eGospodarka.pl

 • Najem prywatny czy firmowy? Nie decyduje podatnik a okoliczności

  (...) opodatkowany skalą podatkową bądź . W przypadku działalności gospodarczej w takim zakresie natomiast do wyboru jest skala podatkowa i podatek liniowy. Ryczałt nie daje prawa do (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument ZUS-ER-DKK-01, poznaj opinie o Romix FM12 czy przeglądaj oferty pracy z miasta parczew.


 • Usługi powiernicze czyli anonimowy zakup akcji

  (...) gospodarczej bez ujawniania swojej tożsamości. Zawierając umowę o usługi powiernicze, powierzający (mocodawca) zobowiązuje powiernika do dokonania czynności prawnej na swoją rzecz. Może (...)

 • Podatek dochodowy: niespłacone zobowiązania przy likwidacji spółki

  (...) handlowych (dalej jako k.s.h.) zakłada, iż następuje po przeprowadzeniu likwidacji, z chwilą wykreślenia spółki z rejestru. Proces likwidacji spółki realizują podmioty zwane likwidatorami (...)

 • Podatek od spadku: długi spadkowe

  (...) Postanowieniem sądu z 5 marca 2013 r. wnioskodawczyni nabyła w drodze cały spadek po zmarłym. W trakcie trwania postępowania sądowego jak i późniejszego podatkowego mającego na celu (...)

 • Ochrona tajemnicy przedsiębiorstwa - zmiany od 4 września 2018

  (...) zmienia definicję pojęcia „tajemnica przedsiębiorstwa” oraz przesłanek czynu nieuczciwej konkurencji polegającego na naruszeniu tajemnicy przedsiębiorstwa. Dla przypomnienia – w (...)

 • UOKiK dla rolnictwa - kontrole w skupach i nie tylko

  (...) dużą intensywnością. Niedawno Urząd poinformował o wszczęciu postępowania przeciwko spółce Döhler, a zarzuty postawiono również innemu dużemu przetwórcy - T.B. Fruit. Wespół z (...)

 • Syndrom pourlopowy? Czas na własny biznes

  (...) dwie rzeczy – dobry pomysł i pieniądze. W praktyce bywa jednak, że wystarczy zapał do pracy. Żeby zostać przedsiębiorcą wcale nie trzeba wymyślać innowacyjnego urządzenia czy usługi (...)

 • Polacy chętnie korzystają z programu „Dobry start”

  (...) że zakup wyprawki szkolnej stanowi dla polskich rodziców dość spore obciążenie finansowe. Taką deklarację złożyło aż 70% badanych. Niemal co czwarty z respondentów przyznał, że o (...)

 • Trend Micro: zagrożenia internetowe I poł. 2018

  (...) w I połowie br. najpopularniejsze i najbardziej doniosłe w skutkach zagrożenia internetowe wiązały się z przejmowaniem kontroli nad komputerami i wykorzystywaniem ich do . W I półroczu br (...)

 • Ubezpieczenie turystyczne opłacisz już na urlopie, ale...

  (...) wyższej składki Tym, co wzbudza największe obawy w kontekście zakupu już podczas pobytu na zagranicznym urlopie, są koszty. Z tego też powodu Ubea.pl postanowiła sprawdzić, czy pobyt za (...)

 • Osiedle Coopera - nowy projekt Unidevelopment S.A

  (...) zakładają powstanie 100 mieszkań - od kompaktowych o powierzchni 42 m², po przestronne, bo liczące sobie 94 m² cztery pokoje. Każde z nich wyposażone zostanie w balkon lub loggię, a (...)

 • Kultura online. Jak bezpiecznie kupić bilety, muzykę i książki?

  (...) zwrotu Internetowa oferta książek, płyt i audiobooków swoją różnorodnością może przyprawiać wręcz o zawrót głowy. Proponowany online asortyment najczęściej jest o wiele szerszy od (...)

 • Check Point: Polska wśród 25 najbezpieczniejszych miejsc na świecie

  (...) analizy bezpieczeństwa sieciowego firmy Check Point Software Technologies. Tym razem badacze wzięli pod lupę lipiec, w którym wyraźnie zaznaczyły swą obecność na trzy kluczowe podatności (...)

 • Ukraińcy chcą wyjeżdżać z Polski, zastąpią ich Azjaci?

  (...) Force dowiódł, że coraz częściej rozważają migrację zarobkową do krajów zachodnich. Obecnie wyjazd do kraju innego niż Polska „rozważa” lub „raczej rozważa” 37% ankietowanych (...)

 • USD odrabia straty

  (...) z oczekiwaniami utrzymał stopę kasową na 1,50 proc., ale to nie przeszkodziło w pozytywnej reakcji AUD. Najważniejszym elementem posiedzenia był komunikat, gdzie zmian względem poprzedniego (...)

 • Botnety w I poł. 2018

  (...) zhakowane przez cyberprzestępców sieci urządzeń, których głównym zadaniem jest rozpowszechnianie złośliwego oprogramowania oraz wspomaganie ataków DDoS oraz masowej wysyłki spamu. Ich (...)

 • Mamy modę na własny dom?

  (...) którym przeciętny Kowalski szuka nieruchomości. Strony internetowe deweloperów, serwisy ogłoszeniowe oraz strony internetowe agencji nieruchomości to trzy najważniejsze miejsca, w których (...)

 • Produkty Bitdefender 2019

  (...) warstwa ochrony, która zapobiega wykorzystywaniu luk w systemie, wykrywa i blokuje próby brute-force, chroni przed atakami botnet oraz zapobiega wysyłaniu poufnych informacji w niezaszyfrowanych (...)

 • Polska: wydarzenia tygodnia 35/2018

  (...) wynika, że od 2019 roku Krajowa Administracja Skarbowa będzie mogła przygotować wypełnione roczne zeznanie podatkowe. Oznacza to, że zniknie konieczność składania jakiegokolwiek wniosku (...)

 • Ile czekamy na mieszkanie komunalne?

  (...) dzięki corocznej publikacji GUS-u. Wspomniana publikacja niestety ukazuje się z dużym opóźnieniem i trzeba na nią poczekać dziesięć - jedenaście miesięcy od końca badanego roku (...)

 • Fortinet: najbardziej dotkliwe cyberataki I kw. 2018 r.

  (...) Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Fortinet, w II kwartale br. aż 96% przedsiębiorstw stanęło oko w oko z atakiem wykorzystującym . Problemem był również , z którym musiała zmagać (...)

 • Spinn - Sprzęt i akcesoria wędkarskie.

  Czytaj więcej: Wędkarstwo


strony : [ 1 ]
 
4
wrzesień 2018

wrzesień 2018
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3073
CHF 3,8287
USD 3,7241
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.