eGospodarka.pl

 • Victoria Dom S.A. buduje Viva Garden na Białołęce

  (...) osiedle Viva Garden tworzy 7 budynków wielorodzinnych w niskiej, dwupiętrowej zabudowie oraz 9 w zabudowie bliźniaczej. Osiedle oferujące łącznie 147 mieszkań dedykowanych przede wszystkim (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument PL-RM 101, poznaj opinie o Loton Grafitti Brokat złoty czy przeglądaj oferty pracy z miasta Gdynia.


 • Stegny Business Center: Szmaragd z powoleniem na budowę

  (...) wzdłuż ul. Sobieskiego powstaną kolejno trzy 5-piętrowe – Szmaragd, Rubin i Szafir – z częścią handlowo-usługową na parterze. Pierwszy obiekt zaoferuje ok. 8.300 m2 powierzchni najmu (...)

 • Ceny ziemi rolnej: indeks I kw. 2014 r.

  (...) za pierwszy kwartał 2014 roku. Wynika z nich, że średnio za hektar trzeba było zapłacić aż 30,4 tys. zł. To o ponad 3,4 tys. zł więcej niż kwartał wcześniej i o 5,2 tys. zł więcej niż (...)

 • Od dziś nie pracujesz już na kredyt hipoteczny

  (...) przypada tegoroczny Dzień Wolności Hipotecznej. Statystyczny zatrudniony zarobi w sumie od początku roku taką kwotę, która wystarczyłaby na opłacenie rocznych rat przeciętnego kredytu (...)

 • Zamiana i sprzedaż nieruchomości w podatku dochodowym

  (...) 2009 r. zamienił swoje mieszkanie (którego właścicielem był od 2000 r., o wartości 350 000 zł) na mniejsze (o wartości 250 000 zł). Ponieważ jego mieszkanie miało większą wartość (...)

 • Wynajem samochodu osobowego jako import usług i odliczenie VAT

  (...) wynajęła od kontrahenta zagranicznego. Najem ten ma trwać pół roku z miesięcznym okresem rozliczeniowym. Kto powinien transakcję tę opodatkować? Czy nabywca będzie mógł w pełni (...)

 • Rezygnacja ze zwolnienia z VAT: jedna deklaracja kwartalna

  (...) Wnioskodawca, w złożonej deklaracji w 2012 r. wybrał na postawie art. 113 ust. 9 ustawy o VAT. Z uwagi na przewidywane zakupy usług od podatników unijnych zarejestrował się jako podatnik (...)

 • Przelewy ELIXIR w V 2014 r.

  (...) w systemie ELIXIR® przetworzonych zostało w badanym okresie ponad 131 mln transakcji. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego liczba transakcji była wyższa o ponad 6,4 mln, a ich (...)

 • GPW: poszukiwanie zysków

  (...) była nieco niepewna. Co prawda w pierwszej chwili kupujący wkroczyli do akcji, ale dość szybko nastąpiło zawahanie. Jednak zdecydowany ruch wykonali inwestorzy w USA. Na Wall Street wiedzą, co (...)

 • Brak euforii na rynkach akcji to dobry znak

  (...) wszystkie oczekiwania rynków, jakie pojawiały się w okresie oczekiwania na czwartkowe posiedzenie. Tuż po konferencji Mario Draghiego DAX pokonał poziom 10 tys. punktów, zwyżkując o prawie (...)

 • Wejście do strefy euro: KE ocenia gotowość 8 państw

  (...) tym, aby Rada Unii Europejskiej podjęła decyzję, zgodnie z którą Litwa może przyjąć euro 1 stycznia 2015 r. Rada podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie w drugiej połowie lipca po tym (...)

 • Po EBC czas na NFP

  (...) amerykańskich rynku pracy, czyli o stopie bezrobocia i zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w maju. Konsensus rynkowy zakłada, że stopa bezrobocia wyniesie 6,4% wobec poprzedniego odczytu (...)

 • Ranking funduszy inwestycyjnych V 2014

  (...) wzrosty na giełdzie w Rosji. Chwilowe wyciszenie konfliktu ukraińsko-rosyjskiego spowodowało powrót części inwestorów na parkiet. Główny indeks RTS zyskał w maju aż +12,12%. W rezultacie w (...)

 • Dziecko w samochodzie: jak się przygotować?

  (...) auta przed dłuższym wyjazdem jest kluczowe dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Ma to szczególne znaczenie, gdy jednym z pasażerów jest dziecko. Zapobiegliwy kierowca uniknie w ten (...)

 • Kurs EUR/USD w okolicach 1,3650

  (...) wczoraj rynkami były decyzja EBC w sprawie stóp procentowych, a także późniejsza konferencja prasowa z udziałem Mario Draghiego. Europejskie władze monetarne zdecydowały się powziąć wiele (...)

 • Smartfon Samsung Z z systemem Tizen

  (...) Power SavingMode oferuje wyświetlacz HD Super AMOLED o przekątnej 4,8” i czterordzeniowy procesor 2,3 GHz. Platforma Tizen sprawniej zarządza pamięcią, co przekłada się na szybkie i (...)

 • Jak nazwać pensjonat?

  (...) umową franczyzową ani innymi zobowiązaniami, to warto stworzyć taką nazwę, która stanie się marką, a co za tym idzie - rozpoznawalnym i wartościowym aktywem. Zamiast teorii, zobaczmy na (...)

 • Eurodolar – po decyzji ECB, odbicie na złocie

  (...) - Produkcja przemysłowa s.a. (m/m), kwiecień (0,2%, prognoza 0,4%, poprzednio -0,6%), Bilans handlu zagranicznego (17,7 mld, prognoza 15,2 mld, poprzednio 15,0 mld), 09:15 (Szwajcaria) (...)

 • Dobre dane z rynku pracy. W maju bezrobocie nadal spadało

  (...) 1 mln 993 tys. osób, o ponad 86 tys. mniej niż w kwietniu. Maj był kolejnym miesiącem spadku bezrobocia w relacji rocznej. W styczniu w urzędach pracy zarejestrowanych było o 35 tys. mniej (...)

 • Nieruchomości komercyjne w regionie EMEA I kw. 2014

  (...) inwestycji w nieruchomości handlowe w regionie EMEA w firmie Cushman & Wakefield, powiedział: „Kluczowym czynnikiem popytu będzie dostępność produktów inwestycyjnych, a zwłaszcza dużych (...)

 • Mieszkanie dla młodych zbyt hojne?

  (...) roku zabraknie pieniędzy na wypłaty w programie to scenariusz, który może się ziścić najwcześniej w 2016 roku. Wtedy to do użytkowania będą oddawane mieszkania, których budowa (...)

 • Kiedy możliwa jednorazowa amortyzacja samochodu osobowego?

  (...) 5a pkt 20 ustawy o PIT małym podatnikiem jest podatnik, u którego wartość przychodu ze sprzedaży (wraz z kwotą podatku VAT) w poprzednim roku podatkowym nie była większa niż kwota 1,2 mln (...)

 • Zadziorny Ford Fiesta ST

  (...) do tego samochodu wyjątkowo nie pasuje… Ogromny grill, zawadiacko narysowane reflektory, zderzaki o agresywnych kształtach, nakładki na progi, wyraźnie zaznaczone nadkola, podwójna końcówka (...)

 • Plany polskich pracodawców V 2014

  (...) optymistycznym początku roku sytuacja gospodarcza w Polsce utrzymuje bardzo dobry trend. W perspektywie zaczynającego się lata rynek daleki jest od zadyszki. Najnowsza edycja kwartalnego badania (...)

 • Przedsiębiorczość Polaków: snujemy marzenia czy realizujemy?

  (...) powód odkładania rzeczy na później wskazuje brak możliwości finansowych (54%). W dalszej kolejności Polacy wymieniają brak czasu (29%) oraz brak wytrwałości (15%). Brak wiary, że plany (...)

 • Hendson - Oferuje audyty energetyczne i monitoring termowizyjny. Referencje, porady, realizacje i dane kontaktowe.

  Czytaj więcej: Doradztwo


strony : [ 1 ] . 2
 
6
czerwiec 2014

czerwiec 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
 
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1211
CHF 3,3850
USD 3,0222
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.