eGospodarka.pl

 • Rynek surowców: Goldman Sachs realizuje zyski

  (...) pod koniec 2010 r. rekomendowali inwestorom kupno koszyka surowców złożonego z ropy naftowej, miedzi, soi, bawełny i platyny, obecnie zalecają obecnie zamknięcie tej pozycji z 25 proc. zyskiem. (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS W21, poznaj opinie o Gerber 100% Sok winogronowo-jabłkowy z malinami i dziką różą czy przeglądaj oferty pracy z miasta Szczecin.


 • Kurs EUR/USD - nowe szczyty

  (...) sesji azjatyckiej dziennego minimum do godzin popołudniowych wzrastał o blisko 1 proc. i wychodził na kilkunastomiesięczne maksima na poziomie 1,4520. Pod koniec sesji europejskiej eurodolar (...)

 • GPW: notowania WIG20 spadły o 0,6%

  (...) zaczęła się w nienajlepszych nastrojach. Poranne spadki w Azji, zniżkujące kontrakty na amerykańskie indeksy i pokaźne straty na głównych giełdach europejskich nie dawały bykom większych (...)

 • Strategia marketingowo-rynkowa

  (...) często opatrznie definiowane przez polskich menedżerów. Strategia marketingowa jest z reguły utożsamiana z pomysłem na realizację zintegrowanej komunikacji marki. Tymczasem w obecnych czasach (...)

 • Sprzedaż obligacji skarbowych III 2011

  (...) ogółem 2 303 511 sztuk wszystkich czterech rodzajów detalicznych papierów skarbowych za łączną kwotę 230,2 mln PLN. Było to o 7 proc. mniej niż w lutym, ale o 109 proc. więcej niż w (...)

 • Zasady obliczania stażu pracy

  (...) pracę 1 czerwca 2009 r. (posiada wyższe wykształcenie), to 26 dni urlopu nabywa 1 czerwca 2011 r., czy już 31 maja 2011 r.? Odpowiedź: Pracownik nabędzie prawo do urlopu w wyższym wymiarze (...)

 • Niższy ZUS dla nowych przedsiębiorców

  (...) przedsiębiorcy mogą opłacać składki na ubezpieczenia społeczne od zadeklarowanej kwoty. Generalnie jednak zadeklarowana przez nich kwota nie może być niższa niż 60% prognozowanego (...)

 • VAT od paliwa do samochodów z kratką

  (...) zmian w VAT W publikowanych na stronie internetowej (www.mf.gov.pl) wyjaśnieniach, zatytułowanych: "Najważniejsze zmiany w VAT od dnia 1 stycznia 2011 r.", aż pięć stron poświęcono zmianom (...)

 • Karetka a pełne odliczenie VAT

  (...) niekiedy nakazuje przedsiębiorcy zastanawiać się, czy ograniczenie obejmuje również jego samochody. Tak będzie np. przy nabyciu karetki. W tym przypadku wszystko rozbija się o brak w prawie (...)

 • Konferencja a koszty uzyskania przychodów firmy

  (...) są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 16 ust. 1 ustawy o CIT. O możliwości (...)

 • KasperskyLab: luka w Adobe Flash

  (...) Kaspersky Lab ostrzegali o luce „zero-day” (czyli takiej, dla której nie powstała jeszcze łata i może zostać wykorzystana przez cyberprzestępców) w programie Adobe Flash. Szkodliwe (...)

 • Rolnik ryczałtowy: rezygnacja i rozliczanie VAT

  (...) w myśl przepisów ustawy o podatku od towarów i usług. W stosunku do rolników ustawodawca przewidział jednak pewne zwolnienie. Otóż w art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT znalazł się zapis (...)

 • Handel zagraniczny I-II 2011

  (...) poziomie 3,6 mld zł (w analogicznym okresie ub. roku minus 6,6 mld zł). Eksport wyrażony w dolarach USA wyniósł 25,9 mld USD, a import 27,1 mld USD (wzrost odpowiednio o 7,9% i o 3,0%). Ujemne (...)

 • Zakup mieszkania: nie przepłacaj

  (...) mieszkaniowych znajduje w Polsce nowego nabywcę. Większość z nich zastanawia się czy cena, którą zapłacił za swoje nowe „M”, nie jest przypadkiem za wysoka. Najłatwiej (...)

 • Do czego służy telefon komórkowy?

  (...) masz swoje prawa” wynika, że badani Polacy najczęściej korzystają z Internetu mobilnego (23%), chętnie biorą też udział w loteriach i konkursach sms (16%), sięgają po usługi (...)

 • Panasonic Toughbook dla transportu

  (...) 13,3 calowy wyświetlacz tabletu podświetlany jest diodami LED, co zapewnia dobrą widoczność wyświetlanych danych. Dzięki temu osoba przeprowadzająca diagnostykę będzie mogła z łatwością (...)

 • EPU - elektroniczne postępowanie upominawcze

  (...) r. możemy, korzystając ze strony e-sądu (www.e-sad.gov.pl) wnieść pozew. W EPU można dochodzić roszczeń pieniężnych bez względu na ich wysokość. Jedyną przeszkodzą są ograniczenia (...)

 • Rynek walutowy - wyjątkowo niska zmienność

  (...) były wystąpienia publiczne członków FOMC oraz szefa niemieckiego Bundesbanku Axela Webera. Istotne dane napłynęły natomiast na rynek dopiero dzisiaj nad ranem. Wystąpienia członków FOMC (...)

 • Wyniki Alcoa - rozczarowanie

  (...) zysk netto wyniósł 29 centów. Zysk z działalności kontynuowanej, ale po wyłączeniu czynników o charakterze jednorazowym, wyniósł w I kwartale br. 28 centów. To nieznacznie lepiej od (...)

 • Kredyt odnawialny w koncie coraz droższy

  (...) kredytów odnawialnych w koncie. Jest to pożyczka wymagająca wysokiej samodyscypliny, której wielu kredytobiorcom nie wystarcza. Dodając wysokie bezrobocie oraz duży udział kredytów (...)

 • Zarobki kobiet a zarobki mężczyzn w Polsce

  (...) dysproporcje procentowe wysokości wynagrodzeń w 2010 roku między kobietami i mężczyznami występowały wśród osób z wykształceniem podstawowym i zawodowym. Kobiety zarabiały tylko 65% (...)

 • Budownictwo w Irlandii - 46 miesięcy recesji

  (...) zakładają rozwój USA o 2,8% wobec 3% spodziewanych w styczniu. Globalny wzrost gospodarczy ma wynieść 4,4% w tym roku. W tym względzie do obniżki prognoz nie doszło. Na chłodniejsze (...)

 • GPW: korekta notowań coraz pewniejsza

  (...) indeksów tuż poniżej poziomów rekordy hossy coraz bardziej wyglądało na niepewne przestępowanie z nogi na nogę niż na mobilizację obozu byków przed decydującą szarżą. Zwłaszcza (...)

 • Kurs EUR/USD w okolicach 1,44

  (...) kurs EUR/USD osiągnął poziom 1,4435. W trakcie dzisiejszej sesji w Azji eurodolar kontynuował marsz w kierunku południowym przebijając poziom 1,4400. Rano kurs EUR/USD walczył o powrót ponad (...)

 • Wall Street - trzy dni niewielkich zniżek

  (...) nienajlepszy poniedziałek z mało przekonującą obroną 2900 punktów przez indeks blue chipów. Sezon publikacji wyników kwartalnych przez amerykańskie spółki ostatnio sprzyjał zwyżkom na (...)

 • Stefaniak - Zakład Produkcji Mebli Łęczyce - Projektowanie i produkcja mebli kuchennych, biurowych i na zamówienie oraz zabudowy poddaszy.

  Czytaj więcej: Meble


strony : [ 1 ] . 2
 
12
kwiecień 2011

kwiecień 2011
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
29
30
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 3,9726
CHF 3,0502
USD 2,7511
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.