eGospodarka.pl

 • Nowy Hyndai Tucson - suv bez kompleksów

  (...) sprzedający się model tego koreańskiego producenta, dlatego też przed jego następcą, Tucsonem, postawiono bardzo trudne zadanie. Rezygnacja z numerowanego nazewnictwa w przypadku tego modelu (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Odpowiedź na pozew w sprawie wypłaty odprawy emerytalnej, poznaj opinie o Merida Ninety-Six Carbon 3000-D model 2010 czy przeglądaj oferty pracy z miasta racibórz.


 • Tygodniowy czas pracy zgodnie z przepisami

  (...) czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym. Jednak kodeks pracy przewiduje możliwość (...)

 • Zmiany w programie MdM i inne zmiany w prawie w lipcu 2015

  (...) W dniu 21 lipca 2014 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał ustawę z dnia 25 czerwca 2015 r. . Celem nowej ustawy jest uregulowanie całości problematyki organizacji oraz funkcjonowania (...)

 • Do czego przydaje się polisa OC?

  (...) Pan Janusz jest informatykiem i z racji swojego zawodu pracuje głównie w nocy. Wstaje około południa i dopiero wtedy zajmuje się codziennymi obowiązkami. Ten nie do końca typowy rytm dobowy (...)

 • Rynek walutowy liczy straty, złotówka trzyma się mocno

  (...) wydarzenie o stosunkowo niewielkim znaczeniu wywołuje później bardzo silne zmiany. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia niespełna dwa tygodnie temu, gdy Ludowy Bank Chin (PBOC) zdecydował (...)

 • Wakacje 2015: Cypr znacznie droższy

  (...) turystyce wyjazdowej 1. W ostatni wtorek w mediach podano informację (za blogiem radcy prawnego dr. Piotra Cybuli) o kolejnym niekorzystnym dla Skarbu Państwa wyroku z powództwa klienta (...)

 • Podatek katastralny od nieruchomości nam nie grozi

  (...) wielu lat forma . Podstawę opodatkowania stanowi wartość katastralna nieruchomości, obliczana każdorazowo na potrzeby taksacji. Zwykle jest to wartość odzwierciedlająca możliwą do (...)

 • Budka z lodami nie musi mieć kasy fiskalnej

  (...) usług na rzecz osób fizycznych, powinni dokonywać ewidencji obrotów przy użyciu . Nie muszą tego robić ci, których obrót w ciągu roku nie przekracza 20 tys. zł, ale to zwolnienie nie (...)

 • Samochód z UE czyli VAT-23 i ograniczone prawo do odliczenia

  (...) z reguły ograniczają się do ich ujęcia w rejestrach oraz deklaracji VAT zarówno po stronie podatku należnego jak i naliczonego (oraz wykazania ich wartości w informacji podsumowującej (...)

 • Praca za granicą: zwrot podatku poza ulgą abolicyjną

  (...) Wnioskodawca, polski rezydent podatkowy, jest zatrudniony w na podstawie w firmie holenderskiej od września 2012 r. W 2013 r. uzyskiwał dochody jedynie w tym państwie i tam też płacił z tego (...)

 • Bezrobocie w Polsce VII 2015

  (...) ewidencji urzędów pracy to nadal osoby, które wcześniej pracowały zawodowo. W końcu lipca 2015 r. zbiorowość ta liczyła 1333,0 tys. (tj. 84,1% ogółu zarejestrowanych), wobec 1362,4 tys (...)

 • Red Park – trwają prace przy II etapie

  (...) pierwszy złożyło się powstanie 135 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni, przy czym najbardziej atrakcyjne dla klientów okazały się lokale na 13-tym piętrze. Na początku bieżącego roku (...)

 • Monitoring mediów: cytowania VII 2015

  (...) zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (181). Ryszard Kalisz na łamach Wyborczej przeprosił Tomasza Siemoniaka, co chętnie komentowano (podczas nagranej (...)

 • Usługi dla biznesu - motor napędowy rynku biurowego mniejszych miast

  (...) się 1,4 mln m kw. , z czego niemalże połowa powstaje poza Warszawą. Za tak szybki wzrost podaży w odpowiedzialny jest w przeważającej mierze rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu (...)

 • Budowa domu na wąskiej działce: jak to ugryźć?

  (...) Wąskie działki cieszą się dużą popularnością ze względu na konkurencyjną cenę, atrakcyjne położenie na przedmieściach miast, bliskość infrastruktury lub pełne uzbrojenie. Przed o (...)

 • Upadłości firm w Polsce: wnioski I poł. 2015 r.

  (...) Ministerstwo Sprawiedliwości wskazują, że w pierwszych sześciu miesiącach 2015 roku do polskich sądów trafiło 2 189 wniosków o upadłość, a więc o 4 proc. mniej niż w tym samym okresie (...)

 • Wyniki przedsiębiorstw niefinansowych I-VI 2015

  (...) wyższe o 3,6% od osiągniętych rok wcześniej, a koszty ich uzyskania wzrosły o 2,8%, co znalazło odzwierciedlenie w poprawie wskaźnika poziomu kosztów (z 95,3% przed rokiem do 94,7%) (...)

 • Waluty surowcowe pod presją

  (...) (jako nowa waluta finansująca carry trade), jen i frank szwajcarski, pod presją znajdują się natomiast waluty surowcowe (dolary australijski i nowozelandzki) silnie powiązane z koniunkturą w (...)

 • Wynagrodzenia osób z różną znajomością języków obcych w 2014 roku

  (...) usługach dla ludności. Dopiero perfekcyjna znajomość angielskiego pozwalała uzyskać znacząco wyższą płacę. Co czwarty zatrudniony w tej branży otrzymywał 6 200 PLN brutto miesięcznie (...)

 • EUR/USD - 1.17 USD i co dalej?

  (...) - PKB s.a., fin. (k/k) II kw. (0,4%, prognoza 0,4%, poprzednio 0,3%), PKB n.s.a., fin. (r/r) II kw. (1,6%, prognoza 1,6%, poprzednio 1,2%), 10:00 (Polska) - Stopa bezrobocia lipiec (prognoza 10,1% (...)

 • S&P500 - duża przecena i silne odbicie

  (...) wsparcie w postaci minimów z 2011 i 2012 roku. Korpusy świec znajdują się w okolicy 2015 pkt. W krótkim kilkusesyjnym terminie możliwe są już raczej niewielkie spadki. Po nieudanej próbie (...)

 • Regionalne Programy Operacyjne: na jakie dotacje mogą liczyć przedsiębiorcy?

  (...) Europejska podkreślała konieczność większej decentralizacji wdrażania funduszy, twierdząc, że samorząd najlepiej zna potrzeby regionu i podmiotów prowadzących w nim działalność. Dlatego (...)

 • Najpiękniejsze baseny świata

  (...) to elegancki kurort, który znajduje się w austriackiej Styrii. Trzeba przyznać, że to z wielu powodów . Oferuje nie tylko rozległy basen odkryty, ale również kilka basenów termalnych (...)

 • Higher - Drabiny i rusztowania. Wałbrzych.

  Czytaj więcej: Maszyny i narzędzia


strony : [ 1 ]
 
25
sierpień 2015

sierpień 2015
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
 
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2309
CHF 3,8973
USD 3,6613
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.