eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Koniunktura przemysłowa IV 2013

  (...) oceniany jest w kwietniu nieco mniej pesymistycznie niż w marcu, ale gorzej niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzynastu lat. Oceny bieżące i prognozy portfela zamówień, produkcji (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Najem, podnajem, dzierżawa, urząd skarbowy: Oświadczenie o opodatkowaniu dochodów przez jednego ze współmałżonków, poznaj opinie o PARRS Wild Ferns Manuka Honey Rozświetlająco – rozjaśniający krem do twarzy Manuka czy przeglądaj oferty pracy z miasta Ełk.


 • Zaginiony przelew bankowy

  (...) , dzięki którym pieniądze trafiają na rachunek adresata w kilka sekund, nawet jeśli jest to weekend. Gdy pieniądze wysyłamy w ramach jednego banku, dzieje się podobnie i właściwie (...)

 • Kaspersky Security for Virtualization 2.0

  (...) ochronę antywirusową, wzbogaconą o obsługę chmury Kaspersky Security Network, dzięki której produkt otrzymuje w czasie rzeczywistym informacje o najnowszych zagrożeniach. Rezygnacja z modelu (...)

 • Na jakim formularzu rozliczenie PIT za 2012 rok?

  (...) od źródła osiąganych przez niego w ciągu roku przychodów. Na złożenie poprawnej deklaracji, także w przypadku np. opodatkowanego skalą, czas mija 30 kwietnia – przypomina Tax Care (...)

 • Spam w III 2013 r.

  (...) miał miejsce spadek ilości dotyczącego nadchodzących świąt. Nadal jednak identyfikowaliśmy wysyłki próbujące wykorzystać Dzień św. Patryka, Wielkanoc oraz Dzień Matki, który jest (...)

 • PIT 2012: Strata podatkowa gdy kilka firm

  (...) roku 2012 prowadził na własne nazwisko oraz jako wspólnik . Dla powyższych dochodów wybrał opodatkowanie . Pierwsza firma przyniosła mu dochód w wysokości 140 tys. zł. Spółka jawna (...)

 • Ordynacja podatkowa: podmioty powiązane i ORD-W1

  (...) w polskiej spółce członkiem zarządu jest pracownik spółki-matki z siedzibą w Szwajcarii, oddelegowany przez nią do pełnienia tej funkcji w spółce-córce. Członek zarządu, będący (...)

 • Utracone wadium nie zawsze kosztem podatkowym firmy

  (...) Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie m.in. handlu mieszkaniami. Stanął do przetargu organizowanego przez spółdzielnię i wpłacił wadia na 2 . W informacji o przetargu (...)

 • Trwa stagnacja sprzedaży detalicznej w Polsce

  (...) że żadnego przełomu w konsumpcji gospodarstw domowych nie mamy. Spadające średnie potwierdzają, że mamy w tym względzie do czynienia z niekorzystnymi tendencjami, które w istotny sposób (...)

 • Ford Ranger Wildtrak 3.2 TDCi vs Mitsubishi L200 2.5 D-ID Dakar vs SsangYong Actyon Sports 2.0 D Sapphire AT FL

  (...) z kratką, od którego można odliczać VAT i dzięki któremu nawet Seicento mogło być ciężarówką? Doszło wtedy do absurdalnych sytuacji, w których kierowcy „osobowych ciężarówek” na (...)

 • WIG Banki dobrze wróży

  (...) indeks grupujący akcje banków jedynie dwukrotnie odczuł mocniej skutki spowolnienia gospodarczego lub kryzysu. W 2012 r. zachowywał się przyzwoicie, ale bez rewelacji. Zyskał 22,5 proc (...)

 • Bezrobocie w Polsce III 2013

  (...) końcu marca 2013 r. wyniosła 2314,5 tys. osób (w tym 1140,8 tys. kobiet) i była niższa niż przed miesiącem o 22,2 tys. osób (tj. o 1,0%). W ujęciu rocznym wzrosła o 172,5 tys. (w (...)

 • Spadek stopy bezrobocia w Polsce

  (...) prognozy (51,4 pkt.) i poprzedniego odczytu (51,6 pkt.). Taki odczyt wskazuje na osłabienie chińskiego przemysłu i może przyczyniać się do dalszego osłabiania takich towarów jak ropa czy (...)

 • Mieszkania od dewelopera: "dziura w ziemi" mniej popularna

  (...) cztery decydując się w ostatnim kwartale na zakup mieszkania od dewelopera wybrała lokal gotowy – wynika z danych zebranych przez Home Broker. Po raz pierwszy w 4-letniej historii badania (...)

 • GUS: w marcu minimalnie spadło bezrobocie

  (...) roku była niższa niż przed miesiącem o ponad 22 tysiące osób, jednak relacja rok do roku jest nadal bardzo niekorzystna, ponieważ w ujęciu rocznym liczba bezrobotnych wzrosła o ponad 172 (...)

 • Odczyty PMI, czyli o stanie gospodarek w kwietniu…

  (...) się natomiast subindeks nowych zamówień eksportowych, który w kwietniu wyniósł 48.6 pkt. Spadek zamówień w Chinach potwierdza wyhamowanie globalnej gospodarki. W ślad za danymi z Chin spadki (...)

 • Firmy a łańcuch tworzenia wartości

  (...) zlecenie firmy Oracle wykazały, że większość firm z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) nie jest w stanie ochronić swoich łańcuchów tworzenia wartości przed niespodziewanymi (...)

 • Kluczowe dane makroekonomiczne z Europy

  (...) Marcowy PMI dla strefy euro był najsłabszy od grudnia w przypadku przemysłu i od listopada jeśli chodzi o sektor usług. Problemem jest jednak nie tylko poziom tych danych, ale także obserwowana (...)

 • Klienci e-handlu głównie z wielkich miast oraz ze wsi

  (...) 43 proc. Polaków. W sieci kupuje 46 procent mieszkańców miast powyżej 50 tys. mieszkańców, 45 procent mieszkańców metropolii powyżej 200 tys. mieszkańców oraz 44 proc. mieszkańców wsi (...)

 • Dane makroekonomiczne przesądzą o losach sesji

  (...) pierwszą z serii dzisiejszych danych. Spadł on z 51,6 do 50,5 punktu, a więc mocniej niż się spodziewano i dotarł niebezpiecznie blisko newralgicznej bariery. To spore rozczarowanie. Było ono (...)

 • Bezpieczne wakacje first minute

  (...) tylko w sezonie letnim, splajtowało 13 biur podróży. Według Ministerstwa Sportu i Turystyki w tamtym roku swoją działalność zawiesiło 78 podmiotów. Najczęstszym powodem bankructw była (...)

 • Eurodolar na poziomie 1,3040

  (...) z rynków wschodzących notowania złotego wobec euro dotarły pod górne ograniczenie trendu bocznego, w którym poruszają się od prawie dwóch tygodni. Obecnie kurs EUR/PLN znajduje się na 4,11, (...)

 • Podwyższenie kapitału zakładowego bez zmiany umowy spółki z o.o.

  (...) odniósł się, jak wynika z wyżej przytoczonych tez, do dwóch praktycznych problemów z zakresu w spółce z o.o. na podstawie dotychczasowych postanowień umowy spółki. Pierwszy z ww (...)

 • Rynek pracy: jak zatrudniać w kryzysie?

  (...) występuje, gdy na jedno miejsce pracy przypada wielu kandydatów i pracodawca ma komfort wyboru najlepszego z najlepszych. Czy jednak przy bezrobociu w okolicach 15 proc. zawsze tak jest? Mimo (...)

 • Wynajem domu nie musi być drogi

  (...) mieszkania dwupokojowe w sezonie odczuwają konkurencję większych lokali. Różnica pomiędzy dwu i trzypokojowego jest na tyle nieduża, że po uzupełnieniu składu najemców o dodatkową (...)

 • Ika, Wojciech Halicki - W ofercie galanteria skórzana i skóropodobna.

  Czytaj więcej: Dodatki


strony : [ 1 ] . 2
 
23
kwiecień 2013

kwiecień 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1293
CHF 3,3840
USD 3,1811
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.