eGospodarka.pl

 • Rynek akcji - bardzo dobry tydzień

  (...) niewątpliwie efekt "window dressing". Fundusze "podciągały" swoje wyniki. Złe dane były ignorowane, a te dobre wykorzystywane do podnoszenia indeksów w kierunku tegorocznych szczytów. To, co (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument CI KRS-CDN, poznaj opinie o MPM Product Inesa MRK-01 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Ostrzeszów.


 • Indeks PMI dla polskiego przemysłu wzrósł do 54,8 pkt.

  (...) pokazały, że czwartkowe wzrosty i zamknięcie na maksimach były tylko zapowiedzią kolejnej fali popytu. W Warszawie, podobnie jak na pozostałych europejskich parkietach, indeksy notowały (...)

 • Rynek walutowy 25.03-01.04.2011

  (...) Efekt tego można było już zauważyć pod koniec sesji z 25 marca, kiedy to jastrzębi komentarz szefa FED z Filadelfii Charlesa Plossera spowodował spadek kursu głównej pary. Wydźwięk tego (...)

 • Polska waluta - tydzień podwyższonej zmienności

  (...) rynku eurodolara mocno ciążyły obawy o dalszy rozwój wydarzeń w krajach peryferyjnych strefy euro. Informacje o problemach płatniczych Portugalii i znaczącym przekroczeniu przez deficyt (...)

 • Kurs EUR/USD zachowywał się stabilnie

  (...) poznaliśmy marcowe odczyty indeksów PMI dla przemysłu Eurolandu, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii, które wypadły zgodnie lub nieznacznie poniżej prognoz. Publikacje te nie wywarły istotnego (...)

 • GPW: notowania WIG20 wzrosły o 2,14%

  (...) piątkową sesję od niewielkich wzrostów. WIG i WIG20 zyskiwały na otwarciu po 0,3 proc., a wskaźniki małych i średnich spółek szły w górę po 0,1 proc. Nastroje szybko się poprawiały i (...)

 • Obliczanie wynagrodzenia za czas choroby i urlopu

  (...) wynagrodzenia za czas choroby, urlopu i części przepracowanej. W listopadzie 2010 r. pracownik przebywał 15 dni w szpitalu, 2 dni na urlopie wypoczynkowym i otrzymywał minimalną pensję w kwocie (...)

 • Kalkulacja cen w lokalu gastronomicznym

  (...) obejmuje cena gastronomiczna sprzedaży brutto: wartość towarów (artykułów spożywczych) w cenie zakupu, marżę gastronomiczną ustaloną na poziomie zapewniającym pokrycie wszystkich (...)

 • Rynek pracy USA - w oczekiwaniu na raport

  (...) niespodziewanie spadła o 0,3% w lutym w ujęciu miesięcznym wobec oczekiwanego wzrostu. Jeśli chodzi natomiast o amerykańskie indeksy akcji, to wartości zamknięcia były mieszane. Na rynku (...)

 • Odwołanie pracownika z urlopu

  (...) pracodawcy zwalniającą pracownika z obowiązku świadczenia pracy na określony czas jego trwania. Mimo jednak wakacyjnej nieobecności, pracodawca posiada pewne uprawnienia władcze względem (...)

 • Wskaźnik optymizmu III 2011

  (...) obserwujemy już od czerwca ubiegłego roku. Silne pogorszenie dotyczy obu wskaźników składowych WOK – Klimatu Gospodarczego (-15,5 pkt) oraz Skłonności do zakupów (-7,14 pkt). W marcu (...)

 • Hotel sieci Best Western w Warszawie

  (...) 1946 roku sieć hoteli, zrzeszająca obecnie około 4 tys. obiektów zlokalizowanych w 80 krajach. Wszystkie hotele należące do sieci są zarządzane niezależnie i stanowią własność prywatną (...)

 • Proporcja i korekta VAT: nowe zasady

  (...) VAT w stosunku do podatku naliczonego podatnicy stosują dwuetapowo. W trakcie roku posługują się tzw. proporcją wstępną ustaloną na podstawie sprzedaży z roku ubiegłego. Po zakończeniu (...)

 • Spółka osobowa a zakład podatkowy

  (...) przez spółkę osobową doprowadzi do powstania tzw. zakładu podatkowego dla zagranicznego wspólnika (niekiedy wbrew jego intencji), to spowoduje to konieczność opodatkowania przypadających na (...)

 • Ryczałt samochodowy = przychód pracownika?

  (...) działalności gospodarczej pracodawcy jest dość często spotykaną praktyką. Trzeba jednak pamiętać, że zwrot kosztów poniesionych przez pracownika w związku z takim użytkowaniem nie zawsze (...)

 • Bezpieczna sieć WiFi

  (...) bezprzewodowych sieci 802.11 b / g / n w domu lub małym biurze to niski koszt zakupu osprzętu wifi (access point lub router oraz bezprzewodowe karty sieciowe), fakt, że ich struktura jest (...)

 • Potrącenie jako potwierdzenie odbioru faktury?

  (...) zawsze wiedzą czy posiadane przez nich dokumenty będą w oczach fiskusa wystarczające do uznania, iż dysponują dowodem, iż nabywca korektę odebrał. Przykładowo może to dotyczyć sytuacji, w (...)

 • Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego a marża

  (...) nie dysponują wysokim wkładem własnym. Z danych Związku Banków Polskich wynika, że w IV kwartale 2011 r. ponad połowa kredytobiorców (54%) dysponowała wkładem niższym niż 20% nabywanej (...)

 • Odpowiedzialny biznes w Polsce 2010

  (...) odpowiedzialnych działań nadesłanych przez 108 firm zostało podzielonych na pięć obszarów: społeczeństwo, rynek, środowisko, miejsce pracy oraz zarządzanie i raportowanie. Ponadto, na (...)

 • Kaspersky Small Office Security

  (...) Ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem dla małych przedsiębiorstw.Oferowana przez Kaspersky Small Office Security zautomatyzowana ochrona w czasie rzeczywistym zapewnia małym firmom ciągłe (...)

 • Obligacje skarbowe - oferta IV 2011

  (...) emisji obligacji detalicznych Skarbu Państwa. Od pierwszego dnia kwietnia 2011 r. inwestorzy oczekujący bezpieczeństwa i gwarancji zysków, wybierać będą mogli między czterema rodzajami (...)

 • PKPP Lewiatan: Czarna Lista Barier 2011

  (...) prawa, tryb uchwalania nowych przepisów jest zbyt pośpieszny i uniemożliwia rzetelną ocenę merytoryczną i prawną poszczególnych zapisów” – mówi Henryka Bochniarz, prezydent PKPP (...)

 • Jest praca w logistyce, ale zarobki nieduże

  (...) problem ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanych kierowców, bo jak wynika z danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji liczba wydanych nowych praw jazdy kategorii C i D znacząco (...)

 • Kurs EUR/USD w okolicy 1,4160

  (...) będą dane z amerykańskiego rynku pracy, które poznamy o godzinie 14:30. Najprawdopodobniej do tej godziny zmienność na rynku pozostanie niewielka. Rynkowy konsensus zakłada wzrost zatrudnienia (...)

 • Jak inwestować w produkty strukturyzowane?

  (...) strukturyzowany klient powinien decydować się na rozwiązanie, które rozumie – zaznacza Michał Szeliski, analityk Structus.pl. – Chodzi o to, żeby klient wiedział, że jeśli polska (...)

 • Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego - Skupia w swych szeregach przedsiębiorstwa branży tartacznej. Poznań

  Czytaj więcej: Drewno


strony : [ 1 ] . 2
 
1
kwiecień 2011

kwiecień 2011
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
29
30
 

Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,0312
CHF 3,0871
USD 2,8455
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.