eGospodarka.pl

 • Brexit to utrudnienia w rozliczeniu CIT, VAT, akcyzy i cła

  (...) Unii Europejskiej oznacza, że dyrektywy unijne nie będą obowiązywały w odniesieniu do tego państwa. Z perspektywy podatków bezpośrednich nie będzie możliwości skorzystania z dyrektyw (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja NIP-2/A, poznaj opinie o Knorr Fix Danie na dziś 2 w 1 Nuggetsy z ryby czy przeglądaj oferty pracy z miasta łomianki.


 • Podatek od przeniesienia własności nieruchomości za zwolnienie z długu

  (...) W październiku 2017 r. wnioskodawczyni od brata swojego ojca w kwocie 150.000 zł. Od pożyczki tej zapłaciła podatek od czynności cywilnoprawnych. Ponieważ jej możliwości finansowe nie (...)

 • Koniunktura przemysłowa III 2019

  (...) GUS dla Polski (SI) w marcu 2019 r. Składowa odnosząca się do handlu detalicznego kształtuje się na poziomie wyższym od notowanego w lutym br., a dotycząca przetwórstwa przemysłowego (...)

 • Bosa 7 pnie się w górę. Nowe mieszkania w Poznaniu

  (...) Bosa 7 to 27 mieszkań z balkonami lub loggiami, a także jeden lokal zaprojektowany z myślą o działalności usługowej. Przyszli mieszkańcy mogą wybierać spośród kawalerek oraz lokali dwu (...)

 • Co dalej z wojną handlową?

  (...) ogłosił szereg różnych opłat celnych na dobra importowe pochodzące z Chin, m.in. 10-procentowe cło na ekwiwalent 200 mld USD chińskich dóbr. Za działaniem Trumpa stała m.in. chęć (...)

 • Produkcja przemysłowa nie przestaje zatrudniać

  (...) wyrażona procentowo różnica pomiędzy pracodawcami przewidującymi wzrost zatrudnienia, a tymi, którzy planują jego redukcję, wynosi w produkcji przemysłowej (po sezonowej korekcie) +22% (...)

 • Walka z lichwą niezgodna z prawem UE?

  (...) art. 22 ust. 1 Dyrektywy, zgodnie z którym „w zakresie, w jakim niniejsza dyrektywa zawiera zharmonizowane przepisy, państwa członkowskie nie mogą utrzymywać w swoim prawie krajowym ani (...)

 • Prawa konsumenta a Brexit

  (...) Obecnie podróżującym po UE pasażerom przysługuje zestaw praw, które obowiązują niezależnie od tego, czy przemieszczają się drogą lądową (pociągiem, autobusem), lotniczą czy morską (...)

 • Program Inwestycyjny Millennium

  (...) Aby rozpocząć inwestowanie, wystarczy zaledwie 500 zł, Bank nie pobiera opłat ani za otwarcie, ani też za prowadzenie Programu, Do wyboru są trzy gotowe plany inwestycyjne, Środki nie są (...)

 • Majówka 2019, czyli o poszukiwaniu 5*

  (...) że Polacy podwyższają standard majówkowego wypoczynku, ale również wstrzymują się z rezerwacjami najprawdopodobniej po to, żeby móc "ustrzelić" najatrakcyjniejszą cenowo ofertę. Ilość (...)

 • Brexit. Nowe daty, stary bałagan

  (...) odroczenie brexitu do 22 maja 2019 r., by dać Wielkiej Brytanii czas na implementację przepisów brexitu, pod warunkiem jednak, że Izba Gmin zaakceptuje plan May. Jeśli brytyjski parlament (...)

 • Informacja do świadectwa pracy wydawana od 1 stycznia 2019 roku

  (...) Okres przechowywania akt pracowników do końca 2018 roku, wynosił 50 lat. Warto wiedzieć, że to nie tylko teczki osobowe, ale również inne dokumenty, których czas przechowywania był (...)

 • 5 sposobów na płynność finansową

  (...) mówi definicja - zdolność firmy do regulowania bieżących zobowiązań, tak wobec partnerów w biznesie, jak i pracowników czy urzędów. Firma, która nie radzi sobie z jej utrzymaniem, może (...)

 • Sprzedaż nowych samochodów II 2019

  (...) lutym br. Centralna Ewidencja Pojazdów powiększyła się o 43 764 sztuki nowych samochodów osobowych, czyli wzrosła o 3,9% r/r. To najlepszy lutowy wynik, z jakim mieliśmy do czynienia od 2008 (...)

 • Inwestycje w nieruchomości komercyjne: wynik bez precedensu

  (...) największa część kapitału nadal napływać będzie do Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji. Szanse na pokaźne, przekraczające średnią z ostatnich 5 lat, wzrosty wolumenów transakcji (...)

 • Zakupy online coraz bardziej mobilne. Szczególnie odzieżowe

  (...) można było wyłącznie z poziomu stacjonarnego komputera, odeszły do lamusa. Szacunki wskazują, że już wkrótce z internetem łączyć się będzie połowa . Ciągle jednak wielu z nas (...)

 • Mercedes-Benz X 350 d 4MATIC X Power

  (...) sylwetkę dla samochodów ze skrzynią załadunkową. W tej materii trudno byłoby stworzyć coś nowego. Styliści skupili się więc na poszczególnych elementach karoserii, za sprawą których (...)

 • Linearic - W ofercie głośniki sufitowe i ścienne, wzmacniacze, akcesoria, a także miksery DJ.

  Czytaj więcej: Sprzęt


strony : [ 1 ]
 
22
marzec 2019

marzec 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2894
CHF 3,8079
USD 3,7948
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 



O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.