eGospodarka.pl

 • Nowe procedury UOKiK od 1 września

  (...) praw stron postępowania i sprawiedliwości proceduralnej – to niektóre z priorytetów Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wskazanych w misji Urzędu. Nowe procedury – uzasadnienie (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument CI KRS-CZT, poznaj opinie o LG 19LG3010 czy przeglądaj oferty pracy z miasta wałbrzych.


 • Rozwój kapitału ludzkiego na nowych zasadach

  (...) perspektywie finansowej UE zostały sprecyzowane w Umowie Partnerstwa stanowiącej najważniejszy dokument określający politykę w nowej perspektywie finansowej. W ciągu najbliższych 7 lat (...)

 • Mikrofirmy: kredyty, pożyczki, depozyty VI 2015 r.

  (...) kiedy wartość portfela kredytów dla przedsiębiorców indywidualnych wzrosła o ponad 300 mln zł oraz szósty, w którym notuje się wzrost tego wskaźnika. Wprawdzie 300 mln zł nie jest (...)

 • Odszkodowanie za błąd fiskusa z podatkiem dochodowym

  (...) Skarb Państwa za błąd urzędnika. Poszkodowany nie może jednak cieszyć się pełną kwotą odszkodowania. Z tego tytułu musi zapłacić bowiem . Żart? - niestety nie. Tak orzekł Naczelny Sąd (...)

 • Zakup mieszkania na wynajem nie zwalnia z podatku

  (...) płacić trzeba Odpłatne zbycie prywatnych nieruchomości lub ich części oraz udziału w nieruchomości, a także spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub użytkowego (...)

 • Import usług nie wpływa na proporcję VAT

  (...) Spółka należąca do międzynarodowej otrzymała w latach 2011 -2015 pięć pożyczek od spółek zagranicznych wchodzących do tej Grupy (mających siedziby w USA i Luksemburgu). Pożyczki te (...)

 • Wolny zawód a kwestie finansowe

  (...) weterynaryjna, kancelaria prawna, biuro księgowości, gabinet psychologiczny czy też pracownia architektoniczna. Co łączy właścicieli wymienionych biznesów? Wszyscy ci przedsiębiorcy to (...)

 • Seniorzy potrzebują odpowiednich mieszkań

  (...) jeśli ponad 7 proc. ludności stanowią osoby w wieku 65+, mamy do czynienia ze społeczeństwem starzejącym się. Gdy wskaźnik ten przekroczy 10 proc., mówi się o społeczeństwie starym. Jak (...)

 • Niebezpieczne kapsułki do prania. UOKiK apeluje o ostrożność

  (...) prania w naszym kraju nie jest zastraszająca, mimo to trzy przypadki, o których poinformowano to wystarczająco wiele, aby apelować do dorosłych o ostrożność. Do każdego z wypadków doszło (...)

 • Badanie trzeźwości pracownika. Kto i kiedy może je przeprowadzić?

  (...) pracownika może odbyć się zarówno na żądanie pracodawcy, jak i pracownika (co dzieje się najczęściej w celu udowodnienia trzeźwości), jednak kwestią wzbudzającą wątpliwości jest to (...)

 • Rynek biurowy w Polsce II kw. 2015

  (...) rynku zapisze się bardzo dobrze w annałach polskiego rynku biurowego potwierdza Tomasz Czuba, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych w JLL. „Pierwsze sześć miesięcy bieżącego roku to (...)

 • Jedziesz za granicę? Sprawdź, gdzie potrzebna jest Zielona Karta

  (...) w Rosji i Turcji System Zielonej Karty powstał o oparciu o uregulowania Rekomendacji Genewskiej ONZ z 1949 roku. Obecnie należy do niego 46 państw z Europy, Afryki i Azji. Większość tych (...)

 • "Angliki" już bez przekładki, ale chętnych nie przybywa

  (...) wcześniejszych regulacji, rejestracja auta sprowadzonego z Wielkiej Brytanii wymagała wielu kosztownych zabiegów. Obecnie wystarczy, aby właściciel samochodu przystosował do ruchu (...)

 • Jak bezpiecznie kupić ubezpieczenie turystyczne przez internet?

  (...) podać dane osób podlegających ubezpieczeniu i opłacić składkę. Warto jednak zwrócić przy tym uwagę na stronę www, z której będziemy w tym celu korzystać. Zdecydowanie rekomendujemy (...)

 • Rynek dolara w oczekiwaniu na wahania

  (...) drugim kwartale o 0,2 proc. k/k zawiódł względem oczekiwanych 0,6 proc. i podał w wątpliwość wrześniowy termin pierwszej podwyżki. Wizja takiego scenariusza nie jest całkowicie porzucona (...)

 • Letnie zakupy przez Internet? Co kupujemy w wakacje?

  (...) lipca badanie dowiodło, że zakupy przez Internet robi lwia część ankietowanych (88%), przy czym jest to bardziej domena panów (94%) niż pań (83%) W wakacje rośnie czytelnictwo Dane (...)

 • S&P500 - lokalna korekta

  (...) możliwe jest cofnięcie (wykres 1). W dalszej kilkusesyjnej perspektywie oczekuję na trwalsze odbicie. Dziś w kalendarzu: 01:30 (Australia) - Indeks PMI dla przemysłu lipiec (50,4, poprzednio (...)

 • Ile Ewa Kopacz dała w prezencie Biedronce?

  (...) - zapewniła na początku lipca w programie publicystycznym w TVP Info. Kilka tygodni później serwis Niezależna.pl poinformował, że minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna nada (...)

 • Rynek akcji, walut i surowców 27-31.07.15

  (...) tygodniu oczekuję na dalsze wzrosty. Możliwy jest powrót do oporu w rejonie 11 880 pkt. Polska (mWIG40) - W krótkim terminie oczekuję na dalsze wzrosty. Duża dynamika odbicia może (...)

 • Ile czasu zjadają komunikatory internetowe?

  (...) przyjrzeli się siedmiu najczęściej używanym komunikatorom mobilnym, których istota działania opiera się zarówno na samych fotografiach, jak i na tekście. Pod lupę wzięto: Messenger (...)

 • Horyzont 2020 - wiele możliwości dla MŚP

  (...) są główną siłą napędową i motorem gospodarczym dla Unii Europejskiej. Dzięki nim europejska gospodarka rozwija się, kreuje nowe miejsca pracy, tworzy dobry klimat do rozwoju innowacji i (...)

 • Szkolenia unijne: 4 powody, dla których warto z nich skorzystać

  (...) bezpłatne. Największą zaletą szkoleń, finansowanych lub współfinansowanych ze środków europejskich jest to, że w większości są one bezpłatne. I to właśnie one cieszą się (...)

 • Sułkowski - Producent jachtów żaglowych. Milejowice koło Radomia.

  Czytaj więcej: Stocznie jachtowe


strony : [ 1 ]
 
3
sierpień 2015

sierpień 2015
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
 
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1360
CHF 3,8977
USD 3,7705
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.