eGospodarka.pl

 • Najbardziej prestiżowy plebiscyt technologiczny Mobility Trends - rozstrzygnięty

  (...) cieszyły się kategorie: Gadżet oraz Innowacja roku 2018 – produkt iRobot Roomba okazał się najpopularniejszym gadżetem, a Huawei Mate 20 Pro największą innowacją minionego roku. Najwięcej (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja VAP-R, poznaj opinie o Gold Drop FLOOR DYWAN - PŁYN DO CZYSZCZENIA DYWANÓW czy przeglądaj oferty pracy z miasta sztum.


 • Koniunktura gospodarcza wg MŚP I poł. 2019

  (...) od dwóch edycji badanie przeprowadzane jest na Ogólnopolskim Panelu Badawczym Ariadna, a nie - jak wcześniej - na bazie ZPP. Struktura próby pod względem wielkości badanych firm nie uległa (...)

 • Płatność BLIK wprost z banera reklamowego

  (...) konsumentów. Na popularność nie może narzekać również BLIK, po którego sięgnęliśmy aż 33,7 mln razy. Na przestrzeni wszystkich minionych 12 miesięcy BLIK był w użyciu przeszło 91 (...)

 • Pracownicy tymczasowi jeszcze nigdy nie odpływali tak szybko

  (...) mają również zmiany prawne, których konsekwencje stały się odczuwalne już u schyłku listopada 2018 r., kiedy to dobiegły końca, wynikające z nowelizacji ustawy o zatrudnianiu , limity (...)

 • Ataki hakerskie w II 2019

  (...) Point Software Technologies dość niespodziewanie okazała się Estonia. Kolejne miejsca podium przypadły w udziale Irlandii oraz Bułgarii. Nasz kraj uplasował się na silnej 12. pozycji, przed (...)

 • Dzięki pokoleniu Z praca zdalna stanie się normą?

  (...) wkracza na rynek pracy. Najstarsi jego przedstawiciele właśnie obchodzili 24 urodziny. I wprawdzie ich reprezentacja nie jest jeszcze ogromna, ale już wkrótce sytuacja ta ulegnie zmianie. Szacuje (...)

 • 3 przyczyny wzrostu cen ropy w 2019 roku

  (...) początku października ostro rósł i przekraczał nawet przez moment 76 USD za baryłkę. Później doszło jednak do dramatycznego załamania, które w połowie grudnia sprowadziło notowania w (...)

 • Wynajem mieszkania dla członka zarządu w podatku PIT

  (...) że wartość świadczenia w postaci sfinansowania członkowi zarządu , stanowi dla niego przychód z nieodpłatnych świadczeń, który podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób (...)

 • Pożegnanie z Windows 7

  (...) zachęcić użytkowników komputerów, aby korzystali z najnowszych wersji systemów operacyjnych. Jednym z przykładów była roczna promocja, która umożliwiała bezpłatną migrację z systemów (...)

 • Podatek gdy umowa darowizny pomiędzy dzieckiem a rodzicami

  (...) Wnioskodawcę łączy z jego żoną. Wspólność taka łączy także córkę i jej męża. Córka zamierza przekazać swoim rodzicom w darowiźnie pewną kwotę pieniężną, która przekroczy od (...)

 • Zgłoszenie patentowe 2018. Polska wynalazczość nabiera tempa

  (...) ilość polskich zgłoszeń patentowych do EPO wzrosła o niemal 20% Pod względem dynamiki wzrostu już drugi raz z rzędu uplasowaliśmy się w ścisłej czołówce europejskiej Siłą napędową (...)

 • Dyrektorzy finansowi: prognozy I kw. 2019 r.

  (...) gospodarki są dość zróżnicowane. 4 na 10 respondentów badania Deloitte spodziewa się, że w bieżącym roku przewyższy 2,6 proc., a 44 proc. spodziewa się kosmetycznych zmian na poziomie co (...)

 • Do skarbówki nowy JPK_VAT zamiast deklaracji i kary finansowe

  (...) przepisów czynny podatnik VAT ma obowiązek przesyłania do Urzędu Skarbowego JPK_VAT co miesiąc. Plik zawiera informację o podatku należnym oraz naliczonym, wynikającym z prowadzonych (...)

 • Fed jest w trudnym położeniu

  (...) ale rynek oczekuje, że ponownie (jak w styczniu) bankierzy centralni ulegną presji uczestników rynku. Gospodarka USA jest słabsza niż kilka miesięcy temu, ale spowolnienie nie postępuje szybko (...)

 • Największe ryzyka w gospodarce światowej

  (...) typu zjawiska. Stany Zjednoczone borykają się z oraz niezdolnością Kongresu do uchwalenia ustawy budżetowej. Kolejny przykład to brak zgody w Wielkiej Brytanii co do i podejścia do (...)

 • Kredyt kupiecki - co warto o nim wiedzieć?

  (...) kupiecki to forma w stosunku do daty sprzedaży. Jest udzielany przez sprzedającego kupującemu. Często wykorzystywany jako źródło finansowania bieżącej działalności przez mniejsze podmioty (...)

 • Sposób na długi? Odłożyć na później

  (...) figurują obecnie nazwiska 2 534 380 osób, które łącznie zalegają ze spłatą niebagatelnej sumy 45,8 mld zł. Skąd się wzięły i jak radzimy sobie z ich spłatą? Odpowiedzi na to pytanie (...)

 • Notebook Acer TravelMate X5

  (...) dla małych i średnich przedsiębiorstw. Mają smukłe obudowy wykonane ze stopu magnezowo-litowego i magnezowo-aluminiowego. Laptop TravelMate X514-51 waży 980 gramów i ma 14,99 mm grubości (...)

 • Czy Niemcy zabiorą nam pracowników z Ukrainy?

  (...) obcokrajowców zasilającą obecnie polski rynek pracy są . Blisko półtora miliona sąsiadów zza wschodniej granicy stanowi znaczącą siłę roboczą, która w dużym stopniu niweluje braki (...)

 • Rynek walutowy 11-15.03.19

  (...) się wyklarowała na nieco wyższych poziomach - także i dlatego, że wyjątkowo słabo wypadły payrollsy z USA, czyli dane rządowe na temat zmiany zatrudnienia. Co prawda te o bezrobociu i płacy (...)

 • Europa: wydarzenia tygodnia 11/2019

  (...) wobec warunków, w których realizowana jest współpraca z Chinami. Równocześnie prezydent D. Trump wywiera presję na Unię Europejską, by ta wsparła Stany Zjednoczone w jej wojnie handlowej z (...)

 • Samochód Kowalskiego ma 14 lat

  (...) porównywarki Ubea.pl, przeciętne auto Polaka liczy sobie około 14 lat. Podobnych danych dostarcza np. opracowany przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego „Raport branży motoryzacyjnej (...)

 • Drapacze chmur zmieniają Warszawę

  (...) Daszyńskiego i ulicy Towarowej, w kierunku których od kilku lat przesuwa się biznesowe centrum stolicy. Większość biurowych wież będzie oddawana do użytku w kilkumiesięcznych odstępach (...)

 • Geze Polska - Producent okuć budowlanych w ofercie samozamykacze, okucia do drzwi przesuwnych, urządzenia do otwierania i zamykania okien, napędy do drzwi automatycznych o skrzydłach przymykowych i przesuwanych oraz systemy zabezpieczania dróg ewakuacyjnych w budynkach.

  Czytaj więcej: Materiały


strony : [ 1 ]
 
18
marzec 2019

marzec 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2993
CHF 3,7838
USD 3,7876
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.