eGospodarka.pl

 • Kurs EUR/USD ustanowił nowe maksimum

  (...) rynkach europejskich dolar zdołał nieznacznie odrobić część strat w relacji do euro, jednak już wraz z rozpoczęciem sesji za Oceanem amerykańska waluta ponownie powróciła do osłabienia (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja PIT-4R, poznaj opinie o Candy GO 108 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Krasnystaw.


 • PKB USA i rynek nieruchomości rozczarowały

  (...) po rozpoczęciu sesji poruszały się w okolicy wczorajszych rekordów, a w Europie Zachodniej wzrosty przekraczały 1 proc. Najlepiej zachowywały się indeksy giełd z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii (...)

 • GPW: notowania WIG20 wzrosły o 0,52%

  (...) wyraźne zróżnicowanie zachowania rynków dojrzałych i wschodzących. S&P500 poszedł w górę o prawie 5 proc., DAX o niemal 6 proc., bijąc kolejne rekordy hossy. W tym samym czasie WIG20 (...)

 • Obowiązek zapewnienia minimalnego wynagrodzenia

  (...) niższe od wynagrodzenia minimalnego przysługuje pracownikowi zatrudnionemu w pełnym miesięcznym wymiarze czasu pracy. Od 1 stycznia 2011 r. wynosi ono 1.386 zł. Wyjątek od tej zasady dotyczy (...)

 • Jak odpowiadać na reklamacje konsumentów?

  (...) związane ze składaniem przez konsumentów i rozpatrywaniem przez przedsiębiorców reklamacji wadliwego towaru zawarte są w ustawie o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenc­kiej. Ustawę (...)

 • Poziom inflacji ciągle w górę

  (...) sprzedanej naszego przemysłu zaskoczyła nawet największych pesymistów. Jego wartość rośnie dynamicznie od lipca 2010 r. Widać wyraźną zbieżność tej tendencji z rozpoczętą w maju (...)

 • Wideomonitoring w telefonii DIALOG

  (...) dowolnym momencie za pośrednictwem Internetu można uzyskać podgląd monitorowanego obiektu. Obraz może pojawiać się także na wyświetlaczu telefonu komórkowego. Niezbędnym warunkiem jest (...)

 • Burza mózgów w działalności personalnej

  (...) ujęciu klasycznym oraz jej odmiany: wariant najbardziej szalonego pomysłu, burzę mózgów typu stop and go, burzę mózgów o ustalonej kolejności, sesje grupowe, odmianę Gordona-Little&#8217 (...)

 • Powierzchnie magazynowe I kw. 2011

  (...) raporcie, początek roku 2011 przyniósł niewielki wzrost powierzchni magazynowej oddanej do użytku. W 1 kwartale ukończono blisko 33800 m² w czterech projektach. Całkowite zasoby (...)

 • Dochodzenie roszczeń wobec pracownika

  (...) skutkuje powstaniem szkody po stronie pracodawcy. Wówczas pracodawca może wystąpić przeciwko pracownikowi do sądu z roszczeniem o naprawienie wyrządzonej szkody. Musi jednak pamiętać o (...)

 • Jubileusz firmy a podatek dochodowy

  (...) gospodarcze podejmują się organizacji imprezy okolicznościowej (np. w formie uroczystej kolacji lub bankietu) w związku z obchodzoną rocznicą swojego istnienia. Wydatki na jej organizację (...)

 • Zwrot podatku w Niemczech

  (...) „Warto zwrócić uwagę, że w Niemczech wyróżniamy dwa typy rozliczeń: ograniczony i nieograniczony obowiązek podatkowy. Ten pierwszy ma miejsce, gdy pracowaliśmy na terenie Niemiec (...)

 • Firma wspólnika a amortyzacja jednorazowa

  (...) postanowiły zawiązać spółkę cywilną w 2011 r. Jeden z nich od kilku lat prowadzi ponadto firmę na własne nazwisko. Jest małym podatnikiem w myśl przepisów ustawy o podatku dochodowym od (...)

 • USA: skup obligacji zakończy się 30 czerwca

  (...) z oczekiwaniami to jej uzasadnienie po raz kolejny pogłębiło "niedźwiedzie" nastawienie w stosunku do dolara. Na pierwszej w historii konferencji Fedu poświęconej bezpośrednio wygłoszonemu (...)

 • Panda Global Protection 2012

  (...) natychmiastową ochronę w czasie rzeczywistym przed znanymi i nieznanymi zagrożeniami, wykorzystując wiedzę i doświadczenie milionów użytkowników, dzięki unikalnej technologii Kolektywnej (...)

 • USA: co trzeci amerykanin nie ma własnego mieszkania

  (...) w umiarkowanym tempie, inflacja pozostać pod kontrolą, bezrobocie na podwyższonym poziomie. Jednocześnie II runda poluzowania monetarnego zostanie doprowadzona do końca, ale szanse na kolejną (...)

 • Sponsoring audycji - zmiany

  (...) szczegółowe zasady i warunki sponsorowania, czyli bezpośredniego lub pośredniego finansowania (współfinansowania) tworzenia lub rozpowszechniania, audycji lub innych przekazów, przez podmiot (...)

 • Dziś PKB USA

  (...) było za mało na korektę, wobec braku perspektyw na bardziej restrykcyjną politykę monetarną w USA dolar nadal traci. Dziś dane o amerykańskim PKB i wyniki Microsoftu. Po posiedzeniu Fed (...)

 • Kurs dolara - osłabienie po decyzji Fed

  (...) ogłoszona została decyzja o pozostawieniu stóp procentowych w USA na dotychczasowym poziomie. Informacja ta spowodowała osłabienie dolara w relacji do euro, a ruch ten przybrał na sile po (...)

 • Rynki wschodzące tracą

  (...) ale ma ono swoje lokalne uzasadnienie. Warto odnotować, że wczoraj spadek cen akcji na wschodzących rynkach ma szerszy zasięg - gdy większość giełd Europy Zachodniej wczoraj zyskiwała, w (...)

 • Rozmowa kwalifikacyjna a wygląd kandydata

  (...) Są one naszą wizytówką. Zbyt długie lub połamane paznokcie mogą zrobić naprawdę złe wrażenie. Czyste, krótko spiłowane, a w przypadku Pań pomalowane bezbarwnym lub cielistym (...)

 • USA: Fed nie zmienił płyty

  (...) stopy procentowe w okolicach zera nie wątpił nikt o zdrowych zmysłach. Ale nerwowość, wynikająca z niepewności co powie Ben Bernanke, była na giełdach widoczna. Reakcja Wall Street na jego (...)

 • Płaca minimalna a zakup mieszkania

  (...) efektywności pracownika. Bez wzrostu wydajności trudno osiągnąć wzrost najniższego wynagrodzenia w gospodarce, który nie doprowadzi do spadku zatrudnienia. Może się bowiem okazać, że (...)

 • Stopy procentowe w USA bez zmian

  (...) wzrosły w marcu o 2,5 proc. (oczekiwano 2 proc.), a zamówienia bez środków transportu wzrosły o 1,3 proc. (oczekiwano 1,8 proc.). Wzrost w tej drugiej, bardziej istotnej, kategorii był (...)

 • Własny biznes w branży nieruchomości

  (...) dotknęła korekta, która w dużej mierze była związana z globalnym kryzysem finansowym, jednak bardzo duży potencjał rozwoju polskiej branży nieruchomości nadal jest faktem. Wystarczy (...)

 • HeapMail - Wirtualne serwery, skrzynki pocztowe, tworzenie stron i prezentacji multimedialnych, aplikacje internetowe.

  Czytaj więcej: Usługi


strony : [ 1 ] . 2
 
28
kwiecień 2011

kwiecień 2011
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
29
30
 

Waluta Kurs ( PLN )
EUR 3,9353
CHF 3,0385
USD 2,6504
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.