eGospodarka.pl

 • GPW: notowania WIG20 wzrosły symbolicznie

  (...) rozpoczęła się od korygowania środowej pokaźnej zwyżki. Główne indeksy traciły na otwarciu po 0,1-0,2 proc. Wskaźnik największych spółek trzymał się jednak w bezpiecznej odległości (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS ZC, poznaj opinie o Sharp Podwójny Grill z Funkcją Pizza R-677ALD czy przeglądaj oferty pracy z miasta Marki.


 • ECB podniósł stopy procentowe

  (...) na godzinę 13:45 euro nieznacznie osłabiało się w relacji do dolara, schodząc do poziomu 1,4270. ECB zgodnie z oczekiwaniami rynku zdecydował się podnieść stopy procentowe o 25 pb. Główna (...)

 • Rynek pracy USA - pozytywne dane

  (...) nie twierdzi już, że jest w stanie na własną rękę uporać się z obciążeniem długu z jednej strony jest trudny do zignorowania, z drugiej - wśród analityków od kilkunastu dni mówiło (...)

 • Umowa szkoleniowa a dodatkowe świadczenia

  (...) czasu, za zgodą pracodawcy lub na jego polecenie, wysyłani są na różnego rodzaju szkolenia. Są to szkolenia jedno lub kilkudniowe. Po zakończeniu szkolenia dla każdego pracownika zostaje (...)

 • Dziedziczenie firmy a podatki

  (...) art. 551 Kodeksu cywilnego przedsiębiorstwo jest zorganizowanym zespołem składników niematerialnych i materialnych przeznaczonym do prowadzenia działalności gospodarczej. Składniki (...)

 • Polscy producenci: największe inwestycje w UE

  (...) producentów Jak wynika z badania, w lutym 2011 r. wskaźnik aktywności gospodarczej przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce osiągnął wartość +50,6 (jest on liczony jako różnica między (...)

 • Faktura VAT dla osoby prywatnej: numer NIP

  (...) na wystawianych fakturach VAT, zostały określone w stosownym rozporządzeniu Ministra Finansów. Dodajmy w tym miejscu, że z dniem 01 kwietnia 2011 r. weszło w życie nowe rozporządzenie (...)

 • Prowadzenie działalności bez barier?

  (...) liderem w zakresie ułatwiania prowadzenia działalności gospodarczej i jakości przepisów gospodarczych. Według danych z raportu Banku Światowego Doing Business z 2010 r. na 180 ocenianych (...)

 • Umowa zlecenia a zasiłek chorobowy i macierzyński

  (...) można przystąpić dopiero po jakimś czasie od zgłoszenia do ubezpieczeń emerytalno-rentowych? Odpowiedź: Wykonywanie pracy na podstawie umowy zlecenia – jeśli jest jedynym źródłem (...)

 • Programy lojalnościowe w aptekach a ochrona danych

  (...) programie lojalnościowym, z reguły niezbędne jest wypełnienie jakiegoś formularza, w którym podaje się określone dane osobowe (np. imię, nazwisko, adres, e-mail). Dochodzi zatem do ich (...)

 • Atak phishingowy na klientów BZ WBK

  (...) w ramach najnowszego ataku phishingowego dociera ze sfałszowanego adresu contact@indywidualni.bzwbk.pl, jej temat to „Dezaktywacja konta”, a treść jest następująca: Jak widać (...)

 • Polscy konsumenci na zakupach

  (...) dokąd? Hipermarkety w Polsce są trzecim pod względem zainteresowania miejscem, do którego Polacy wybierają się po zakupy spożywcze, chemię, czy kosmetyki. Trochę większym zainteresowaniem (...)

 • Polisa zdrowotna a przychód pracownika

  (...) wykupuje pakiety medyczne (w całości finansowane przez pracodawcę). Polisy zawierane są na okresy roczne, ale składki opłacane są w 4 ratach. W którym momencie powstaje przychód pracownika - (...)

 • Kurs euro rośnie mimo niekorzystnych danych

  (...) europejskiej walucie do kolejnego umocnienia się w stosunku do amerykańskiego dolara. W nocy odbyło się posiedzenie Banku Japonii. Nie zmienił on wysokości stóp procentowych. Główna para (...)

 • Zawiły system podatkowy i interpretacje

  (...) nie do odrzucenia - tysiąc złotych za indywidualną interpretację podatkową, czyli sugestię, jak płacić podatki zgodnie z przepisami. Sugestię, bo takie interpretacje nikogo nie wiążą (...)

 • Otwarcie granic a emigracja zarobkowa

  (...) alarm. Jeśli nie zatrzymamy naszych specjalistów, za kilka lat będziemy się borykać z podobnymi problemami do tych, które dziś przeżywa niemiecka gospodarka – brak rąk do pracy i (...)

 • Kupno mieszkania w budowie to ryzyko

  (...) w dużych miastach jedna dotyczy lokalu od dewelopera - wskazują dane Home Broker. Poziom ten jest od wielu miesięcy stabilny, a jego wysokość można wiązać z niezaspokojonymi potrzebami (...)

 • Kredyt konsumencki wg nowych zasad

  (...) zgodną z unijną dyrektywą przyjął już Sejm. W połowie roku powinna w Polsce wejść w życie. Zmieni się sporo. Na razie oprócz niepewnych zmian na lepsze wiadomo, że jest kilka pewnych (...)

 • Wzrost stóp procentowych a inwestowanie w obligacje

  (...) z reguły niezbyt przyjemne myśli u osób posiadających kredyty (ich oprocentowanie, a w ślad za nimi raty rosną) oraz irytację i zniecierpliwienie wśród osób posiadających depozyty bankowe, (...)

 • Investors Intelligence: pesymistów mniej niż 16%

  (...) przyniosły wyraźny wzrost odsetka optymistów. W efekcie relacja byków do niedźwiedzi przekroczyła 3,6, co jest dla zwolenników kontrariańskiego podejścia do oceny koniunktury giełdowej (...)

 • Nowe zagrożenie na Facebooku

  (...) do wzięcia udziału w fikcyjnym evencie, który ma na celu generowanie zysku oszustom z ankiet online. Event o nazwie "Kto usunął cię z listy znajomych?" (ang. "Who blocked you from his friend (...)

 • Jose Socrates: pomoc finansowa dla Portugalii

  (...) Irlandii kolejnym krajem Strefy Euro, który skorzysta z pomocy. Jak wynika z nieoficjalnych informacji wartość pomocy to 60-80 mld EUR. Nie odbiega to od rynkowych szacunków. Pieniądze będą (...)

 • Wschodzące rynki akcji - powrót zainteresowania?

  (...) (i nie tylko wczoraj) znajdziemy BUX, ISE100 czy WIG20. Korelacja nie może być przypadkowa, o wzrostach decyduje najpewniej napływ kapitału zagranicznego. Świadczyłoby to o powrocie (...)

 • Podwyżka VAT a ceny w sklepach internetowych

  (...) VAT. O jeden punkt procentowy wzrosły stawki 7% (na 8%)i 22% (ma 23%). Przestała obowiązywać też stawka 3%, a w jej miejsce pojawiła się stawka 5%. Nie wszystkie produkty jednak z automatu (...)

 • Dziś decyzja ECB ws. stóp procentowych

  (...) to jedyna decyzja monetarna dzisiejszej sesji. W godzinach wczesno porannych bank centralny Japonii zdecydował o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian z główną stawką na poziomie 0,1 proc (...)

 • Bugała - Producent ekskluzywnych opakowań, ekspozytorów jubilerskich oraz etui na monety. Częstochowa.

  Czytaj więcej: Opakowania


strony : [ 1 ] . 2
 
7
kwiecień 2011

kwiecień 2011
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
29
30
 

Waluta Kurs ( PLN )
EUR 3,9823
CHF 3,0349
USD 2,7863
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 




O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.