eGospodarka.pl

 • Subaru Forester 2.0 XT. Crossover? Raczej sportowe kombi

  (...) być zbyt małym wyrzeczeniem trzeba pójść dalej, a to dalej wiąże się z kupnem innego auta. Crossover? SUV? Takie opcje wydają się nie głupie i też tak jest dla osób szukających ładnego (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Umowa o pracę, poznaj opinie o Plast Team Kosz składany Eko czy przeglądaj oferty pracy z miasta jawor.


 • Produkcja w Polsce VI 2015

  (...) przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w czerwcu br. o 7,6% wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano wzrost o 1,8%) i o 4,7% wyższa w (...)

 • Budownictwo mieszkaniowe I-VI 2015

  (...) styczeń-czerwiec 2015 r. oddano do użytkowania 63746 mieszkań, tj. o 4,0% mniej w porównaniu z analogicznym okresem 2014 r., w którym odnotowano spadek o 2,3%. W okresie sześciu miesięcy 2015 (...)

 • Wynajem mieszkania z podatkiem od firmy czyli bez ryczałtu?

  (...) odbywać się w dwojaki sposób: prywatnie bądź w ramach . Mimo że przychody są tutaj uzyskiwane z, wydawałoby by się, jednego tytułu, czyli najem, podatki mogą być różnie rozliczane w (...)

 • Kara porządkowa dla niezdyscyplinowanych podatników

  (...) przed przedłużaniem przez mniej zdyscyplinowanych podatników, będących w trakcie postępowania podatkowego. To narzędzie, które ma usprawniać przebieg postępowania. Fiskus nakłada je w (...)

 • Od lipca telefon komórkowy i paliwo do samochodu tańsze o VAT?

  (...) obciążenia Od 1 lipca 2015 r. mechanizmem odwrotnego obciążenia zostały objęte m.in.: Arkusze żeberkowane ze stali niestopowej (PKWiU 24.33.20.0), Złoto inwestycyjne w rozumieniu art. 121 (...)

 • Przesyłki kurierskie w VAT: sprzedaż towaru w dacie wydania kurierowi

  (...) Wnioskodawca sprzedaje swoje towary innym firmom. Towary często są dostarczane odbiorcom za pomocą i poczty. Kurier odbiera towar w siedzibie firmy i od tego momentu przechodzi na niego ryzyko (...)

 • Bezpośrednia likwidacja szkód: jakie korzyści?

  (...) działa już od lat 70-tych . Taka osoba może zgłosić się bezpośrednio do swojego ubezpieczyciela. „Firma, która wcześniej sprzedała polisę poszkodowanemu klientowi, zajmie się (...)

 • MdM nabrał rozpędu, ale pieniędzy wystarczy

  (...) na koniec czerwca 2015 r. kwota wniosków o dopłaty w ramach przekroczyła 580 mln zł. Przez 18 miesięcy BGK zaakceptował łącznie 25194 wniosków. Z nich 12,8 tys. wniosków na kwotę 296,4 (...)

 • Uchodźcy niemile widziani

  (...) wiceszef MSW Piotr Stachańczyk, Polska jest gotowa przyjąć 2 tysiące osób w ramach unijnych planów przesiedlania i relokacji uchodźców. Chodzi o projekt, w ramach którego kraje UE (...)

 • Volkswagen Jetta 2.0 TDI DSG Highline po kuracji odmładzającej

  (...) wygląda jak czterodrzwiowe coupe, czy coś w tym rodzaju. Jednak elegancji odmówić jej nie można. Po liftingu pojawiły się lekko przeprojektowane zderzaki i wypełnienia reflektorów. Cała (...)

 • Małe firmy = ponad 2 mln płatników składek zdrowotnych

  (...) musi opłacać . Przy czym o ile w przypadku składki emerytalnej w niektórych przypadkach przedsiębiorca może być zwolniony, to od każdego prowadzonego biznesu powinien opłacać składkę (...)

 • Wypłata z bankomatu za granicą: przewalutowanie jest opłacalne?

  (...) lub otrzymujemy propozycje przewalutowania transakcji po kursie innym niż kurs naszego banku. Wygląda to w ten sposób, że dokonując na przykład wypłaty kwoty 100 euro z bankomatu w Niemczech, (...)

 • Bezpieczne wakacje w niebezpiecznych rejonach

  (...) krótko przed planowanym urlopem. W przypadku braku pogody w kraju, najchętniej decydujemy się na miejsce z gwarantowanym słońcem. Obecnie, ze względu na bezpieczeństwo i sytuację gospodarczą (...)

 • Nie ma dnia bez smartfona

  (...) zasięgiem grupę 470 respondentów. Uzupełniono je o wywiady indywidualne. Opracowanie przede wszystkim przygląda się: wzorcom behawioralnych użytkowników urządzeń mobilnych, oczekiwaniom (...)

 • Polska – pierwsze centrum usług biznesowych w Europie

  (...) przewodnika nie pozostawiają wątpliwości - najbardziej atrakcyjne lokalizacje do budowy centrów w Europie znajdują się obecnie w Polsce. Tym, co buduje naszą atrakcyjność jest w głównej (...)

 • EUR/USD - poniżej 1.0860 USD, silny spadek złota

  (...) dzień wolny, 08:00 (Niemcy) - Inflacja PPI (m/m) czerwiec (prognoza 0,1%, poprzednio 0,0%), Inflacja PPI (r/r) czerwiec (prognoza -1,3%, poprzednio -1,3%), 10:00 (Strefa) - Saldo rachunku (...)

 • EUR/USD ma jeszcze pole do spadków

  (...) powodu lokalnego święta pomagają uśpić handel na otwarciu tygodnia. Temat Grecji przygasa coraz bardziej z malejącym zainteresowaniem rynków finansowych. W piątek przyznano Grecji 7,16 mld (...)

 • DAX - możliwy atak na 11 880 pkt.

  (...) możliwa jest kontynuacja fali wzrostowej. Przebicie oporu w okolicy 2300 pkt otwiera drogę do wzrostów w okolice 2330 pkt. (wykres 1). Dziś w kalendarzu: Japonia - dzień wolny, 08:00 (Niemcy) (...)

 • Rynek akcji, walut i surowców 13-17.07.15

  (...) tygodniu po nieudanej próbie przełamania oporu w rejonie 11 880 pkt. możliwa jest lokalna spadkowa korekta. Po jej zakończeniu oczekuję na atak na tegoroczny szczyt. Polska (mWIG40) - W (...)

 • Zwolnienie chorobowe w trakcie pobierania zasiłku macierzyńskiego

  (...) z przepisami ustawy zasiłkowej, zasiłek macierzyński z tytułu urodzenia jednego dziecka przysługuje przez 20 tygodni. Po zakończeniu tego okresu, , który odpowiada dodatkowemu urlopowi (...)

 • Daj sobie szansę na awans zawodowy

  (...) w pracowniku, a dokładniej – jego błędnym myśleniu o sobie, współpracownikach i firmie. Jakie błędy najczęściej popełniają pomijane przy awansach osoby? Ludzie po prostu powinni (...)

 • Landeco Poland - Składowanie, utylizacja i gospodarka odpadami komunalnymi. Katowice.

  Czytaj więcej: Odpady


strony : [ 1 ]
 
20
lipiec 2015

lipiec 2015
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1083
CHF 3,9350
USD 3,7868
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.