eGospodarka.pl

 • GPW: notowania WIG20 wzrosły o 1,52%

  (...) nie zapowiadał większych emocji. Indeks największych spółek zyskiwał na otwarciu 0,4 proc. W ciągu dwóch pierwszych godzin handlu nie wykazywał chęci do większych zmian, jednak byki (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument TYT-1A, poznaj opinie o Roca Victoria 56x46 cm A325393007 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Środa Wielkopolska.


 • Kurs EUR/USD - nowe tegoroczne szczyty

  (...) kurs EUR/USD wzrósł do poziomu 1,4317, ustanawiając tam nowe tegoroczne maksimum. W godzinach popołudniowych eurodolar podjął próbę powrotu poniżej 1,4280, jednak dalsze spadki szybko (...)

 • Ceny złota i srebra - nowe rekordy

  (...) Banku Centralnego w sprawie zakończenia luźnej polityki pieniężnej w strefie euro, euro było najmocniejsze wobec dolara od 14 miesięcy. Po południu kurs pary euro-dolar przebił poprzedni (...)

 • Wysokość emerytury po rencie wypadkowej

  (...) 2004 r. rentę wypadkową, w 2012 r. zamierza przejść na emeryturę. Jaka będzie wysokość tego świadczenia? Odpowiedź: W przypadku zbiegu prawa do emerytury z prawem do renty z tytułu (...)

 • Wtórny rynek nieruchomości III 2011

  (...) na tle innych miast, rozwinęła się w marcu sytuacja w Sopocie. W ciągu miesiąca cena wzrosła tam aż o 3,7%. Nie należy jednak rozpatrywać tej zmiany w kategoriach odwrócenia trendu i (...)

 • Kredyt "podatkowy" lepszy niż bankowy?

  (...) jest prosta: aby ubiegać się o rozłożenie podatku na raty ( a także odroczenie terminu jego płatności lub umorzenie zobowiązań wobec fiskusa), należy złożyć wniosek do urzędu (...)

 • Faktura VAT RR: istotna data zakupu

  (...) zostały określone w art. 115 – 118 ustawy o podatku od towarów i usług. Zgodnie z tymi przepisami rolnikowi ryczałtowemu dokonującemu dostawy produktów rolnych dla podatnika podatku (...)

 • Faktura e-mailem: termin odliczenia VAT

  (...) 2011 r. podatnik otrzymał od kontrahenta pocztą elektroniczną fakturę VAT potwierdzającą zakup towarów (który także miał miejsce w tym miesiącu). Papierowa wersja tej faktury (...)

 • Kawiarniane ogródki a zakaz palenia

  (...) należy wskazać, że zgodnie z nowelizacją zakazem palenia zostały objęte nie wszystkie miejsca publiczne, ale te ściśle w niej wskazane, m.in. tereny zakładów opieki zdrowotnej, tereny (...)

 • Rynek kredytów hipotecznych III 2011

  (...) że spadek marż nie przekłada się na zmniejszenie oprocentowania kredytów w złotych. Jak podają autorzy raportu, jeszcze przed miesiącem można było uzyskać kredyt z oprocentowaniem niższym (...)

 • FM Bank wprowadza pakiety dla firm

  (...) przeznaczony dla wszystkich nowych klientów oraz klientów wnioskujących o FM Biznes Kredyt, FM Kredyt Odnawialny, FM Kredyt Partnerski lub kartę kredytową. Pakiet FM Optimum jest dedykowany (...)

 • Pałac Młodziejowskiego zrewitalizowany

  (...) z zakończonym remontem Pałacu Młodziejowskiego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych przejęło od właściciela powierzchnię zajmując 4,547 tys. mkw. z 6,850 tys. mkw. łącznej powierzchni (...)

 • Rozporządzanie udziałami w umowie inwestycyjnej

  (...) czasowo ograniczyć możliwość zbywania udziałów (akcji) przez dotychczasowych udziałowców (akcjonariuszy). Gwarancje tego typu zwane lock up są dość często wykorzystywane. Mogą stanowić, (...)

 • Lokata z Funduszem od PKO BP

  (...) połowę środków deponują na lokacie terminowej o stałym oprocentowaniu, a druga połowa jest inwestowana w wybrany subfundusz: PKO Zrównoważony Plus - to subfundusz podzielony między (...)

 • Modne ulgi podatkowe i rozliczanie z małżonkiem

  (...) najpopularniejszą w rozliczeniu rocznym PIT za 2010 rok. Skorzysta z niej aż 49,6% podatników – wskazują badanie ankietowe przeprowadzone w dniach 15-22 kwietnia w oddziałach Tax Care i (...)

 • Firmy farmaceutyczne a zmiana ustawy refundacyjnej

  (...) firm farmaceutycznych zdecydowanych zmian, np. w zakresie struktury prawno-biznesowej przedsiębiorstwa. Konieczne może być wypracowanie innych modeli dystrybucji leków, zmiana strategii cenowej (...)

 • Rynek walutowy - osłabienie dolara

  (...) strony członków RPP, o tym, że inflacja znajduje się pod kontrolą, Rada postanowiła kontynuować cykl podwyżek stóp procentowych zapoczątkowany w styczniu i podnieść główną stopę (...)

 • Fałszywa wersja "Walk and Text"

  (...) and Text służy do śledzenia za pomocą aparatu lub kamery w telefonie sytuacji na drodze i jednoczesnego pisania wiadomości tekstowych lub maili. Okazuje się ona szczególnie przydatna podczas (...)

 • Gospodarka światowa - produkcja przemysłowa zwalnia

  (...) tego przede wszystkim Stany Zjednoczone oraz Japonia. Relatywnie mocno natomiast trzymała się gospodarka strefy euro. Regres odnotowani nie tylko pod względem produkcji, ale również nowych (...)

 • USA: rozterki FOMC

  (...) przypadku wartego 600 mld USD programu ilościowego luzowania polityki pieniężnej (QE2). Niektórzy członkowie Fed uważali, że należy ten program obciąć, jeżeli odbicie gospodarcze okaże (...)

 • Najlepsze lokaty bankowe III 2011

  (...) obfitują w zmiany na rynku oszczędności dla klientów indywidualnych. Dziewięć banków zdecydowało o redukcji oprocentowania depozytów. Liczba podwyżek (cztery) wygląda na tym tle co (...)

 • Stopy procentowe w Chinach w górę

  (...) się remisem mimo początkowej zwyżki indeksów, inwestorzy zignorowali bowiem decyzję o podwyżce stóp dokonanej przez Bank Ludowy Chin (czwartej z kolei) i słabszy odczyt indeksu ISM dla (...)

 • Kurs EUR/USD testuje listopadowy szczyt

  (...) notowań eurodolara do wzrostów stała się publikacja indeksu ISM dla amerykańskiego sektora usług. Marcowy odczyt na poziomie 57,3 pkt, okazał się gorszy od prognoz, co spowodowało (...)

 • Wall Street - co ugryzło byki?

  (...) prezentowali ostatnio ochoczo swe poglądy na temat polityki pieniężnej, sygnalizując nawet niedwuznacznie swe zamiary w kwestii głosowania nad decyzjami, to jednak najwyraźniej dopiero (...)

 • USA: Fed mocno podzielony

  (...) widać w danych makro. Indeks ISM – usługi (ponad 80 proc. gospodarki USA) spadł zdecydowanie mocniej niż tego oczekiwano (z 59,7 na 57,3 pkt.). Jeszcze mocniej spadł indeks aktywności (...)

 • Ekoenergia - Firmą zajmującą się całokształtem zagadnień bioenergetyki i biogazownictwa.

  Czytaj więcej: Biomasa


strony : [ 1 ] . 2
 
6
kwiecień 2011

kwiecień 2011
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
29
30
 

Waluta Kurs ( PLN )
EUR 3,9989
CHF 3,0497
USD 2,7986
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.