eGospodarka.pl

 • Europa: wydarzenia tygodnia 12/2019

  (...) politycznej do stolicy Włoch przyleciał z oficjalną wizytą prezydent Chin, Xi Jinping. Wizyta została poprzedzona deklaracją włoskiego rządu mówiącą, że chce on dołączyć do globalnego (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument e-Deklaracja VAT-REF, poznaj opinie o CTC Clatronic EZ 3263 czy przeglądaj oferty pracy z miasta prabuty.


 • Umowa najmu: kaucja przyjmująca funkcję kary umownej w podatku VAT

  (...) Krajowej Informacji Skarbowej w wydanej w dniu 9 października 2018 r. interpretacji indywidualnej, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.380.2018.1.JK. Cytowana interpretacja indywidualna dotyczyła podatnika (...)

 • Podatnicy zwolnieni z CIT mają więcej czasu na rozliczenie roczne

  (...) wysyłać tylko drogą elektroniczną. Jeszcze nie tak dawno zaś papierowy formularz mogli składać ci, którzy pełnili funkcję płatnika dla nie więcej niż 5 podatników podatku dochodowego od (...)

 • Nie każdą fakturę VAT można anulować

  (...) Spółka w 2014 r. była wykonawcą http://www.podatki.egospodarka.pl/147793,Uslugi-budowlane-za-granica-w-podatku-VAT-gdy-podwykonawca,1,70,1.html robót budowlanych>, gdzie inwestorem był Ś. na (...)

 • Cyberbezpieczeństwo firm wystawiane na próbę

  (...) wskazują decydenci w działach IT europejskich firm, na przestrzeni ostatnich 24 miesięcy i ich nieprzyjemnych konsekwencji doświadczyło 54% badanych organizacji. Z deklaracji respondentów (...)

 • Opóźnienia płatności najbardziej dokuczają firmom budowlanym

  (...) gruncie wzajemnych płatności przedsiębiorstw. Okazuje się, że firmy funkcjonujące na rynku B2B rzadziej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku uskarżają się na nieterminowość swoich (...)

 • Kiedy jest czas na nowe opony?

  (...) uwagę na to, czy nie posiada ono pęknięć i wybrzuszeń. Te oznaczają zazwyczaj wewnętrzne uszkodzenia, które mogą doprowadzić nawet do rozerwania opony w czasie jazdy. Tego momentu nie da (...)

 • Woda butelkowana: jak się miewa polski rynek?

  (...) sporą rzeszę zwolenników. Z wynika, że w 2017 roku przynajmniej raz kupiło ją 97% Polaków. W ujęciu wartościowym jej sprzedaż zanotowała wzrost o 2,6 proc., w ujęciu ilościowym zwyżka (...)

 • Jak temat maila wpływa na open rate i skuteczność mailingu?

  (...) codziennie kilkanaście-kilkadziesiąt różnych maili. Na podstawie nadawcy i tematu wiadomości w ciągu zaledwie kilku sekund decyduje, czy otworzyć danego maila, czy wyrzucić go do kosza (...)

 • Wykształcenie wyższe: Warszawa liderką UE

  (...) podział terytorialny w Unii Europejskiej. Przełożyło się to m.in. na utworzenie dodatkowego regionu NUTS 2 na terenie Polski. Zawiera on Warszawę oraz 9 przylegających do niej powiatów. W (...)

 • Największe sieci handlowe obawiają się o przyszłość

  (...) raportu „Global Powers of Retailing 2019”. Jego autorzy przekonują, że miniony rok obrotowy okazał się dla detalistów udany - stopa wzrostu przychodów największych firm sięgnęła 5,7 (...)

 • Polscy przedsiębiorcy już odczuli Brexit

  (...) brytyjskiego referendum do 2018 roku straty polskich przedsiębiorców, liczone jako , okazały się czterokrotnie wyższe niż szacowano to w odniesieniu dla całego okresu przejściowego (...)

 • Reklamodawcy w TV: Lidl na czele rankingu marek

  (...) Lidla, czołówka zestawienia marek prezentuje się identycznie, jak w poprzednim roku. Z pozycji wicelidera nie zdołał strącić Plusa nawet spory, bo 12-procentowy spadek liczby GRP. Brązowy (...)

 • Millenialsi kupują najwięcej mieszkań

  (...) boomers, czyli osoby urodzone w latach 1946-1964, to klienci, którzy mają dziś od 55 do 74 lat. Jak wynika z badań zrealizowanych przez Metrohouse, to właśnie oni są najmniej aktywnymi (...)

 • Planowanie urlopu, czyli sposób na przetrwanie poniedziałku

  (...) na początek tygodnia? Nic nie motywuje nas tak do rozpoczęcia , jak myśl o pracy. Statystyki KAYAK.pl pokazują, że największa liczba wyszukiwań hoteli i lotów ma miejsce w niedzielę (...)

 • Rezydencja Barska w Warszawie

  (...) warszawska inwestycja firmy BPI Real Estate Poland, ale pierwsza, która powstaje na terenie Ochoty. Kameralny budynek pomieści 57 mieszkań o zróżnicowanych metrażach: od kompaktowych kawalerek (...)

 • Zatrudnianie pracowników: dywersyfikacja szansą HR

  (...) podchodzą do kwestii zatrudnienia, już od pewnego czasu przygotowują się na konieczność dywersyfikacji. Przyczyny są różne i można je podzielić na globalne oraz wynikające ze specyfiki (...)

 • Jeden PMI to jeszcze nie koniec świata

  (...) obszarze rynków finansowych, więc z tego punktu widzenia załamanie z piątku nie może dziwić. Fatalnie wypadła ocena koniunktury w europejskim przemyśle, gdyż indeks PMI spadł do (...)

 • Marzec idealny na wynajem mieszkania

  (...) zbyt dużego doświadczenia, często nie zdają sobie sprawy, jak bardzo czasochłonna może być droga od znalezienia nieruchomości do jej wynajmu. Poszukiwanie odpowiedniego lokum, negocjacje (...)

 • Zakaz handlu w niedziele. Przedsiębiorcy podzieleni

  (...) sposób dzieli polskich przedsiębiorców. Jak pokazują wyniki badania, co piąty reprezentant sektora MSP wskazuje na poparcie dla całkowitego zakazu handlu, a taki sam odsetek badanych opowiada (...)

 • Czy dbamy o zabezpieczenia antywłamaniowe?

  (...) nawet alarmu Badania CBOS przekonują, że znakomita większość Polaków (93%) uważa zamieszkiwaną przez siebie okolicę za spokojną i bezpieczną. Nie oznacza to jednak, że rezygnują z (...)

 • Rynek walutowy 18-22.03.19

  (...) wykres wędrował w konsolidacyjnym zakresie 1,0350 - 1,17 (w przybliżeniu, rzecz jasna). W 2017 euro sporo odzyskało, a w rok 2018 weszliśmy w okolicach 1,20 - 1,25. Rynek był wtedy i później (...)

 • Peugeot Rifter 1.5 BlueHDi Allure

  (...) nazwę? Możemy mówić o chwycie marketingowym, który ma podkreślać zmianę wizerunku. Pod względem stylistycznym mamy jednak do czynienia z gruntowną ewolucją, a nie rewolucją. Sylwetka auta (...)

 • Ostatni etap Słonecznych Tarasów. 67 apartamentów w Dziwnówku

  (...) Słonecznych Tarasów upłynął nieco ponad miesiąc, a swoich nabywców znalazło już 20 proc. apartamentów. – Choć dopiero rozpoczynamy realizacje inwestycji to już widać spore (...)

 • Transgraniczny e-commerce szansą na rozwój sektora MŚP

  (...) PayPal raportu „Rozwój sektora MŚP w Europie”. Jest on efektem analizy korzystających z usług tej firmy 157 636 małych i średnich przedsiębiorstw z 28 krajów Unii Europejskiej. Dowodzi (...)

 • IdeaGarden - Specjalizuje się w montażu tarasów drewnianych z drewna egzotycznego i deski kompozytowej. Prowadzi również sprzedaż deski tarasowej.

  Czytaj więcej: Stolarka


strony : [ 1 ]
 
25
marzec 2019

marzec 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2978
CHF 3,8184
USD 3,7966
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.