eGospodarka.pl

 • Obligacje skarbowe idą na rekord

  (...) ustępują nieruchomościom, to jednak wzmożone zainteresowanie nimi utrzymuje się nieprzerwanie już drugi rok z rzędu. To efekt spadającego , wobec którego wysokość odsetek od obligacji (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja INF-A, poznaj opinie o Patio Kredki ołówkowe 24 kol. Barbie My Special Things czy przeglądaj oferty pracy z miasta szydłowiec.


 • Zawyżona stawka VAT przy sprzedaży paragonowej

  (...) reprezentowane przez organy podatkowe. Nic w tym dziwnego - zawyżony VAT zmniejszałby bowiem wpływy do budżetu. Urzędnicy twierdzą, że zwrot zapłaconego podatku od towarów i usług na rzecz (...)

 • Każdy przedsiębiorca jest z natury przestępcą?

  (...) podatku od towarów i usług, do jakich doszło w latach 2007–2017, głównie za rządów koalicji PO-PSL. Minister Finansów szacuje, że budżet państwa utracił w tamtym okresie od 200 do 250 (...)

 • Ulga mieszkaniowa: materiały budowlane przed pozwoleniem na budowę

  (...) Ciotka wnioskodawcy zmarła w 2011 r. Zainteresowany odziedziczył po niej nieruchomość wymagającą remontu, którą sprzedał w 2014 r. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży w całości chce (...)

 • Domy deweloperskie. Rzadkość czy standard?

  (...) rynkiem nowych domów … Oferta nowych lokali mieszkalnych jest bardzo skoncentrowana w sześciu metropoliach (Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk) oraz w pozostałych miastach (...)

 • Od maja 2018 r. telemarketer przestanie nas nękać?

  (...) firmami, które wymagają od nich udostępniania danych osobowych. Z opracowanego przez Deloitte raportu „Ochrona danych osobowych oczami polskich konsumentów” wynika, że niemal połowa z nas (...)

 • Bezrobocie w Polsce: długoterminowe perspektywy

  (...) mogą napawać pracowników optymizmem. W najbliższym czasie nie powinno zabraknąć ani pracy ani podwyżek wynagrodzenia. Z drugiej jednak strony, ta sytuacja stawia przed pracodawcami wiele (...)

 • Czy wyniki ubezpieczycieli zakończą podwyżki OC?

  (...) Finansowego pozwala stwierdzić, że okazała się dla ubezpieczycieli udana. Wyniki sprzedaży OC w końcu powędrowały ponad kreskę, osiągając poziom około 0,1 mld zł. „Pierwszą (...)

 • Która pora najlepsza na egzotyczne wakacje?

  (...) na egzotyczne wakacje udało się niemal dwa razy więcej polskich turystów niż przed dwoma laty. Za tą popularnością stoją wspomniane we wstępie niższe ceny, ale również coraz większy (...)

 • Koniunktura konsumencka X 2017

  (...) syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, był niższy o 0,4 p. proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca i ukształtował się na poziomie 4,6*. W porównaniu do (...)

 • Preferencyjne składki ZUS przedsiębiorcy a etat

  (...) skorzystać z preferencyjnej wysokości składek ZUS, która niewątpliwie jest opłacalna dla przedsiębiorcy, należy spełnić określone warunki. Co do zasady zwolnienie z opłacania składek ZUS (...)

 • Budownictwo mieszkaniowe I-IX 2017

  (...) mieszkaniowe już po raz kolejny radziło sobie świetnie. Wstępne dane dowodzą, że w okresie styczeń-wrzesień br. do użytkowania oddanych zostało 123869 mieszkań, a więc o 10,6% więcej (...)

 • Produkcja w Polsce IX 2017

  (...) że produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) okazała się o 4,3% wyższa niż we wrześniu minionego roku (kiedy notowano (...)

 • Dolar nowozelandzki przeceniony

  (...) mariażu NZ First z Partią Pracy. Taki skład gabinetu jest daleki od preferencji uczestników rynku i jeszcze kilka dni temu wydawał się mało prawdopodobny. NZD/USD spada nawet 1,5 proc. a kurs (...)

 • Inwestowanie na giełdzie - październik 2017

  (...) producenta win widać wyraźnie zarysowujący się długoterminowy trójkąt. Do wybicia z konsolidacji może dojść nawet za rok, ale mimo to warto obserwować tą spółkę, ponieważ jest (...)

 • Renault Kadjar Bose 1.6 TCe 160 KM 2WD - mocy przybywaj

  (...) widzi. Mnie się podoba. Lekko zaokrąglona sylwetka, nowoczesny przód, kształtny tył, linia boku podążająca w górę, która zwęża wysokość szyb ku tyłowi. Tak powinien wyglądać (...)

 • Pozwolenie wodnoprawne: jakie kłopoty mają inwestorzy?

  (...) cel i zakres korzystania z wód, warunki wykonywania uprawnienia oraz obowiązki niezbędne ze względu na ochronę zasobów środowiska, interesów ludności i gospodarki. Art. 122 ustawy – z (...)

 • Gremar Centrum Czystości - Świadczy usługi porządkowe, specjalizuje się w sprzątaniu biur, wspólnot mieszkaniowych, magazynów,praniu dywanów, czyszczeniu tapicerki. Działa na terenie całego Śląska.

  Czytaj więcej: Utrzymywanie czystości


strony : [ 1 ]
 
19
październik 2017

październik 2017
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2381
CHF 3,6695
USD 3,5896
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.