eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Polska: wydarzenia tygodnia 39/2019

  (...) gospodarki. Jesteśmy członkiem wspólnoty unijnej i ważne są także dla nas perspektywy gospodarcze naszych partnerów. Agencja przewiduje szersze spowolnienie w strefie euro - do 1,1 proc. w (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Wypowiedzenie umowy, poznaj opinie o LG FFH-576AD czy przeglądaj oferty pracy z miasta wisznice.


 • Najlepsze Międzynarodowe Miejsca Pracy na Świecie 2019

  (...) Great Place to Work. Na jej potrzeby przebadano przeszło 8 tysięcy międzynarodowych firm zatrudniających ponad 12 milionów pracowników na całym świecie. Aby znaleźć się wśród (...)

 • Gdzie nowe mieszkania są tańsze od używanych?

  (...) widoczna w skali całej Polski. Niedawno opublikowane informacje Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, że w 2018 r. medianowa cena 1 mkw. nowego mieszkania wynosiła 5182 zł. Analogiczny (...)

 • Energetyka w ogniu cyberataków

  (...) za najgroźniejsze - w ich efekcie może dojść bowiem do przestojów produkcji, co zazwyczaj wiąże się z gigantycznymi kosztami. Dodatkowo, możliwości w zakresie ich skutecznego zwalczania (...)

 • Kto może liczyć na niską cenę OC?

  (...) kraju za obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu, uwarunkowane jest m.in. miejscem zarejestrowania. W przypadku dużych miast na mogą liczyć mieszkańcy Kielc (średnio 630 zł) oraz Opola i Rzeszowa (...)

 • Ruszają prace przy Panattoni Park Częstochowa

  (...) dowód na to, że Panattoni wyraźnie dostrzega potencjał drzemiący w mniejszych ośrodkach miejskich. Nowoczesne klasy A powiększy śląski rynek magazynowy o kolejne 30 400 mkw. powierzchni (...)

 • Mitsubishi ASX i L200

  (...) niewielki SUV Mitsubishi ma ogromną grupę zwolenników, co obrazują również polskie ulice. W porównaniu do wersji sprzed kuracji odmładzającej, różnice są naprawdę duże. Najwięcej (...)

 • Ideal Idea Park Wrocław: biura i magazyny tuż koło lotniska

  (...) hale, których powstanie zakłada projekt Ideal Idea Park Wrocław, powstaną przy ulicy Granicznej, naprzeciwko należącego do Portu Lotniczego Wrocław parkingu C. Inwestycja zostanie usytuowana w (...)

 • Cerisier Résidence. Nowe mieszkania już za niespełna rok

  (...) mieszkalny ze 106 mieszkaniami o podwyższonym standardzie i - jak gwarantuje deweloper - funkcjonalnych rozkładach. Każde z nich posiadać będzie balkon lub przydomowy ogródek o powierzchni (...)

 • Polski przemysł motoryzacyjny czeka wzrost niewypłacalności

  (...) (OICA) donosi, że polska produkcja motoryzacyjna pikowała w 2018 roku o 4,4 proc. rdr. Ta zniżkowa tendencja doczekała się swojej kontynuacji również w bieżącym roku - spadek odnotowany w I (...)

 • TSUE psuje oprocentowanie lokat bankowych

  (...) w sierpniu br. można było zarobić tylko 1,34% - wynika z najnowszych danych opublikowanych przez NBP. Po potrąceniu podatku (19%) oznacza to jedynie 10,85 złotych odsetek „na rękę” od (...)

 • Podatek u źródła od odsetek: daniny niekiedy można uniknąć

  (...) Ostatnio jednym z popularnych tematów jest lub pożyczek w zagranicznych bankach albo w spółce z grupy. Przez odsetki należy rozumieć wynagrodzenie za korzystanie z pieniędzy, jeżeli zostaje (...)

 • Darowizna na konto przedstawiciela ustawowego zwolniona z podatku?

  (...) Wnioskodawczyni jest osobą niepełnosprawną, małoletnią. Jej matka otrzymała od swojej babci przelew środków pieniężnych w euro na swoje tytułem darowizny na rzecz wnioskodawczyni (...)

 • Odprawa pieniężna i co jeszcze? Co specjaliści dostają na "odchodne"?

  (...) poświęcona została kwestiom związanym z warunkami rozstania z firmą. Autorzy opracowania postanowili sprawdzić, jakie odprawy oraz świadczenia dodatkowe oferowane są zwalnianym z pracy (...)

 • W outsourcingu liczą się nie tylko oszczędności

  (...) pojęcie pojawiło się w branżowej literaturze u schyłku lat 70. minionego wieku, to jednak jako model współpracy biznesowej wykorzystywany był już od połowy zeszłego stulecia. Jego kolebką (...)

 • Kiedy marketing przynosi największe zyski? Jak je mierzyć?

  (...) wielu krajach raport "Trends and Tactics Driving Marketing ROI" dowodzi, że efektywny marketing wymaga obecnie zastosowania nowoczesnych i bardziej wyrafinowanych narzędzi niż kiedykolwiek (...)

 • Blisko 70 procent firm nadal nie spełnia wymogów RODO

  (...) maja minionego roku i choć mieliśmy już całkiem sporo czasu, aby przyzwyczaić się do jego obostrzeń, to jednak okazuje się, że wiele firm nie zdążyło się jeszcze do nich zastosować. Z (...)

 • Dzielnice Warszawy: która jest najbardziej atrakcyjna?

  (...) zbliżone Naszą analizę rozpoczynamy od wyników badania ankietowego, które w 2015 r. zostało wykonane na zlecenie władz Warszawy. Można żałować, że od tamtej pory nie przeprowadzono (...)

 • Jak się miewa food court?

  (...) wynika z danych opublikowanych w raporcie Colliers, na terenie polskich działa już ponad 2 300 punktów gastronomicznych, z czego 70% stanowią koncepty sieciowe. Występują one zarówno pod (...)

 • Mały biznes nie jest nietykalny

  (...) gigantów najczęściej nie przechodzą bez echa, o tyle już o podobnych zdarzeniach w małych firmach mówi się niewiele lub nawet wcale. Nie oznacza to jednak, że pozostają one bez wpływu na (...)

 • Rosną ryzyka dla USD

  (...) we wrześniu do 47,8 z 49,1 w sierpniu, wypadając nie tyle poniżej konsensusu prognoz (50), co nawet najbardziej pesymistycznych szacunków. Szokujący efekt ma też etykieta najgorszego wyniku do (...)

 • Ulga B+R dobrze oceniana, ale mało popularna. Dlaczego?

  (...) b.r. wskazują, że po sięgnęło 951 podatników CIT, co względem poprzedniego roku oznacza wzrost na poziomie 40 proc. Dlaczego pomimo pozytywnego odbioru tego rozwiązania grupa korzystających (...)

 • Murapol buduje nowe mieszkania w Poznaniu

  (...) część puli „oferty 2 000 bis”, w ramach której Murapol powiększył ilość komercjalizowanych inwestycji o przeszło 2 000 mieszkań. W efekcie kupujący zyskali możliwość wybierania (...)

 • Leasing samochodu. Nie taki tani, jakby się mogło wydawać?

  (...) najbardziej popularnych form finansowania zakupu samochodu. Statystyki pokazują, że łączna wartość wyleasingowanych w minionym roku osobówek i ciężarówek do 3,5 t sięgnęła niemal 27 mld (...)

 • Biura we Wrocławiu - niewyczerpany potencjał

  (...) nad 170 000 mkw. nowej powierzchni biurowej. To wyraźny dowód na to, że deweloperzy nie zwalniają tempa, wierząc najprawdopodobniej w potencjał, jaki drzemie w lokalnym rynku. Dopisuje jednak (...)

 • Tywent Tyczyn - Produkcja wentylatorów i urządzeń wentylacyjnych do procesów technologicznych.

  Czytaj więcej: Klimatyzacja i chłodnictwo


strony : [ 1 ] . 2
 
2
październik 2019

październik 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3788
CHF 4,0167
USD 4,0152
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.