eGospodarka.pl

 • GPW: notowania WIG20 wzrosły o 0,04%

  (...) rozgrywają asekuracyjnie. We wtorek, podobnie jak dzień wcześniej, wartość indeksów na otwarciu niewiele się różniła od poziomu z poprzedniego fixingu. Wkrótce po rozpoczęciu handlu (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Przesłuchanie poszkodowanego, poznaj opinie o Bosch KDN 36X44 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Kluczbork.


 • RPP podniosła stopy procentowe

  (...) Niemiec wyniósł w lutym zgodnie z oczekiwaniami 60,1 pkt. Z kolei dla całej strefy euro wyniósł w marcu 57,2 pkt, podczas gdy rynkowy konsensus wynosił 56,9 pkt. Pozytywnie zaskoczył odczyt (...)

 • USA: inwestorzy nie zważają na słabe dane

  (...) sprawie stóp procentowych prawdopodobnie nie wywołują szczególnych emocji u inwestorów z innych rynków niż nasz krajowy, ale bez wątpienia trzeba odnotować, że Rada Polityki Pieniężnej we (...)

 • Zarobki menedżerów w 2010 r. w górę

  (...) kadry zarządzającej można porównać do łodzi, która przeszła sztorm i wraca na spokojne wody. Nie oznacza to jednak powrotu do poziomu z 2008 roku, czyli sprzed okresu spowolnienia (...)

 • Jak odwołać się od decyzji ZUS?

  (...) w indywidualnych sprawach określa art. 83 ust. 1 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Wśród nich znajdują się m.in. rozstrzygnięcia dotyczące ustalania uprawnień do świadczeń z (...)

 • Kawa z klientem: VAT należny i podatek dochodowy

  (...) poczęstunku klientów został on nałożony na podatników z dniem 1 kwietnia 2011 r. na skutek nowelizacji ustawy o VAT, która wynika z ustawy z dnia 25 lutego 2011 r. o zmianie ustawy o podatku (...)

 • Środek trwały w darowiźnie: amortyzacja jednorazowa?

  (...) otworzył działalność gospodarczą w zakresie ślusarstwa-tokarstwa. Jego ojciec, z zawodu tokarz, przekazał mu w darowiźnie kupioną wiele lat temu tokarnię. Pan Piotr uznał tę tokarnie za (...)

 • Najlepsze fundusze otwarte I-III 2011

  (...) warszawskiej giełdzie okazały się korzystne, choć niższe niż zmiany głównych indeksów GPW. Mediana funduszy akcji szerokiego rynku wyniosła 1,9% w skali kwartału, a funduszy akcji małych (...)

 • Współwłasność środka trwałego a amortyzacja

  (...) kupili wspólnie używany samochód osobowy za kwotę 50 000 zł. Każdy z nich posiada udziały we współwłasności auta po 50%. Po dwóch miesiącach jeden z nich otworzył firmę i postanowił (...)

 • Odliczenie podatku VAT gdy związek z działalnością

  (...) Izby Skarbowej w Warszawie z 12 stycznia 2010r., IPPP1-443-1050/09-2/JB Pytanie do fiskusa Podatnik we wniosku o interpretację wskazał, iż prowadzi działalność w zakresie handlu hurtowego (...)

 • Techniki prezentacji: kontakt ze słuchaczami

  (...) wręcz odwrotnego. Niestety, sytuacje, w których jesteśmy zmuszeni do słuchania nudnych i monotonnych prezentacji, zdarzają się bardzo często. W czym tkwi różnica? Co sprawia, że (...)

 • Czas zmienić opony na letnie

  (...) kolejki w stacjach obsługi pojazdów i wydatki związane z wymianą opon. Dlaczego w ogóle musimy zmieniać ogumienie? Chociażby dlatego, że ekspertom do dziś nie udało się skonstruować (...)

 • Ukraińskie spółki na GPW

  (...) giełdzie poza Ukrainą to pierwszy taki indeks w Europie i jest on świadectwem rozwijających się relacji gospodarczych ukraińsko-polskich a także pomyślnej realizacji regionalnej strategii (...)

 • Rating Portugalii w dół do poziomu Baa1

  (...) tych, którzy wygłosili przemówienie był sam Bernanke. Większej zmienności nie wywołała również dzisiejsza poranna decyzja agencji Moody's o kolejnej obniżce ratingu Portugalii. Bernanke (...)

 • Nowa oferta UPC Biznes

  (...) klientów biznesowych UPC przygotowało dwie nowe oferty promocyjne „Twoje domowe biuro” i „Twoja Firma”, adresowane do osób prowadzących działalność gospodarczą w domu (...)

 • Praca na dwóch etatach: więcej uprawnień

  (...) Zatrudnienie w dwóch, a nawet więcej firmach, nie należy do rzadkości. Najczęściej spotykana sytuacja to wykonywanie pracy w podstawowym miejscu pracy na cały etat i "dorabianie" na część (...)

 • Indeks biznesu PKPP Lewiatan III 2011

  (...) utrzymującej się wbrew wcześniejszym oczekiwaniom wysokiej dynamice produkcji sprzedanej przemysłu i sprzedaży detalicznej w I. kwartale, a także nie słabnącej dynamice eksportu. Nie widać (...)

 • Klienci banków coraz mniej lojalni

  (...) posiadających obecnie konta osobiste (35%) zmieniała choć raz w życiu główny bank. Na przestrzeni ostatnich kilku lat liczba osób przenoszących główne konto do innego banku stopniowo (...)

 • Egzekucje komornicze będą szybsze

  (...) czy dłużnik posiada rachunek w danym banku, komornik sądowy musiał wysyłać do banku oficjalne pismo w tradycyjnej formie papierowej. Taki proces był czasochłonny, a ryzyko popełnienia (...)

 • sWIG80 naśladuje DAX

  (...) wskaźnikami we Frankfurcie i na Wall Street widać bardzo wyraźne różnice między ścieżką, jaką od jesieni ubiegłego roku podąża WIG20 a scenariuszem rysowanym na parkietach we Frankfurcie (...)

 • Platinium Business Park V

  (...) biurowy klasy A położony u zbiegu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej w Warszawie. Obecnie GTC realizuje w nim czwarty budynek. W kwietniu br. rozpocznie się budowa jedenastokondygnacyjnego Platinium (...)

 • Inwestorzy spodziewają się WIBOR sięgnie 4,6%

  (...) że za 3 miesiące stawka 3-miesięcznego WIBOR sięgnie 4,6% wobec 4,2% obecnie. Po chwilowym ochłodzeniu oczekiwań, jakie nastąpiło pod koniec lutego i trwało do połowy marca, w ostatnich 3 (...)

 • USA: Fed pełen jastrzębich wypowiedzi

  (...) Hoeing, James Bullard i Narayana Kocherlakota wieścili rychły koniec ultra łagodnej polityki monetarnej, niejednokrotnie zapowiadając podwyżki stop procentowych jeszcze w tym roku. Ten potok (...)

 • Ustawa o drogach publicznych: niejasne przepisy

  (...) publicznych, elektroniczne opłaty mogą być pobierane m.in. za przejazd samochodu osobowego (z przyczepą), co jest niezgodne z założeniami ustawy o drogach publicznych i jej uzasadnieniem (...)

 • Oczy na rynek długu i surowców

  (...) raczej senny, poza kilkoma wyjątkami jak szalejący parkiet w Turcji, gdzie indeks wzrósł o ponad 2 proc. do najwyższego poziomu od grudnia. Ale ISE wcześniej silnie tracił od października do (...)

 • Barbara Pedersen - Sprzedaż i kupno nieruchomości w Chicago i okolicach.

  Czytaj więcej: Nieruchomości


strony : [ 1 ] . 2
 
5
kwiecień 2011

kwiecień 2011
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
29
30
 

Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,0253
CHF 3,0767
USD 2,8388
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.