eGospodarka.pl

 • Standard and Poor's obniżyła perspektywę ratingu USA

  (...) instrumentów można śmiało stwierdzić, że decyzja agencji Standard and Poor's jest dla inwestorów zaskoczeniem. Chociaż zmiana perspektywy ratingu, bez weryfikacji samej oceny AAA, nie niesie (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja PIT-8S, poznaj opinie o Kotányi Majeranek otarty czy przeglądaj oferty pracy z miasta Starachowice.


 • Kurs EUR/USD zniżkował do poziomu 1,4260

  (...) pod znakiem osłabienia euro w relacji do dolara pod wpływem pogłosek o rozważaniu przez grecki rząd restrukturyzacji zadłużenia. Wprawdzie władze tego kraju zdementowały te pogłoski, jednak (...)

 • GPW: notowania WIG20 spadły o 1,53%

  (...) giełdzie zaczęły w okolicach poziomu osiągniętego w trakcie piątkowego fixingu. Gdy okazało się, że nastroje na głównych parkietach europejskich nie są najlepsze, szybko poszły w dół (...)

 • Świadczenie rehabilitacyjne dla emerytki

  (...) świadczenia rehabilitacyjnego? Zgodnie z art. 18 ust. 7 ustawy chorobowej świadczenie rehabilitacyjne nie przysługuje osobie uprawnionej do: emerytury lub renty z tytułu niezdolności do (...)

 • Własność intelektualna a strategia biznesowa firmy

  (...) rozwoju staje przed dylematem: czy ważniejsze jest dla niej bezpieczne i regularne zarabianie pieniędzy, czy sprzedanie w pewnym momencie całego przedsiębiorstwa lub jego części z maksymalnym (...)

 • Baza hotelowa na Warmii i Mazurach

  (...) na pojezierzach Warmii i Mazur” przygotowanym przez firmę Cushman & Wakefield, w strukturze wszystkich obiektów zakwaterowania zbiorowego w omawianym regionie najliczniejszą grupę stanowią (...)

 • Przedwczesna faktura zaliczkowa: rozliczenie VAT

  (...) obowiązek podatkowy Przepis § 10 rozporządzenia w sprawie faktur wprost stanowi o tym, w jakim terminie należy wystawić fakturę VAT w przypadku otrzymania zaliczki. Fakturę wystawia się do (...)

 • Powypadkowy remont samochodu: VAT i koszty firmy

  (...) 48 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej updof) stanowi, że nie uważa się za koszty uzyskania przychodów strat powstałych w wyniku utraty lub likwidacji samochodów oraz (...)

 • Potrącenia i odliczenia z wynagrodzenia pracownika

  (...) Pracownik może posiadać różnego rodzaju zobowiązania, których spłacenie "zabezpieczone" jest zajęciem komorniczym. Może być ono wydane, jeżeli dług pracownika został prawomocnie (...)

 • Usługi budowlane: zapłata w ratach a podatek VAT

  (...) 2011 r. podatnik wykonał usługę budowlaną na rzecz kontrahenta. Ten płatność za nią uregulował w trzech etapach: pierwsza (20 tys. zł) miała miejsce w dniu wykonania usługi, kolejna (25 (...)

 • Przekształcenie przedsiębiorcy-osoby fizycznej w spółkę kapitałową

  (...) ustawie jest to, iż przekształcenie będzie dokonywane na zasadzie sukcesji uniwersalnej (co przewiduje projektowany art. 584² KSH), skutkiem czego spółce przekształconej przysługiwać (...)

 • Trzy nowe hipermarkety Tesco

  (...) 7 hipermarketów o powierzchni powyżej 3000 mkw. - Praktycznie wszystkie sieci w Polsce wstrzymały rozwój hipermarketów - mówi Michał Sikora z biura prasowego sieci. - Mamy pomysł jak (...)

 • Acer H5360BD - projektor 3D

  (...) realizmu. Uzyskanie trójwymiarowego obrazu jest możliwe dzięki technologii DLP® 3D Ready, która wykorzystując dużą częstotliwość odświeżania (120 Hz) nadaje głębię wyświetlanym (...)

 • Kibice piłki nożnej a gadżety klubowe

  (...) cieszą się dużą popularnością wśród kibiców. Aż 70 proc. fanów futbolu posiada pamiątki związane ze swoim ukochanym klubem. Najczęściej wymienianymi przez respondentów przedmiotami (...)

 • Zmień termin spłaty raty kredytu

  (...) momencie podpisywania umowy, albo w ogóle nie przykuwa uwagi kredytobiorcy, albo jest mocno przemyślany. Ale w żadnym wypadku nie ma gwarancji, że z czasem data ta przestanie się sprawdzać (...)

 • Zakup nieruchomości - dodatkowe opłaty

  (...) wydatków to taksa notarialna, podatek od czynności cywilnoprawnych oraz opłata sądowa od wpisu prawa własności do księgi wieczystej. Koszty te pobiera od stron rejent sporządzający dany akt (...)

 • Przedświąteczne wyniki kwartalne spółek

  (...) stopę rezerw obowiązkowych o 50pb po raz czwarty w tym roku, tym samym nie pozostawiając rynkowi bezpodstawnych obaw o dalsze chłodzenie chińskiej gospodarki w zależności od potrzeb poprzez (...)

 • Gdzie na weekend majowy 2011?

  (...) jest jednym z najbardziej lubianych i wyczekiwanych terminów urlopowych. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wypoczynek w tym czasie. Z każdym rokiem rośnie również liczba (...)

 • Dlaczego inflacja ciągle rośnie?

  (...) towary rolne w stosunku do marca zeszłego roku bardzo silnie zyskały na wartości. Indeks cen żywności FAO wzrósł o 37%, ropa notowana w Nowym Jorku o 27%, a w Londynie o prawie 50%. Wzrosty te (...)

 • Inflacja w Chinach przyspiesza

  (...) akcji kredytowej mają tonować dalszy wzrost inflacji. Niewykluczone przy tym, że po kolejnym podniesieniu stopy rezerwy obowiązkowej będziemy też świadkami zwiększenia stóp procentowych (...)

 • Czy wysokość odsetek można kwestionować?

  (...) stosunkach cywilnoprawnych jest art. 359 kodeksu cywilnego. Mianowicie odsetki od sumy pieniężnej należą się tylko wtedy, gdy to wynika z czynności prawnej, z ustawy, z orzeczenia sądu lub z (...)

 • Giełda w Szanghaju najwyżej od 5 miesięcy

  (...) lekko wzrosła, zamykając się najwyżej od 5 miesięcy. Brak liczących się publikacji makroekonomicznych w dniu dzisiejszym automatycznie kieruje uwagę ku raportom kwartalnym spółek z Wall (...)

 • Kurs EUR/USD testuje wsparcie

  (...) w piątek euro zaczęło osłabiać się w relacji do dolara, a tendencja ta nasiliła się w trakcie dzisiejszego handlu na rynkach azjatyckich. Spadek kursu EUR/USD w trakcie sesji w Azji (...)

 • Stopa rezerw obowiązkowych w Chinach w górę

  (...) zwyżką indeksów, ale warto odnotować, że w drugiej części sesji inwestorzy realizowali zyski po tym, jak S&P wspiął się do najwyższego od czterech sesji poziomu. Skończyło się na (...)

 • Rynki akcji bliskie rekordów

  (...) Street nieco pomarudziła, bujając się w okolicach czwartkowego zamknięcia i wpisując się w europejski marazm. Później jednak, gdy inwestorzy z naszego kontynentu poszli na zasłużony (...)

 • Language Link - Tłumaczenia pisemne, ustne i przysięgłe. O firmie, oferta, cennik i kontakt. Kraków.

  Czytaj więcej: Wielojęzyczne


strony : [ 1 ] . 2
 
18
kwiecień 2011

kwiecień 2011
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
29
30
 

Waluta Kurs ( PLN )
EUR 3,9559
CHF 3,0848
USD 2,7608
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.