eGospodarka.pl

 • Inflacja w cenach angielskich producentów 5,4%

  (...) na zmianę odbijając się od poziomu czwartkowego zamknięcia i wyznaczając nowe rekordy. Wyraźnie osłabienie miało miejsce tuż po rozpoczęciu handlu w Stanach, jednak nie wydarzyło się tam (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument ZUS Rw-73 , poznaj opinie o Silan Aromatherapy Magnolia & Pearl Extracts czy przeglądaj oferty pracy z miasta Mosina.


 • Ceny ropy, złota i srebra na nowych szczytach

  (...) można wyjaśnić zachowaniem dolara, który w minionym tygodniu osłabił się w stosunku do euro do poziomu obserwowanego ostatni raz na początku 2010 r. Ten sam bodziec pomaga również (...)

 • Rynek walutowy 01.04-08.04.2011

  (...) makroekonomiczny oraz spokój na rykach globalnych przełożył się na zmniejszenie aktywność. Nawet wyższa od oczekiwań inflacja PPI w Strefie Euro, która osiągnęła poziom 6,6% r/r niczego (...)

 • Rynki bazowe - tydzień banków centralnych

  (...) przeznaczył 1 bln JPY tytułem rocznego kredytu w ramach odbudowy po niedawnych klęskach żywiołowych. Oba zbanki podtrzymały dotychczasowe programy skupu aktywów finansowych na skalę (...)

 • BGK może skupować krajowy dług

  (...) brak istotnych danych makro z Polski oraz ubogi kalendarz z zagranicy zmienność na krajowym rynku walutowym w czasie handlu w Europie była również ograniczona. Dość istotna informacja (...)

 • GPW: notowania WIG20 spadły o 0,87%

  (...) przyniosła początkowo kontynuację dobrej passy posiadaczy akcji. Jednak nie wszyscy mogli się z niej cieszyć w jednakowym stopniu. Dziś WIG20 pokonanie kolejnego rekordu hossy zawdzięczał (...)

 • Nieprawidłowości w projektach unijnych

  (...) art. 2 pkt 7 Rozporządzenia Rady (WE) 1083/2006 uznaje się jakiekolwiek naruszenie przepisu prawa wspólnotowego, wynikające z działania lub zaniechania podmiotu gospodarczego, które powoduje (...)

 • Przychody podatkowe: imprezy integracyjne

  (...) m.in. są to pikniki, imprezy plenerowe z programem artystycznym lub zawodami sportowymi, spotkania w restauracji, wyjazdy turystyczne. Firmy lub związki zawodowe, które taką imprezę finansują, (...)

 • Informacje podsumowujące VAT-UE

  (...) zawarł w art. 100 ustawy o podatku od towarów i usług. Przepis ten wskazuje, że co do zasady informacje podsumowujące składa się za okresy miesięczne – do 15 dnia miesiąca następnego (...)

 • Wydatki bieżące, potem oszczędzanie

  (...) połowa ankietowanych przeznaczyłaby pieniądze na konsumpcję. Aż 21 proc. na bieżące wydatki. Remont bądź zakup mebli wybrało ponad 12 proc. respondentów. Prawie tyle samo wskazało (...)

 • Obroty na rynkach GPW I-III 2011 r.

  (...) terminowymi w marcu wyniósł 1,42 mln sztuk, o 457 tys. więcej niż w poprzednim miesiącu. Wolumen obrotu opcjami wyniósł 121,7 tys. sztuk czyli o 57,6 tys. więcej niż w lutym. Obroty opcjami (...)

 • Ugoda sądowa a treść świadectwa pracy

  (...) zawarta ugoda i któremu wypłacono odszkodowanie (z art.58 kp), zwrócił się o sprostowanie świadectwa pracy (na wniosek PUP). W którym miejscu na świadectwie mam umieścić informacje o (...)

 • Wynagrodzenie urlopowe po podwyżce pensji

  (...) przełomie miesięcy, przy czym na początku drugiego z nich otrzymał podwyżkę wynagrodzenia. Czy wynagrodzenie urlopowe należy liczyć osobno dla każdego miesiąca korzystania z urlopu (...)

 • Dywidenda jako dopłata w spółce z o.o.

  (...) może nie wypłacać swojej dywidendy i przeznaczyć ją na dopłatę w spółce z o.o.? Odpowiedź: W mojej ocenie istnieje taka możliwość. W myśl art. 191 § 1 ksh wspólnik ma prawo do (...)

 • Debiuty giełdowe w Europie w I kw. 2011 r.

  (...) pierwszym kwartale 2011 r. giełdy europejskie odnotowały spadek łącznej wartości IPO o 71% oraz spadek liczby debiutów o 26% w porównaniu do czwartego kwartału 2010 r. W okresie od stycznia (...)

 • Amerykańska waluta - silna wyprzedaż trwa

  (...) wczoraj główną stopę procentową o 25pb do poziomu 1,25% (po raz pierwszy od lipca 2008r) i nie wykluczył dalszego zaostrzenia polityki monetarnej. Trichet zaznaczył jednak, że w dalszym (...)

 • Banki centralne podtrzymują swoje kursy

  (...) Centralnego wysłał komunikat, że inflacja będzie bacznie obserwowana, co zostało odebrane jako zapowiedź dalszych podwyżek stóp w sytuacji, gdy by presja inflacyjna nadal narastała (...)

 • Telefon Samsung GALAXY Gio

  (...) wyświetlacz HVGA zamknięty w kompaktowej obudowie. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 2.2 (Froyo), który dzięki zapleczu w postaci sklepów z aplikacjami Android (...)

 • Ulga abolicyjna = mniejszy podatek dochodowy

  (...) się wszyscy ci, którzy mają miejsce zamieszkania w Polsce, bez względu na kraj, w którym zarabiali pieniądze – jest to tzw. nieograniczony obowiązek podatkowy. W jaki jednak sposób (...)

 • Samochód w leasingu: ubezpieczenie a odliczenie VAT

  (...) leasingobiorców koszty ubezpieczeń przedmiotu leasingu albo w oddzielnej pozycji faktury VAT dokumentującej ratę leasingową albo oddzielną fakturą. O ile w przypadku podatników użytkujących (...)

 • Raty kredytów w euro rosną

  (...) najbardziej interesują tych, którzy posiadają kredyty denominowane w tej walucie. Oprócz kursu walutowego to właśnie stopy procentowe wpływają na wysokość płaconych przez nich rat (...)

 • Jakość wyrobów z mięsa czerwonego w IV kw. 2010

  (...) 101 zakładach przetwórstwa mięsnego, co stanowi około 9% zakładów przetwórstwa mięsnego, prowadzących działalność na terenie kraju, znajdujących się w ewidencji WIJHARS. Kontrolą (...)

 • Drogie ubezpieczenie niskiego wkładu

  (...) klientów, którzy przychodzą do banków po kredyt mieszkaniowy bez grosza w kieszeni. Gdy na przełomie lat 2009 i 2010 mniej niż jedną trzecią nowo udzielnych kredytów Polacy brali na ponad 80 (...)

 • Wywóz śmieci może słono kosztować

  (...) wywozu śmieci jest dla mieszkańców bloków problemem abstrakcyjnym. Opłatę za wywóz odpadów maja oni zawartą w czynszu, a koszt takiej usługi stanowi niewielką część całej należności (...)

 • Jakie błędy generują zadłużenie Polaków?

  (...) wielu przypadkach zadłużenie powstaje w wyniku zaistnienia niezależnych czynników, takich jak nagła, przewlekła choroba, śmierć współmałżonka, czy niespodziewana utrata pracy. Bardzo (...)

 • Hajduk Gorzów Wielkopolski - Produkcja wkładów i obudów kominkowych.

  Czytaj więcej: Wyposażenie


strony : [ 1 ] . 2
 
8
kwiecień 2011

kwiecień 2011
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
29
30
 

Waluta Kurs ( PLN )
EUR 3,9594
CHF 3,0097
USD 2,7489
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.