oraz Tychach). Aktualnie jej powierzchnia wynosi 30 tys. m², a po zakończeniu rozbudowy ma być to 63 tys. m². (...)

 • Nieudana próba na GPW

  (...) na GPW trudno się dziwić takiemu obrotowi spraw. Mocne wzrosty w Warszawie były trudne do utrzymania wobec realizacji zysków na parkietach zagranicznych. Jeśli jednak popatrzymy na szerszy obraz (...)

 • Trend Micro: zagrożenia internetowe I kw. 2014

  (...) przez raporcie “Cybercrime Hits the Unexpected” o stanie bezpieczeństwa w pierwszym kwartale 2014 r., nieustannie odkrywają nowe sposoby pozwalające im skutecznie dokonywać kradzieży (...)

 • Rozgrzewka przed decyzją EBC

  (...) poznamy odczyty usługowych indeksów PMI dla gospodarek europejskich. Mimo tego, że nowoczesne gospodarki opierają się na usługach, to dla rynku zdecydowanie ważniejsze są jednak indeksy (...)

 • Kurs EUR/USD zniżkuje do poziomu 1,3610

  (...) dane PMI dotyczące usług w strefie euro. Prognozy dla zbiorczego indeksu wynoszą 53,5 pkt. Mogłyby być one jeszcze lepsze, gdyby nie wciąż będąca w słabej kondycji gospodarka francuska (...)

 • eBGZ Lite: bankowość mobilna w Banku BGŻ

  (...) które ułatwi nawigację przy użyciu urządzeń dotykowych. Jest to rozwiązanie, które spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa – wyjaśnia Michał Ślusarek, dyrektor zarządzający ds (...)

 • Problematyczna pamięć masowa

  (...) że coraz więcej firm chce uprościć zarządzanie odseparowanymi dotychczas systemami pamięci masowych (26 proc.), zmniejszyć poziom niedostępności całego środowiska (30 proc.), zapewnić (...)

 • Seat Toledo 1.4 TSI DSG Style - typ nieskomplikowany

  (...) Skody Rapid, co widać już na pierwszy rzut oka. Detale sprawiają jednak, że wygląda nieco lepiej od czeskiej siostry – przynajmniej według mnie. Pas przedni przykuwa uwagę dzięki ładnym (...)

 • Eurodolar – oczekiwanie na ECB

  (...) - PKB s.a. (r/r), I kw. (3,5%, prognoza 3,2%, poprzednio 2,8%), 09:55 (Niemcy) - Indeks PMI dla usług, maj (prognoza 56,4, poprzednio 54,7), 10:00 (Strefa Euro) - Indeks PMI dla usług (prognoza (...)

 • Badanie Oszczędności Polaków V 2014

  (...) – 2/3 ankietowanych nie jest zadowolonych z atrakcyjności . O ile jednak w kwietniu co piąty Polak był przeciwnego zdania, to w maju grono zwolenników stopniało o 2,6 proc., osiągając poziom (...)

 • Domy jednorodzinne Siedem Klonów blisko centrum Łodzi

  (...) osiedle zlokalizowane w dzielnicy Polesie przy ul. Złotno w Łodzi, w odległości zaledwie 5 km od ścisłego centrum miasta. Realizację inwestycji podzielono na dwa etapy, które docelowo (...)

 • Aktualizacja wpisu do CEIDG - kiedy konieczna?

  (...) Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, czyli po prostu CEIDG, to spis wszystkich przedsiębiorców działających na terenie Polski, będących osobami fizycznymi. Oczywiście dane (...)

 • Wynagrodzenia w przemyśle ciężkim w 2013 roku

  (...) wynagrodzeń w branży przemysłowej wyniosła w 2013 roku 4 500 PLN. Pracownicy zatrudnieni w przemyśle ciężkim zarabiali o 3,6% więcej od osób pracujących w przemyśle lekkim. Co czwarta (...)

 • Najcenniejsze marki świata 2014 - produkty luksusowe

  (...) WPP opracował ranking najcenniejszych marek świata – BrandZTM Top 100, na rok 2014. Wynika z niego, że liderzy wśród luksusowych utrzymują swoje pozycje – od 2006 roku aż siedem spośród (...)

 • Rekomendacja D to bezpieczny bank

  (...) wyraźny wzrost zależności banków od stosowanych rozwiązań teleinformatycznych wymógł na KNF znowelizowanie obowiązującej do końca 2012 roku wersji Rekomendacji D. Z początkiem ubiegłego (...)

 • Kupno mieszkania: bliskość przedszkola atutem

  (...) o dodatkowe udogodnienia dla dzieci. Jest to pochodną wieku największej grupy klientów kupujących. Obserwacje pośredników dowodzą, że najczęstszą grupą klientów poszukujących mieszkań (...)

 • Poniatowski Krzysztof Katowice - Produkcja i montaż urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, instalacji oddymiających i odpylających, wentylatory, osprzęt, odpylacze, przewody i kształtki.

  Czytaj więcej: Klimatyzacja i chłodnictwo


strony : [ 1 ] . 2
 
4
czerwiec 2014

czerwiec 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
 
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1527
CHF 3,4002
USD 3,0491
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.