eGospodarka.pl

 • Kursy walut 10-14.08.15

  (...) widać, że poza wstępną burzliwą reakcją handel juana ustabilizował się. Nieoceniona jest tu pomoc (czyt. interwencja Ludowego Banku Chin), ale nie zmienia to obrazu, że deprecjacja juana (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Rachunek zysków i strat - wariant porównawczy, poznaj opinie o L'Oreal Récital Préférence 10/O Scandinavie / Bardzo Jasny Blond Rozjaśniający czy przeglądaj oferty pracy z miasta przysucha.


 • Rynek walutowy 10-14.08.15

  (...) pro-dolarowo zadziałał Dennis Lockhart z Fed, ale za chwilę okazało się, że raport ADP był słaby (w poprzednią środę, tydzień temu), a następnie nie do końca przekonująco wypadły (...)

 • Skoda Fabia Combi: jest lepiej niż było!

  (...) dyplomację już na początku pragnę podkreślić, iż nie mam żadnych obiekcji do tej grupy zawodowej, jaką są pędzący panowie w garniturach z ofertą handlową w ręku. Nie to jednak (...)

 • Znaki towarowe czyli amortyzacja wartości niematerialnych i prawnych

  (...) firmy i według art. 22b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych pod pewnymi warunkami może podlegać amortyzacji. Sam znak towarowy w myśl przepisów podatkowych co do zasady nie (...)

 • Czytelne wydruki z kasy fiskalnej trzymaj przez 5 lat

  (...) produktów czy usług, którzy są osobami fizycznymi nieprowadzącymi własnych . Kopie tych paragonów stanowią jedyne dowody źródłowe świadczące o tym, że dana sprzedaż miała miejsce – (...)

 • Dotacja na ochronę środowiska nie jest przychodem podatkowym firmy?

  (...) Wnioskodawca handluje złomem oraz prowadzi stację demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji. W październiku 2014 r. otrzymał dofinansowanie na tę ostatnią działalność w formie dotacji w (...)

 • Spam w II kwartale 2015 r.

  (...) ruchu e-mail odnotował spadek o 5,8 punktu procentowego w stosunku do poprzedniego kwartału (z 59,2% do 53,4%) to w II kwartale 2015 r. znacznie umocnił się trend wykorzystywania globalnych (...)

 • Andrzej Duda w Internecie: hejt czy fejm?

  (...) Monitorowania Mediów, największe zainteresowanie nowy Prezydent wzbudzał w serwisach społecznościowych i na forach. Od 1 do 10 sierpnia w social mediach opublikowano ponad 50 tys. wpisów na (...)

 • Produkcja maszyn radzi sobie nieźle

  (...) produkcji maszyn generalnie znajduje się w dobrej kondycji, a współpraca handlowa z jego przedstawicielami jest relatywnie bezpieczna. Wpływ na to mają dobre perspektywy wzrostu gospodarczego i (...)

 • Nowy rok szkolny - nowe wyzwanie dla portfela

  (...) kosztowne, to niestety nie jedyny wydatek. W tornistrze ucznia muszą znaleźć się jeszcze zeszyty, piórnik, farby, plastelina i inne , a zdarza się często, że i sam tornister nadaje się do (...)

 • Facebook rządzi turystyką?

  (...) Deloitte, autorzy raportu „Travel Consumer 2015. Engaging the empowered holidaymaker” i raportu poświęconego cyfrowym kanałom w branży turystycznej pt. “Social? That’s for consumers. For (...)

 • Jak przerwać zabójczy łańcuch, czyli o atakach APT

  (...) (ang. Advanced Persistent Threats, APT). Cyberprzestępcy nie stosują już metod losowych lub siłowych, ale działają w sposób bardziej wyrafinowany: infiltrują systemy i kradną dane w sposób (...)

 • Rejestracja REGON VII 2015

  (...) tak ostatnio wygląda sytuacja pod względem liczby mikrofirm według rejestru REGON. W czerwcu br. liczba jednoosobowych działalności gospodarczych okazała się rekordowo wysoka. Ówczesne dane (...)

 • Czy gmina zakazując inwestorowi budowy przekracza swoje kompetencje?

  (...) planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym każdy ma prawo do zagospodarowania terenu, do którego ma tytuł prawny, zgodnie z warunkami ustalonymi w miejscowym albo w decyzji o warunkach zabudowy (...)

 • Inflacja VII 2015

  (...) lipcu br. o 1,2% wobec wzrostu o 0,1% w czerwcu br. Najbardziej potaniały warzywa (o 9,3%), masło (o 2,0%), owoce (o 1,8%) i mąka ( o 1,6%). Tańsze niż w czerwcu br. były artykuły w grupie (...)

 • Sprawdzasz kursy walut? Nie pomyl się

  (...) euro na wakacyjny wyjazd, będąc w kantorze, spogląda na kurs kupna. Niestety intuicja źle im podpowiada. Paradoksalnie, gdy kupujemy walutę stosowany jest kurs sprzedaży. Podobnie jest w (...)

 • Smartfony pancerne myPhone AXE w wersji LTE i 3G

  (...) przyznany certyfikat IP68. Zapewnia on pyłoszczelność, odporność na wstrząsy oraz całkowite zanurzenie w wodzie dłużej niż 30 minut. Smartfon posiada smukłą, gumowaną obudowę, dzięki (...)

 • Rynki walutowe na wstrzymaniu

  (...) rynku walutowego i piątkowa sesja nie przynosi kontynuacji deprecjacji juana. W poprzednich dniach reakcje szerokiego rynku były przesadzone i powinniśmy obserwować dalsze korygowanie (...)

 • EUR/USD - lokalna korekta, ropa na kolejnym dnie

  (...) Zelandia) - Sprzedaż detaliczna (k/k) II kw. (0,1%, prognoza 0,5%, poprzednio 2,7%), 08:00 (Niemcy) - PKB s.a., wst. (k/k) II kw. (prognoza 0,5%, poprzednio 0,3%), PKB n.s.a., wst. (r/r) II kw (...)

 • Słaby DAX

  (...) się w rejonie 2220-2230 pkt. Próba jego przełamania może się nie udać. W efekcie możliwa jest lokalna korekta. Po jej zakończeniu oczekuję na udaną próbę przełamania oporu w okolicy 2230 (...)

 • Założenie działalności gospodarczej? Raczej za własne pieniądze

  (...) przyznał, że do założenia skłonił go świetny pomysł na biznes. To jednak nie wystarczy. Aby zrealizować najlepszy nawet pomysł, potrzebne są pieniądze. To, jak dużo, zależy od rodzaju (...)

 • Podręczniki, tornistry, piórniki – koszt wyprawki szkolnej coraz wyższy

  (...) CBOS, przeciętna wartość dla dziecka to kwota 1257 zł. W przeliczeniu na jedno dziecko w wieku szkolnym wydatki te wyniosły średnio 828 zł. Tegoroczna analiza serwisu Okazje.info pokazuje (...)

 • Nie tylko studenci szukają mieszkania do wynajęcia

  (...) jest już faktem. Póki co nie ma jeszcze tłumów studentów poszukujących mieszkań na czas roku akademickiego, ale sierpień jest ostatnim momentem na spokojną przeprowadzkę na przykład dla (...)

 • Jachty i łodzie najczęściej przywozimy z Wielkiej Brytanii

  (...) jachty? Statystyki prowadzone przez Clicktrans.pl wyraźnie wskazują dość mocno zarysowaną tendencję w transporcie - okazuje się bowiem, że Polacy o wiele częściej zlecają przewóz (...)

 • Osiedle Bliska Wola: trzeci etap już w budowie

  (...) tylko jednego, ale składającego się z dwóch części, budynku. Główna będzie zawierać 16 kondygnacji, a przynależeć do nie będą trzy prostopadłe 12-kondygnacyjne skrzydła.Deweloper (...)

 • Dadum.pl - Sklep oferuje markowe zabawki dla niemowląt, zabawki edukacyjne, zabawki drewniane, wyposażenie pokoju dziecięcego.

  Czytaj więcej: Dzieci


strony : [ 1 ]
 
14
sierpień 2015

sierpień 2015
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
 
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1849
CHF 3,8514
USD 3,7557
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.