eGospodarka.pl

 • Niska stopa bezrobocia. Za mały powód do radości?

  (...) obecnego roku liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 218 tys. osób. To spadek nieco mniejszy niż rok wcześniej, gdy ubyło ich 239 tys., ale wciąż świadczy o zdecydowanej poprawie sytuacji. W (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja PIT-38, poznaj opinie o Bosch KGE 36AI40 czy przeglądaj oferty pracy z miasta wierzbica.


 • Kasy fiskalne: kto prowadzi działalność gospodarczą?

  (...) (art. 111) mówi, że podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych są obowiązani prowadzić ewidencję obrotu (...)

 • "Sprzedaż" gruntu pod budowę drogi bez podatku dochodowego?

  (...) Wnioskodawczyni jest wspólnikiem , która kupiła w lutym 2009 r. zabudowaną nieruchomość gruntową. Następnie 10 października 2016 r. Wojewoda wydał decyzję o zezwoleniu na realizację (...)

 • Edukacja finansowa w polu, ale uczyć się nie chcemy

  (...) potrzeby raportu „Egzamin z wiedzy finansowej”, projektu przygotowanego przez Maison & Partners na zlecenie platformy edukacyjnej Kapitalni.org przyznała, że informacji na temat finansów nie (...)

 • Polskie firmy nadal nie są gotowe na GDPR

  (...) badania dowodzą, że wiedza przedsiębiorstw odnośnie zasad, o których mowa w rozporządzeniu GDPR, nie prezentuje się najgorzej. Niemal wszyscy z ankietowanych dyrektorów (97%) wiedzą, że (...)

 • Ceny produktów rolnych IX 2017

  (...) we wrześniu 2017 r. ceny pszenicy w skupie były o 1,4% wyższe niż i osiągnęły 64,57 zł/dt, z kolei w porównaniu z wrześniem 2016 r. zanotowano wzrost na poziomie 5,5%. Na targowiskach za 1 (...)

 • Pancerny smartfon HAMMER BLADE

  (...) ekran. Jakość FULL HD i duże zagęszczenie pixeli (424 ppi) gwarantują doskonałe odwzorowanie kolorów. Smartfon ma metalowe wzmocnienia i ranty pokryte gumą, która absorbuje siłę (...)

 • Łódź, czyli coraz większy potencjał biznesowy

  (...) a kierunek tych zmian bez wątpienia można uznać za właściwy. Rosnąca konkurencja napędza zainteresowanie inwestorów, a i sami Łodzianie coraz rzadziej poszukują zawodowych wyzwań poza (...)

 • Gabinet Cieni BCC: są nowe rekomendacje dla rządu

  (...) III kwartale 2017 roku MAREK GOLISZEWSKI, przewodniczący Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC Działania, które zasługują na aprobatę: Doprowadzenie do 3,9% wzrostu PKB i nadwyżki budżetowej w (...)

 • Ceny transakcyjne nieruchomości VIII 2017

  (...) ujawniły kolejne rekordy aktywności deweloperów, którzy robią wszystko, by zaspokoić popyt. W ostatnich 12 miesiącach rozpoczęli oni budowę prawie 102 tys. lokali, co jest najwyższym (...)

 • Polacy chcą wybierać metody płatności

  (...) e-sprzedawcy niezmiennie pozostaje cena, ale tuż za nią plasują się inne czynniki. Dla przeszło 40 proc. ankietowanych istotna okazuje się wiarygodność sklepu internetowego, a podobna grupa (...)

 • Absolwenci na rynku pracy. Jak pokierować karierą?

  (...) rozpędu. Jest to moment, w którymi wielu absolwentów zdaje sobie sprawę, że czasy studenckiej beztroski właśnie odeszły do lamusa, a zaczęło się prawdziwe życie wymagające od nich (...)

 • Euro Styl buduje Osiedle Idea w Gdańsku

  (...) pobliskim sąsiedztwie pasa nadmorskiego oraz Parku Oliwskiego. Przyszli mieszkańcy nie powinni również narzekać na infrastrukturę komunikacyjną oraz usługowo-handlową. W pracach nad (...)

 • Centra handlowe: nowa fala otwarć w Polsce

  (...) schyłku minionego kwartału w budowie pozostawało niemal 590 000 mkw. centrów handlowych, których otwarcia przypadną na lata 2017-2019. W IV kw. tego roku nowa podaż na rynku centrów (...)

 • 5 kroków do lepszej organizacji czasu przedsiębiorcy

  (...) często wskazują na 10 do 12 godzin. Trudno tu jednak mówić o powodach do dumy. Tak długie godziny pracy nie tyle bowiem świadczą o pracowitości, co mogą być dowodem na to, że nasza (...)

 • Dziś PMI z Eurolandu i USA

  (...) które mogą mieć wymierny wpływ na zmienność, ale na razie pozostają wielkim niewiadomymi. Wydarzeniem tygodnia jest oczywiście czwartkowe posiedzenie ECB, gdzie jest sporo miejsca dla (...)

 • Polacy dobrze wiedzą, jak wyłudzić odszkodowanie

  (...) PIU dowodzi, że w minionym roku dokonano aż 10 515 wyłudzeń i prób wyłudzeń ubezpieczeń. Wprawdzie względem poprzedniego roku przestępstw było mniej, ale ich wartość podskoczyła ze (...)

 • Porównujesz oferty kredytowe? Możesz nie dostać kredytu!

  (...) wystarczy, żeby obejść się smakiem Oferty kredytowe ciągle poznajemy przede wszystkim w banku. Udajemy się do placówki, gdzie prosimy o przedstawienie warunków kredytu na daną kwotę (...)

 • Renault Megane Grandtour Energy TCe 130 Bose

  (...) generacji Megane wygląda bardzo dobrze. Francuscy projektanci znaleźli tak elastyczny pomysł na nurt stylistyczny, że pasuje on do niemal każdej sylwetki auta osobowego. Najbardziej (...)

 • Ogrodzenie działki inwestycyjnej - jakie formalności?

  (...) okolicznościach wymagać będzie od inwestorów dopełnienia odpowiednich formalności administracyjnych. Co prawda, by przeprowadzić taki zamiar nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę, (...)

 • Mirola - Producent rolet zewnętrznych, bram garażowych i przemysłowych, krat oraz parapetów. Orzesze.

  Czytaj więcej: Materiały


strony : [ 1 ]
 
24
październik 2017

październik 2017
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2382
CHF 3,6544
USD 3,6031
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.