eGospodarka.pl

 • Rynki finansowe - wciąż dobre nastroje

  (...) południa wzrósł dziś do poziomu 1,4546, po czym notowania głównej pary walutowej w kolejnych godzinach konsolidowały się powyżej 1,4500. Wczoraj pozytywnie na nastroje wpłynęły dobre dane (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Umowa o pracę, poznaj opinie o Mastercook LCE-620A czy przeglądaj oferty pracy z miasta Trzebiatów.


 • Euro najmocniejsze od 18 miesięcy

  (...) się o losy Portugalii i Grecji - ich obligacje był dziś rekordowo tanie. Jeśli wczorajsze niewielkie obroty na warszawskim parkiecie wzbudziły podejrzenie inwestorów, dzisiaj mogli oni (...)

 • GPW: notowania WIG20 wzrosły o 1,31%

  (...) zaczęła się umiarkowanie optymistycznie. Pod wpływem doskonałych nastrojów na giełdach europejskich, nasze wskaźniki szybko poszły mocniej w górę. W przypadku indeksu największych (...)

 • Regulamin a kodeks pracy: dzień wolny za święto

  (...) istnieje zapis, że „każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasy pracy o 8 godzin”. Zapis ten nie został (...)

 • Ubezpieczenie leasingu: korekta VAT

  (...) usługi leasingowe musi włączyć do podstawy opodatkowania koszty ubezpieczenia leasingu. Zdaniem NSA, w przypadku usług kompleksowych, takich jak leasing, któremu towarzyszy ubezpieczenie, nie (...)

 • Nieodpłatne przekazanie nieruchomości w VAT

  (...) podatnik nabył na cele prowadzonej działalności gospodarczej nieruchomość składającą się z gruntu oraz posadowionego na nim budynku. Od zakupu tego odliczył podatek VAT. W czasie (...)

 • Ryczałt ewidencjonowany: środki trwałe

  (...) do zasady wiążący dla podatnika na jeden rok kalendarzowy. W nowym roku może ona zostać zmieniona. Przedsiębiorcy o stosunkowo niewielkich przychodach mogą w większości przypadków wybierać (...)

 • Odszkodowanie z OC sprawcy a podatek VAT

  (...) na podstawie umowy ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu mechanicznego za szkodę powstałą w związku z ruchem tego pojazdu, ustalone według cen części zamiennych i usług, obejmuje kwotę podatku (...)

 • Budowa mieszkań w III 2011 r.

  (...) których budowę rozpoczęto, wyniosła na koniec marca br. 10,3 proc., czyli mniej niż jeden czy dwa miesiące temu, ale mimo to ich łączna liczba – zgodnie z naszymi oczekiwaniami &#8211 (...)

 • Osiedle Harmonia w Mosinie koło Poznania

  (...) będzie z 28 szeregowców. Deweloper Swój Dom przekazał pierwszym mieszkańcom już 18 domków z dwóch pierwszych etapów inwestycji. W ramach ostatniego powstanie jeszcze 10 budynków. Każdy z (...)

 • Produkcja w Polsce III 2011

  (...) roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 22 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji metali – o 29,5%, mebli – o 28,0%, wyrobów z metali – o 20,6%, wyrobów z (...)

 • Budownictwo mieszkaniowe I-III 2011

  (...) odnotowano wzrost liczby mieszkań, których budowę rozpoczęto i wydanych pozwoleń na budowę. W ciągu trzech miesięcy br. rozpoczęto budowę 30 952 mieszkań, tj. o 13,6% więcej niż w (...)

 • Internet w Polsce XII 2010 - II 2011

  (...) z Internetu to w okresie od grudnia 2010 do lutego 2011 roku 70 proc. ankietowanych deklarowało, że korzystało z niego codziennie lub prawie codziennie, a 19,4 proc. kilka razy w tygodniu. Biorąc (...)

 • Udana rozmowa o pracę

  (...) jest tylko jednym z czynników, którymi kieruje się osoba decydująca o zatrudnieniu nowego pracownika. Pierwszym i często niedocenionym elementem rekrutacji jest opracowanie dobrego CV i listu (...)

 • PandaLabs: zagrożenia internetowe I kw. 2011

  (...) byliśmy świadkami największego w dotychczasowej historii ataku na system Android. Dokonano go za pośrednictwem złośliwych aplikacji w Android Market, oficjalnym sklepie z aplikacjami (...)

 • Ile dni trwała sprzedaż mieszkania w III 2011 r.?

  (...) czasu zajmuje przeciętnie sprzedaż mieszkań. Proces sprzedaży rozbijamy na dwa etapy: pierwszy od wprowadzenia oferty do sprzedaży do zawarcia umowy przedwstępnej, a drugi od zawarcia umowy (...)

 • Majówkowe podróże po Europie: o czym pamiętać?

  (...) wyjazdu? Potrzebne dokumenty Weź dowód osobisty. Odkąd Polska należy do Strefy Schengen podróżowanie po Europie nie wymaga posiadania paszportu. Warto też pamiętać o wyrobieniu Europejskiej (...)

 • Sektor MŚP: bariery działalności

  (...) intuicyjnie. Największa przeszkodą w rozwoju firm w Polsce, a tym samym rozwoju Polski, są koszty pracy. Jako największą przeszkodę wskazuje je blisko połowa badanych. Praca w Polsce (...)

 • Kredyty gotówkowe coraz tańsze

  (...) stron po oczach biją reklamy kredytów gotówkowych. Wiosenna ofensywa marketingowa instytucji finansowych w wybranych przypadkach rzeczywiście poparta jest niższą ceną. Dzięki temu spada (...)

 • Rynki akcji - trend wzrostowy trwa

  (...) umocnił się względem euro, a złoty osłabiał się. Komunikat taki jest tylko okazją do kupna po lepszej cenie. Rynek uspokoił się po komunikacie i w dniu wczorajszym obserwowaliśmy powrót (...)

 • Rynki akcji odrabiały straty

  (...) Sachs, później zaś Intel opublikowały raporty, które spodobały się inwestorom. Dzięki temu dobre nastroje panowały dziś także w trakcie sesji azjatyckiej. EURUSD – brak siły (...)

 • Polskie kobiety a fan page na Facebooku

  (...) badanych Fan Page stanowiły kobiety. Tylko 197 osób spośród aktywnych użytkowników podało swój wiek. Dominujące grupy to 16-24 lata (44,7%) oraz 25-34 lata (42,6%). 1/3 użytkowników (...)

 • Polska gospodarka - maleje dynamika

  (...) zaczynają sygnały płynące ze wskaźników wyprzedzających koniunktury, które sugerowały już wcześniej obniżenie się dynamiki ożywienia koniunktury w naszym kraju. Na uwagę natomiast (...)

 • Poprawa nastrojów wsparła kurs EUR/USD

  (...) odrabiało wczoraj straty w relacji dolara. Wzrosty kursu EUR/USD kontynuowane były również w trakcie sesji azjatyckiej. Notowania głównej pary walutowej przed rozpoczęciem handlu w Europie (...)

 • Indeksy Kospi i Nikkei odrobiły straty

  (...) 2,2 proc., a Nikkei o 1,8 proc., co wystarczyło by obydwa indeksy zniwelowały straty z poprzedniej sesji, która była reakcją na decyzję agencji S&P o obniżeniu perspektywy długoterminowego (...)

 • Agrico - Przetwórstwo mięsne, wyroby wędliniarskie i konserwy mięsne.

  Czytaj więcej: Mięso i przetwory


strony : [ 1 ] . 2
 
20
kwiecień 2011

kwiecień 2011
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
29
30
 

Waluta Kurs ( PLN )
EUR 3,9629
CHF 3,0622
USD 2,7358
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.