eGospodarka.pl

 • Wynajem nieruchomości na ryczałcie 2018 okiem fiskusa

  (...) działalnością gospodarczą) wynosi 8,5% przychodów do kwoty 100.000 zł. Nadwyżka jest opodatkowana stawką 12,5%. Co ważne, limit w wysokości 100.000 zł dotyczy łącznie obojga (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument CAN-PL 2, poznaj opinie o BabyOno Podgrzewacz uniwersalny do butelek czy przeglądaj oferty pracy z miasta nowy tomyśl.


 • Fiskus o zaniżaniu ceny sprzedaży w VAT

  (...) a po tygodniu odsprzedawała je innej firmie po znacznie niższej cenie od ceny kupna, w tym znacząco niższej od wartości rynkowej. Właściciel tłumaczył się tym, że boi się pogorszenia (...)

 • Bank Millennium rozwija usługi BLIK

  (...) w kierunku rozwoju usług , nie powinien być zaskoczeniem. To odpowiedź na rosnące zainteresowanie, jakim wykazują się Polacy w stosunku do nowoczesnych metod płatności. wskazują, że od (...)

 • WildaNova: zrewitalizowana kamienica w Poznaniu

  (...) na każdym kroku. Nowe, usprawniające życie mieszkańców i infrastrukturę inwestycje pojawiają się tam co i rusz. Przykładem tego może być chociażby projekt „Zielone Wierzbięcice” (...)

 • Wakacje 2018: gdzie i za ile pojadą Polacy?

  (...) na to pytanie udziela najnowsza odsłona raportu Mondial Assistance, który cyklicznie monitoruje plany wakacyjne Polaków. Z informacji pozyskanych od respondentów wynika, że w tym roku na urlop (...)

 • Tradycyjne znaki opłaty sądowej odchodzą do lamusa

  (...) do kwoty 1500 zł i uiszczało się je poprzez naklejenie odpowiednich nominałów znaków na odpowiednim piśmie. Opłaty wyższe należało wykonywać w kasie sądu lub za pomocą przelewu na (...)

 • 3 wskazówki, dla tych, którzy biorą pożyczkę na wakacje 2018

  (...) opcją wybieraną powszechnie, niemniej - jak wynika z badania „Sytuacja na rynku consumer finance” - w tym roku zdecyduje się na nią 12,5 proc. Polaków. Jak duże pieniądze będziemy (...)

 • Łódź nabiera wiatru w żagle

  (...) Łodzi. To ogromne wyzwanie, nie tylko inwestycyjne, ale także społeczne i gospodarcze. Równolegle z miastem, szereg inwestycji realizują prywatni inwestorzy. Deweloperzy budują z nami tzw. Nowe (...)

 • Ulga mieszkaniowa: urzędnik się spóźni a podatnik zapłaci

  (...) W 2014 r. wnioskodawczyni sprzedała udział w nieruchomości nabyty w drodze spadku po babci zmarłej w 2013 r. W złożonym PIT-39 zainteresowana zadeklarowała przeznaczenie uzyskanych ze (...)

 • Opieka nad dzieckiem, czyli o 2 dniach zwolnienia od pracy

  (...) pracy z tytułu opieki Przypomnijmy, zgodnie z art. 188 kodeksu pracy, pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od (...)

 • Nowe sposoby na nieruchomości komercyjne

  (...) który dobitnie dowodzi, że nieustanny, intensywny rozwój jest jak najbardziej możliwy. Ilość zawieranych transakcji oraz przyrost zasobów sprawia, że nasz kraj pozytywnie wyróżnia się na (...)

 • Nielegalne oprogramowanie, czyli o 46% komputerów w Polsce

  (...) najnowsza edycja BSA Global Software Survey potwierdza, że 46% zainstalowanych na polskich komputerach programów nie posiada licencji. Taki wynik oznacza 2-procentową poprawę względem (...)

 • Luksusowe nieruchomości, czyli Warszawa i długo, długo nic

  (...) przekraczającej 1 mln zł, do których doszło w minionym roku na premium i luksusowych, miała miejsce w jednym z największych polskich miast (Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu, Krakowie lub (...)

 • Czy piecza naprzemienna rozwiąże problem niepłaconych alimentów?

  (...) stopniu zredukować dość powszechny dziś problem uchylania się od płacenia alimentów na dzieci. Dane Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wyraźnie bowiem dowodzą, że rzesza w naszym kraju (...)

 • Z czym wiążą się problemy prawne Polaków?

  (...) dość rzadko myślą o zabezpieczeniu się na wypadek niespodziewanych wydarzeń czy kosztów. Ze zleconego przez D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. badania wynika, że (poza (...)

 • Polskie indeksy giełdowe - czerwiec 2018

  (...) się ostatnio dość przeciętnie, żeby nie pisać – słabo. Od początku roku trwa bardzo silna korekta wzrostów rozpoczętych na przełomie 2016 i 2017 roku. Na wykresie miesięcznym łatwo da (...)

 • Rynek walutowy 04-08.06.18

  (...) wykres zawrócił i euro pokazało, że wciąż nie powiedziało ostatniego słowa. Odczyt dotyczący dynamiki produkcji przemysłowej w Niemczech wypadł raczej słabo, bo poniżej prognoz, ale (...)

 • Europa: wydarzenia tygodnia 23/2018

  (...) w gospodarce unijnej. Analizy wskazują, ze nawet 60 mld euro rocznie tracą kraje Unii Europejskiej przez podrabiane produkty. Mimo podejmowanych środków ochronnych produkty te zalewają rynki (...)

 • Drożeją kredyty konsumpcyjne, ale tanieją hipoteczne

  (...) kwietnia 2018 r. banki udzieliły 27 mld zł kredytów konsumpcyjnych (pożyczki gotówkowe i kredyty ratalne). To o prawie 9% więcej niż przed rokiem. Niestety wg. NBP ich oprocentowanie jest z (...)

 • Volkswagen Golf 1.5 TSI ACT DSG Highline

  (...) i trudno o jakiekolwiek zaskoczenia. Można byłoby pisać o sporej powściągliwości, ale testowany egzemplarz został wzbogacony pakietem R-Line, który znacznie uatrakcyjnia karoserię. W jego (...)

 • rzeczy. interakcje. - Blog Wojciecha Kuśmierka. Użyteczność, projektowanie interakcji, ergonomia.

  Czytaj więcej: Blogi


strony : [ 1 ]
 
11
czerwiec 2018

czerwiec 2018
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
29
30
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2717
CHF 3,6760
USD 3,6247
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.