eGospodarka.pl

 • Europa: wydarzenia tygodnia 40/2019

  (...) że podatek cyfrowy we Wspólnocie jest niezbędny, ale różnica w poglądach pojawia się gdy przychodzi ustalić szczegóły. Podzielam pogląd, że metoda wyliczenia podatku ma być prosta, ale (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument List motywacyjny pracownik biurowy, poznaj opinie o Sony PCK-LH1AM czy przeglądaj oferty pracy z miasta pszczyna.


 • Dlaczego upadło biuro podróży Thomas Cook?

  (...) zorganizował dla kilkuset osób wspólny wyjazd na zjazd abstynentów w Loughborough. Tak powstało nie tylko najstarsze biuro podróży, ale i koncepcja organizacji wycieczek za pieniądze w (...)

 • Jak filozofia Jeana Baudrillarda może poprawić sprzedaż?

  (...) konsumenci kupując różnego rodzaju towary czy usługi chcą zaspokoić swoje obiektywne potrzeby. W takim rozumieniu nabywamy różnego rodzaju produkty spożywcze, ubrania, sprzęt itp. Jednak (...)

 • Mamy dwukrotnie wyższy wzrost cen mieszkań niż UE

  (...) II kw. 2018 r. do II kw. 2019 r. rosły u nas w dość szybkim tempie. Zdecydowanie szybszym niż średnio w Unii. Warto jednak pamiętać, że przez długi czas niemal się nie zmieniały. Jeśli (...)

 • Wpłaty na zagraniczne konto bankowe a wyłączenia z kosztów podatkowych

  (...) wartościowy transakcji b2b, które obecnie można regulować z pominięciem rachunku płatniczego (gotówką). Podatnicy prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą nie zaliczają do (...)

 • Wykup samochodu z leasingu na cele osobiste bez podatku

  (...) przypadku wykupu pojazdu do celów prowadzenia dalszej działalności gospodarczej kwestia zależy od sposobu użytkowania samochodu. Jeżeli samochód ma być wykorzystywany jedynie na potrzeby (...)

 • Podatek od darowizny otrzymanej od bratowej

  (...) Brat wnioskodawczyni zginął dnia 28 września 2009 r. Bratowa po 7 latach wyszła ponownie za mąż we wrześniu 2016 r. Bratowa w spadku po zmarłym mężu wraz z synem odziedziczyła majątek w (...)

 • Panattoni buduje City Logistics Łodź II

  (...) wybierano peryferyjne obszary, wchodzą powoli na teren miast. Tak właśnie jest w przypadku najnowszego projektu Panattoni Europe. Liczący sobie 38 000 m kw. City Logistics Łódź II powstanie (...)

 • Najczęściej cytowane media IX 2019

  (...) na informacje Onet.pl powoływano się ponad 4,4 tys. razy. To o 2,1 tys. powołań mniej niż w ostatnim rankingu, jednak portal utrzymuje poziom cytowań z poprzednich miesięcy. Podobnie jak w (...)

 • Monitor Rynku Pracy III kw. 2019 r.

  (...) za granicę. Powodem jest chęć otrzymania lepszego wynagrodzenia Z najświeższej odsłony raportu Randstad wynika, że wyjazd do pracy za granicę poważnie rozważa już niemal co czwarty polski (...)

 • Ceny mieszkań rosną, a chętnych na kredyt ciągle nie brakuje

  (...) wrześniu do banku po kredyt w kwocie 278,3 tys. złotych – wynika z najnowszych . Baczna obserwacja tego wskaźnika, jest o tyle ważna, że może nam z wyprzedzeniem powiedzieć o tym jak (...)

 • Skąd bierze się 915 mln zł zadłużenia na kontach rolników?

  (...) oraz Biura Informacji Kredytowej wskazują, że w I połowie bieżącego roku problemy z terminowym wywiązywaniem się ze zobowiązań dotyczyły 3,8 proc., czyli 1 443 firm rolniczych. Jeśli (...)

 • Niespłacone obligacje na Catalyst: w końcu poprawa

  (...) do końca września 2019 r. notowane na Catalyst spółki nie wykupiły 14 serii obligacji o łącznej wartości 156,1 mln zł. To 4,0 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia wobec 6,1 proc (...)

 • Producenci alkoholi, czyli równe ceny i zrównoważona dystrybucja

  (...) którzy nie widzieli nic złego w tym, że pół litra piwa w puszce jest w innych kanałach sprzedaży o jedną trzecią tańsze niż w butelkach tej samej pojemności w sklepach małoformatowych (...)

 • Komitety wyborcze i ich pomysły na poprawę sytuacji mieszkaniowej

  (...) m.in. budowę nowego, dostępnego cenowo , udzielanie wsparcia budownictwu społecznemu (w tym również kooperatywom mieszkaniowym), przeprowadzanie modernizacji i remontów istniejących mieszkań, (...)

 • Czy przemysł lekceważy kwestie cyberbezpieczeństwa?

  (...) niemal nieustannie znajduje się na celowniku zaawansowanych ataków cyberprzestępczych. Z tego też względu stosowanie się do restrykcyjnych reguł cyberbezpieczeństwa jest ważne jak nigdy (...)

 • Cascade Residence otwiera drzwi

  (...) w ramach kameralnej inwestycji Cascade Residence powstało tylko 39 apartamentów. Ich powierzchnie liczą sobie od 45 do 181 mkw. Piąte piętro oraz ostatnie kondygnacje zostały zarezerwowane dla (...)

 • Mikroprzedsiębiorstwa polskie w 2018 r.

  (...) przez GUS, ubiegłoroczny wynik finansowy badanych mikroprzedsiębiorstw ukształtował się na poziomie 174,5 mld zł (wzrost o 23,1% r/r i o 88,1% w stosunku do 2010 r.). Wskaźnik poziomu kosztów (...)

 • Baby Boomers i inni. 4 pokolenia na rynku pracy

  (...) skrót Aż 68% badanych wskazuje, że ważnym aspektem pracy jest wynagrodzenie. Pracownicy, którzy ukończyli 56. rok życia, szczególną wagę przywiązują do dobrej . Połowie Generacji Z (...)

 • EUR/USD utknął pod 1,10

  (...) dotyczące wojny handlowej między USA i Chinami są głównym katalizatorem dla zmian apetytu na ryzyko i prawdopodobnie tak zostanie aż do czasu zakończenia rozmów w piątek. Wczoraj (...)

 • Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego już jest, ale to dopiero początek

  (...) sprawę zdają sobie niemal wszyscy, przynajmniej w oficjalnych deklaracjach. Jednak w rzeczywistości ta świadomość rzadko ma przełożenie na praktykę, czyli na podejmowanie konkretnych (...)

 • Smartfon Samsung Galaxy A30s

  (...) o rozdzielczości 720×1560 Super AMOLED. Jego design cechuje geometryczny wzór i futurystyczny efekt holograficzny z tyłu urządzenia. Smartfon został wyposażony w procesor dwurdzeniowy 1,8 (...)

 • Wcześniejsza spłata kredytu a zwrot kosztów

  (...) kredytu konsumenckiego? Otóż zgodnie z tym orzeczeniem, w przypadku spłaty kredytu w całości przed terminem określonym w umowie, obowiązek obniżenia całkowitego kosztu kredytu wynikający z (...)

 • Deska samobalansująca Forever Chic Pi MAX 10

  (...) MAX 10 wygląda naprawdę nowocześnie i nawet z bliska emanuje jakością. Wszystko jest tu bardzo precyzyjnie zmontowane i wykonane z dbałością o detale. Nawet nadkola mają fajne wycięcia (...)

 • Sergio's Photography - Fotograf z Włoch. Reportaże ślubne, komunie, chrzty. Fotografia dla dzieci, ciążowe i rodzinne. Firma zajmuje się również fotografią modową i wizażu.

  Czytaj więcej: Fotografowie


strony : [ 1 ]
 
8
październik 2019

październik 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3310
CHF 3,9714
USD 3,9405
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 



O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.