eGospodarka.pl

 • Sprzedaż detaliczna zaskoczyła nawet ekspertów

  (...) się znacznie lepsze niż się spodziewano i zdecydowanie wyższe niż miesiąc wcześniej. W tym roku wyższą dynamikę sprzedaży zanotowano jedynie w czerwcu , gdy wyniosła ona 10,3 proc (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Wniosek o wyjawienie przedmiotów spadkowych, poznaj opinie o Pollena Malwa Przyspieszacz opalania czy przeglądaj oferty pracy z miasta siemianowice śląskie.


 • Polska gospodarka: od lidera do outsidera?

  (...) ma urosnąć polski PKB w tym roku. Prognozy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wydają się realistyczne, biorąc pod uwagę kondycję rodzimej gospodarki w trzech minionych (...)

 • Małe firmy czekają na pieniądze z własnej winy?

  (...) w płatnościach jest niewiele mniejsza niż tak ostatnio nagłaśniany problem . Jak już wspomniano we wstępie, za oferowane towary lub usługi to problem, z którym na przestrzeni ostatnich (...)

 • Czarny Piątek bez tajemnic: kim jest łowca okazji?

  (...) Święcie Dziękczynienia to symboliczne rozpoczęcie przedświątecznej gorączki zakupowej. Tego dnia Amerykanie polują na okazje i wydają miliardy dolarów na przecenione produkty. Tradycja ta (...)

 • Koniunktura konsumencka XI 2018

  (...) w listopadzie 2018 r. Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, był niższy o 0,9 p. proc. w stosunku do poprzedniego (...)

 • Boże Narodzenie 2018 o 6 proc. droższe niż rok temu

  (...) przez Polaków, średni budżet, jaki zamierzają przeznaczyć na tegoroczne , sięga 1 168 zł (272 euro). W minionym roku było to 1 104 zł (257 euro). – Ten sześcioprocentowy wzrost jest (...)

 • 4 zagrożenia specjalnie na Black Friday

  (...) piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. Ten dzień stanowi nieoficjalne otwarcie sezonu przedświątecznych zakupów. Czarny Piątek i następujący po nim Cyber Poniedziałek to dla (...)

 • W Black Friday kupujemy za granicą

  (...) nim startuje gorący sezon przedświątecznych zakupów. Z tej okazji PayPal i IPSOS przyglądają się zwyczajom, jakie towarzyszą Polakom podczas zakupów w zagranicznych e-sklepach. Zebrane dane (...)

 • Sprzedaż wysyłkowa dla podatnika unijnego a zwolnienie z VAT

  (...) ze . Swoje towary sprzedaje klientom indywidualnym zarówno w Polsce jak i w innych krajach UE oraz unijnym firmom. Głównymi odbiorcami są ci ostatni. Sprzedaż dla osób prywatnych wynosi ok (...)

 • Wydatki z tytułu rękojmi stanowią koszty uzyskania przychodu

  (...) nadarzającej się okazji odmawiają przedsiębiorcom możliwości zaliczania ponoszonych wydatków do kosztów uzyskania przychodów. W wyroku z 25 lipca 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w (...)

 • Podatek od darowizny nieruchomości: ulgą objęty tylko budynek, nie grunt

  (...) Teściowa wnioskodawczyni zamierza jej wraz z połową gruntu. Nieruchomość została wyceniona na 719 tys. zł, w tym wartość gruntu 100 tys. zł i wartość budynku 619 tys. zł. budynku (...)

 • Domeny internetowe wciąż opłacalne

  (...) uwagę zasługuje niewątpliwie sprzedaż adresu California.com za pokaźną kwotę 5 mln dolarów. Transakcja nie znalazła się w rankingach domenowych tylko ze względu na fakt, że miała (...)

 • USD oddał część zysków

  (...) dyskusję o perspektywach globalnego ożywienia, wojen handlowych i zagrożeń z tytułu restrykcyjnej polityki Fed inwestorzy zostawią sobie na przyszły tydzień, a do tego czasu (...)

 • Kiedy opony kwalifikują się do wymiany?

  (...) między samochodem a nawierzchnią. Z tego też względu ich kondycja ma kluczowe znaczenie dla . Oto 5 sytuacji, w których nie powinniśmy ani chwili zwlekać z . 1. Głębokość bieżnika Stan (...)

 • Dobra luksusowe muszą zawalczyć o młode pokolenia

  (...) w sektorze dóbr luksusowych jest stabilna, ale podkreślają równocześnie, że ci, którzy oczekują większej dynamiki wzrostów, musza być gotowi na zmianę modelu działania. – W ostatnim (...)

 • Od milionera do zera, czyli celebryci też mają długi

  (...) Wystarczy tu choćby przypomnieć Mike’a Tysona, Michaela Jacksona, czy rapera 50 Cent. Nierzadko powody, przez które wpędzili się w tarapaty finansowe dla zwykłego zjadacza chleba dość (...)

 • Monitoring mediów: cytowania X 2018

  (...) publikacji artykułów dotyczących sprawy związanej z Towarzystwem Chrystusowym. W styczniu 2018 roku poznański Sąd Okręgowy wydał wyrok nakazujący zapłacić Towarzystwu Chrystusowemu (...)

 • Polska: wydarzenia tygodnia 46/2018

  (...) Kraje unijne są głównym naszym partnerem gospodarczym, do nich kierujemy większość polskiego eksportu. W GE od kilku miesięcy sygnalizujemy niekorzystne tendencje w gospodarkach naszych (...)

 • Suzuki Swift Sport - miło zaskakuje

  (...) już chwilę na rynku to jego sportowa odmiana zadebiutowała całkiem niedawno i może nie różni się zbytnio od standardowej karoserii, to Suzuki przygotowało parę niuansów w SSS (...)

 • (Nie)proste średnie kroczące

  (...) najprostszymi wśród wszystkich średnich. Pisząc „najprostsze” mam na myśli sposób ich wyliczenia, a nie zastosowanie. Prosta średnia krocząca to nic innego, jak średnia cen (zamknięcia, (...)

 • FDT Polska - Dystrybutor pokryć dachowych z tworzyw sztucznych. Gliwice.

  Czytaj więcej: Pokrycie dachu


strony : [ 1 ]
 
22
listopad 2018

listopad 2018
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
26
27
28
29
30
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3064
CHF 3,8000
USD 3,7764
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.