eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

 • Skutki w VAT braku dodatkowego badania technicznego samochodu ciężarowego

  (...) całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony co do zasady uprawniają do odliczenia jedynie połowy podatku VAT z faktury dokumentujących ich zakup, najem czy wydatki na bieżącą eksploatację (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja AKC-4/K, poznaj opinie o BGH Network Galeria Julisz Kossak "Stadnina na Podolu" Filiżanka 0,22 l Spodek 15 cm czy przeglądaj oferty pracy z miasta braniewo.


 • Podatkowy galimatias: Ograniczenie kosztów podmiotów powiązanych

  (...) porządku prawnego Ustawą z dnia 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym (...)

 • Rozliczenie VAT od sprzedaży okien z montażem

  (...) Strona (wnioskodawca, podwykonawca) jest producentem . Wykonuje też usługi jej montażu. Wnioskodawca zawarł z generalnym wykonawcą, w ramach której wyprodukuje oraz dokona montażu stolarki (...)

 • Koniunktura konsumencka IX 2018

  (...) we wrześniu 2018 r. Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, był wyższy o 0,7 p. proc. w stosunku do i ukształtował (...)

 • We Wrocławiu pękł milion

  (...) pierwszej połowy tego roku podaż przekroczyła 1 mln mkw. Obecnie w budowie znajduje się aż 240 000 mkw. biur, a do końca 2018 roku na rynek może trafić łącznie ponad 150 000 mkw (...)

 • Wiemy, gdzie będą mieszkać polscy studenci

  (...) mln studentów – wskazują dane GUS. Według szacunków resortu nauki, w roku akademickim 2018/2019 naukę w szkołach wyższych rozpocznie ok. 340 tys. nowych żaków. Do inauguracji roku (...)

 • Produkcja w Polsce VIII 2018

  (...) że produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w sierpniu br. o 5,0% wyższa niż (kiedy notowano wzrost o 8,8%) i o 0,8% (...)

 • Czy polski rynek najmu dogoni Zachód?

  (...) ten sektor, dostrzegamy w nim duży potencjał. Jeżeli wprowadzimy sprawdzone rozwiązania z zachodnich krajów, możemy wznieść krajowy na nowy poziom. Tym bardziej, że zapotrzebowanie na (...)

 • Leasing IT urośnie 2 razy?

  (...) przedstawionych przez Związek Polskiego Leasingu wynika, że wartość wyleasingowanych od stycznia do czerwca br. aktywów IT wyniosła niemal 494 mln zł, co oznacza, że dynamika względem (...)

 • Budownictwo mieszkaniowe I-VIII 2018

  (...) GUS, od stycznia do sierpnia bieżącego roku oddano do użytkowania 114802 mieszkania, co jest wynikiem o 4,3% lepszym od osiągniętego przed rokiem. Lepsze wyniki odnotowali inwestorzy z dwóch (...)

 • Jak deweloperzy inwestują w osiedlową infrastrukturę?

  (...) Corp S.A. Przed uzyskaniem pozwolenia na budowę dla każdego projektu wymagany jest szereg uzgodnień w zakresie komunikacji i mediów. Przed wydaniem decyzji odpowiednie organy analizują wpływ (...)

 • Akcje rosną, dług słabnie, USD traci

  (...) się po ogłoszeniu przez USA i Chiny rozszerzania listy towarów objętych cłami importowymi. Nawet obserwujemy rajd ulgi ryzykownych aktywów i spieniężanie pozycji, które wcześniej były (...)

 • Czy urlop macierzyński to luka w CV?

  (...) mamy, powiedziało już sobie słowa, „jestem gotowa wrócić na rynek”? A może są one jeszcze przed Wami? i spędzenie z nim pierwszych miesięcy życia to bardzo ważny czas w życiu całej (...)

 • Moda na własny biznes: czy Polskę czeka ucieczka od etatów?

  (...) dowodzą, że grono w naszym kraju liczy sobie już ponad 3 mln podmiotów. – Ten wynik utrzymuje się od ostatnich pięciu miesięcy – zaznaczył, prezentując badanie, Marek Sikorski, szef (...)

 • Mieszkanie w kamienicy - czy to się sprzedaje?

  (...) w kamienicach odkryto już dawno. Dziś mieszkania w praskim, paryskim, wiedeńskim czy londyńskim starym budownictwie często należą do najbardziej prestiżowych i najdroższych. W Polsce, a w (...)

 • Monitor Philips 328P6VUBREB z ekranem HDR i USB-C

  (...) 742 x 657 x 270 mm i waży 9,36 kg. Monitor Philips 328P6VUBRE ma matrycę z powłoką przeciwodblaskową 3H. Rozdzielczość 4K UHD (3840 x 2160 pikseli) oraz wsparcie dla technologii High Dynamic (...)

 • System wynagrodzeń i benefitów pozapłacowych musi być jasny

  (...) firmie, zarówno w ujęciu materialnym jak i pozamaterialnym, nadaje sens jego związkowi z pracodawcą. Jasne jest zatem, że o jego satysfakcji i chęci pozostania w szeregach danego (...)

 • Rynek pierwotny a specustawa mieszkaniowa

  (...) Rzecznik Prasowy Dom Development S.A. tworzona z myślą o programie rządowym Mieszkanie Plus reguluje pewne kwestie dotyczące budowy mieszkań na terenach, na których plany zagospodarowania (...)

 • Droga przedsiębiorcy, czyli od ulgi na start po duży ZUS

  (...) na maksymalną oszczędność od momentu zarejestrowania działalności gospodarczej, to skorzystanie kolejno: z ulgi na start, tzw. małego ZUS-u, następnie ZUS-u wyliczanego od przychodu, a na (...)

 • Jak mądrze zadawać pytania - Szczegółowy poradnik zadawania pytań na grupach dyskusyjnych.

  Czytaj więcej: Usenet


strony : [ 1 ]
 
19
wrzesień 2018

wrzesień 2018
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2929
CHF 3,8005
USD 3,6685
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.