eGospodarka.pl

 • Wakacje na własną rękę coraz popularniejsze

  (...) z eSky” wyraźnie potwierdza, że organizowanie to tendencja, która umacnia się już od kilku lat i to zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Europy. - Obserwujemy to, analizując własne (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument e-Deklaracja NIP-3, poznaj opinie o Ardo PVS6040B czy przeglądaj oferty pracy z miasta sandomierz.


 • Wirtualna waluta: starej straty podatkowej nie odliczysz

  (...) interpretacji indywidualnych wydana przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej nie pozostawiła złudzeń osobie . W jej stanie faktycznym sprawy zaprezentowano następującą sytuację. Podatnik (...)

 • Odwrotne obciążenie: spóźniona faktura nie wpływa na rozliczenie VAT?

  (...) dokumentującą zakup towarów wymienionych w załączniku nr 11 do ustawy o VAT, z adnotacją „” w lipcu 2019 r. Samego zakupu dokonał jednak w maju – i w tym też miesiącu faktura ta (...)

 • Sprzedaż rozpoczętej budowy domu poza podatkiem VAT

  (...) Wnioskodawca – wspólniczka i (zawartych ze współmałżonkiem) w roku 2015 nabyła wraz z mężem do majątku osobistego (poza działalnością gospodarczą) działkę budowlaną, na której (...)

 • Czy TSUE ulży frankowiczom?

  (...) czy sąd ma po prostu usunąć z umowy niedozwolony zapis, czy też może go zastąpić innym. Dla przykładu chodzi o to czy sędzia może nakazać przeliczenie długu po kursie NBP (zamiast (...)

 • Employer branding i inne tendencje na rynku pracy

  (...) zasięgiem grupę liczącą sobie 1346 respondentów obu płci, głównie pomiędzy 25 a 34 rokiem życia. Byli to legitymujący się wyższym wykształceniem mieszkańcy dużych miast, w (...)

 • Unikalny rynek biurowy Trójmiasta

  (...) oferują Gdańsk, Gdynia i Sopot, jest w stanie zaspokoić gusta niemal każdego typu najemców. Ci ostatni na terenie Trójmiasta znajdą zarówno duże huby biurowe z drapiącymi niebo (...)

 • Smartfony ZTE Axon 10 Pro oraz Blade V10 Vita i Blade A5 2019

  (...) ma 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD+ (720x1440 pikseli). Smartfon jest wyposażony w 8-rdzeniowy procesor ARM Cortex A55 pracujący z częstotliwością do 1,6 GHz, ma 2 GB pamięci (...)

 • Zagadkowe pochodzenie owoców i warzyw. Są wyniki kontroli IH

  (...) jest istotna dla wielu konsumentów, często wpływa na decyzję o zakupie i nie powinna wprowadzać w błąd. Do UOKiK docierały liczne sygnały o nieprawidłowościach w tym zakresie, dlatego (...)

 • Perspektywy przemysłu nie są najlepsze

  (...) PMI we wrześniu wyniósł 47,8 – co stanowi spadek w relacji do 48,8 przed miesiącem i niewiele powyżej minimum z ostatnich 6 lat, jakie odnotowano w lipcu br. (47,4). Tym samym wśród (...)

 • Młodzi Polacy w nowy rok akademicki startują z długami

  (...) GUS wskazują, że naukę na uczelniach wyższych pobiera około 1,23 mln osób, co oznacza, że w grupie pomiędzy 18 a 24 rokiem udział studentów sięgać może 40%. Życie żaków nie sprowadza (...)

 • Murapol Apartamenty Piłsudskiego

  (...) plany związane z realizacją inwestycji Murapol Apartamenty Piłsudskiego zakładają powstanie dwóch budynków wielorodzinnych, 8- i 9- kondygnacyjnego, z 260 mieszkaniami - od kompaktowych (...)

 • Pora zmienić myślenie o najmie mieszkania

  (...) Mieszkaniowy przesunął akcenty w . Z dopłat do kredytu na zakup przeniesiono nacisk na finansowanie budowy, ale pod wynajem. To dużo bardziej skomplikowane, ale daje większą kontrolę nad tym (...)

 • Grupy społeczne o zakazie handlu w niedziele

  (...) podsumowaniem pogłębionych badań prowadzonych we współpracy z Agencją Badań Rynku i Opinii SW Research. Zamierzeniem jego autorów było postawienie diagnozy odnośnie rzeczywistego wpływu (...)

 • Monitoring wizyjny w kontekście RODO

  (...) roku, ale emocje budziły już dużo wcześniej. W kontekście ochrony danych osobowych bardzo interesującym zagadnieniem są działania monitoringu wizyjnego. Jest to o tyle oczywiste, że (...)

 • Upadłości firm w Polsce I-IX 2019

  (...) liczba upadłości i restrukturyzacji firm w naszym kraju osiągnęła poziom 737, co oznacza, że była o nieco ponad 1% wyższa niż rok wcześniej. Dominującym rodzajem postępowań (56 proc (...)

 • Drugorzędne nieruchomości handlowe stracą na wartości

  (...) nasz kraj zasłużył sobie na miano lidera regionu CEE. Warunki inwestowania na rynku nieruchomości ulegają stopniowej poprawie, a istotne z punktu widzenia inwestorów wskaźniki obrazujące (...)

 • RBA ściął stopę kasową

  (...) 25 pb do 0,75 proc., co było decyzją oczekiwaną przez większość ekonomistów, choć osobiście liczyliśmy, że bank da sobie czas do listopada i zaczeka na więcej danych z gospodarki (...)

 • Programiści bez ściemy. Jacy są?

  (...) ściemy serwis No Fluff Jobs zapytał polskich programistów o to, jak naprawdę wygląda ich praca. Zrealizowane ankiety pozwoliły na zebranie przeszło 9000 tysięcy odpowiedzi. Na każde pytanie (...)

 • Jak pogodzić chronotyp i czas pracy?

  (...) próbują wyjaśnić, dlaczego niektórzy z nas z entuzjazmem zrywają się z łóżka już bladym świtem, a inni z trudem otwierają oczy o 9 rano. Starają się również ustalić, jak (...)

 • Zdrowie i dobrobyt - droga do zrównoważonego rozwoju

  (...) rocznicę ustanowienia Agendy 2030 - dokumentu, w którym wskazano 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. W gronie niemal 200 państw, które zadeklarowały chęć ich osiągnięcia i sprawienia (...)

 • Tylko odpowiednie ciśnienie w oponach gwarantuje dobre osiągi

  (...) Musisz jednak mieć świadomość, że nawet ten samochód, który został wyposażony w najlepsze ogumienie i posiada zestaw najbardziej nowoczesnych systemów bezpieczeństwa nie będzie się ani (...)

 • Czy rzeczowe nagrody dla pracowników budują zaangażowanie?

  (...) z nagrodami dla pracowników są traktowane nieco po macoszemu. Najczęściej korzystają z nich większe firmy. Tymczasem nawet w przypadku mniejszych pracodawców mogą stanowić one ciekawy (...)

 • Workation, czyli na urlop z pracą w tle

  (...) pracowakacje mogą być standardem, o tyle już trudniej jest o nie w przypadku pracowników zatrudnionych na etat. Dziś jednak coraz bardziej rozpowszechniona praca zdalna oraz najnowsze (...)

 • Kryminalni - Streszczenia odcinków i informacje o serialu. [Onet.pl]

  Czytaj więcej: Kryminalne


strony : [ 1 ]
 
1
październik 2019

październik 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3734
CHF 4,0116
USD 4,0147
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.