eGospodarka.pl

 • Pierwsza fabryka silników Mercedes-Benz w Polsce

  (...) silników Mercedes-Benz usytuowana będzie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przy ulicy Cukrowniczej w Jaworze, a więc w odległości około 70 km na zachód od Wrocławia (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS ZK1, poznaj opinie o Ciarko SK C czy przeglądaj oferty pracy z miasta gostyń.


 • Ulga rehabilitacyjna w PIT za 2017 rok

  (...) dochód do opodatkowania o wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem czynności życiowych osoby niepełnosprawnej. Uprawnionymi do ulgi są dwa rodzaje podatników: sama (...)

 • Mobilne porno. Trojany dla dorosłych atakują

  (...) stanowi już nie tylko metodę gwarantującą szybką sprzedaż, ale również staje się narzędziem coraz szerzej wykorzystywanym przez cyberprzestępczy półświatek. Ilustracją tego mogą być (...)

 • Koniunktura gospodarcza wg MŚP I poł. 2018

  (...) Pracodawców realizowane pośród reprezentatywnej, pod względem ilości zatrudnianych pracowników, próby w Polsce, dowodzi, że na przestrzeni czasu najbardziej znaczącym fluktuacjom podlega (...)

 • Zysk z lokaty? Nieobecny od ponad roku

  (...) temat lokat zakładanych przez Polaków w 2017 roku. Najnowsze statystyki udostępnione przez NBP nie napawają optymizmem. Wynika z nich bowiem, że roczne lokaty zakładane w poszczególnych (...)

 • Dacia Duster 2018

  (...) stwierdzeniem określiłbym design tego auta. Z jednej strony mamy bowiem same nowe elementy stylistyczne, a z drugiej - wciąż z daleka widać, że to Duster. Projektantom udało się więc (...)

 • Stopy procentowe bez zmian, a oprocentowanie kredytu spada

  (...) Stopy procentowe NBP nie zmieniły się już prawie od 3 lat. Tymczasem, średnie oprocentowanie kredytu konsumpcyjnego zmalało od sierpnia do grudnia 2017 r. aż o 0,63 p.p. (z 7,85% do 7,22%) (...)

 • Spadki na Wall Street dobiją kryptowaluty?

  (...) spadał w poniedziałek najgwałtowniej od ponad sześciu lat. Wyprzedaże akcji zaczęły się już w piątek po publikacji raportu z rynku pracy, w którym okazało się, że wynagrodzenia (...)

 • 180 zł za przeliczenie emerytury? To oszustwo!

  (...) o wysokości swojego świadczenia emerytalnego, ponieważ znalazł np. nowe dokumenty poświadczające okresy zatrudnienia lub też dorabiał na emeryturze, może zgłosić się do oddziału ZUS i (...)

 • JUMP! proFirma w nowej odsłonie

  (...) nawet rozmowy do UE W każdym pakiecie znajdziemy rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu w Polsce oraz w roamingu w krajach unijnych, jak również 10 GB, 15 GB lub nielimitowany transfer danych. Jeśli (...)

 • Cloud computing: sama strategia chmurowa już nie wystarcza

  (...) „Lessons from the Cloud”. W opracowaniu zrealizowanym przez Oracle i Intel we współpracy z Longitude Research zebrano opinie 730 specjalistów ds. IT. Udzielone przez nich odpowiedzi pozwoliły (...)

 • Wozisz pracowników do pracy? Zapłacisz od nich podatek

  (...) Wnioskodawca prowadzi . Zatrudnia pięciu pracowników na podstawie umowy o pracę i dwie osoby na . Miejscem pracy pracowników (wpisanym do umów) są budowy prowadzone przez wnioskodawcę na (...)

 • Czy towary otrzymane w darowiźnie są w końcu kosztem podatkowym?

  (...) stał się (definitywnie) kosztem podatkowym, musi wykazać związek z przychodem. Mówiąc innymi słowy musi zostać sprzedany bądź wykorzystany do wytworzenia produktu, który ostatecznie (...)

 • Tanie loty i polisa turystyczna. Tak podróżujemy

  (...) podróżujemy częściej i odważniej bierzemy sprawy we własne ręce. I to zarówno jeżeli chodzi o wyjazdy typowo rekreacyjne, jak i podróże służbowe. Jest to m.in. efekt pikujących cen (...)

 • Zamożność rośnie, a nierówności pozostają

  (...) się bogactwo narodów 2018” (The Changing Wealth of Nations 2018). Opracowanie autorstwa Banku Światowego przygląda się poziomom bogactwa odnotowywanych w 141 krajach świata w latach (...)

 • EUR/PLN wróci ponad 4,20?

  (...) recesji (wręcz przeciwnie, światowa gospodarka jest w świetnej formie i w tym roku zadaniem MFW wzrośnie o blisko 4 proc.) a skrajne pozycjonowanie, ekstremalne wykupienie i wyśrubowane do (...)

 • Plan finansowy Kowalskiego? Wakacje i remonty

  (...) największym obciążeniem tegorocznego budżetu Polaków będzie wyjazd wypoczynkowy. Tę odpowiedź wskazało 18 proc. badanych. Na drugiej pozycji, z 17 proc. wskazań, uplasowały się remonty (...)

 • 4 usługi bankowe, o których niesłusznie zapominasz

  (...) obecnie zlecać klienci ośmiu banków . Nie są one jeszcze zbyt popularne, ale może się to szybko zmienić, gdyż mają kilka niewątpliwych zalet. Po pierwsze, pieniądze są przekazywane (...)

 • 240% wzrostu w 1 rok. Oto polski rynek danych

  (...) dane Rynek danych czeka świetlana przyszłość. To najbardziej ogólny wniosek, jaki nasuwa się po lekturze opracowanego przez OnAudience.com raportu „Global Data Market Size”. OnAudience.com (...)

 • Węgiel ma wciąż przyszłość?

  (...) produkcji nawozów azotowych jest gaz. Na świecie 40 proc. tych nawozów wytwarza się, korzystając z tzw. gazu syntezowego, produkowanego z węgla. Dzieje się tak głównie za sprawą Chin (...)

 • 10 powodów, dla których pracownik zwalnia się z pracy

  (...) której pracownik składa wypowiedzenie są niskie pieniądze. Potwierdzają to różne badania satysfakcji z pracy – mówi Joanna Żukowska z serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl. Wystarczy (...)

 • Drogrem Warszawa - Budowa i remonty dróg, ulic miejskich oraz mostów.

  Czytaj więcej: Drogowe


strony : [ 1 ]
 
7
luty 2018

luty 2018
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
26
27
28
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1593
CHF 3,5904
USD 3,3677
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.