eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Niemiecka gospodarka: przemysł rozczarowuje

  (...) handel od zanegowania ruchu wynikającego z piątkowego zamknięcia i w poniedziałek w większości odrabiały straty. Nie przeszkodziły w tym negatywne informacje napływające w weekend z (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Dzierżawa: Umowa dzierżawy, poznaj opinie o Tescoma Start Patelnia 28 cm czy przeglądaj oferty pracy z miasta Władysławowo.


 • Niewielkie zwyżki na GPW

  (...) parkiecie od kontynuacji uwidocznionej już w trakcie piątkowej sesji względnej siły naszych indeksów, na tle silnie zniżkujących głównych wskaźników w Europie. Na otwarciu WIG i WIG20 (...)

 • Rekordowo niskie rentowności polskich obligacji

  (...) bluechipów stracił tylko 1 proc. i zachował się wyraźnie lepiej od innych indeksów giełdowych z naszego regionu. W przypadku inwestorów krajowych wydarzeniem tygodnia będzie środowa decyzja (...)

 • Solidarna odpowiedzialność generalnego wykonawcy i inwestora

  (...) wykonawcy i ustawodawca wprowadził poprzez nowelizację Kodeksu cywilnego (dodając art. 6471) z dnia 14 lutego 2003 roku, które weszły w życie z dniem 24 kwietnia 2003 roku. Zgodnie z art. 6471 (...)

 • Nowe monitory Philips w formacie 16:10

  (...) 16:10 dostępne są w srebrnej i czarnej wersji kolorystycznej. zaprojektowane zostały z troską o środowisko naturalne. Dzięki czujnikowi PowerSensor jasność wyświetlacza automatycznie (...)

 • Giełdowe firmy deweloperskie niezagrożone

  (...) ogólna słaba koniunktura giełdowa jest jedynym zmartwieniem akcjonariuszy giełdowych deweloperów? Indeks od stycznia stracił nieco ponad 10 proc., a więc nie więcej aniżeli główne indeksy (...)

 • Maleją nadzieje na ożywienie gospodarki strefy euro

  (...) minus 17,3 pkt z minus 10,6 pkt miesiąc wcześniej i minus 12,8 pkt oczekiwanych przez ekonomistów. Najniższy poziom w tym roku osiągnął wskaźnik dotyczący Niemiec. Kwietniowe odczyty są o (...)

 • Wyniki Megapanel II 2013

  (...) wg zasięgu miesięcznego nadal prowadzi Grupa Google z zasięgiem 87,73 proc., drugie miejsce zajmuje witryna facebook.com z zasięgiem 71,06 proc. Na miejscu trzecim witryna youtube.com z (...)

 • Fiat Punto 0,9 Turbo TwinAir

  (...) a także Grande Punto i Punto Evo, na pewno rynku motoryzacyjnego nie zawojowały. Spełniły jednak ważne zadnie. Udowodniły, że Fiat znowu potrafi robić niezawodne auta. Do turyńskiego (...)

 • Polacy a prace domowe

  (...) poświęcają na prace domowe średnio 3 godziny i 41 minut, natomiast Polacy 2 godziny i 19 minut. W skali roku wszystkie poświęcają na prace domowe ponad 19 miliardów godzin. Mężczyźni – (...)

 • Rynek pracy powodem korekty

  (...) odczyt. Jedynym zaskoczeniem była piątkowa publikacja stopy bezrobocia, której poziom 7,6% był niższy od prognoz i ostatniego odczytu na poziomie 7,7%, jednak wynikał on z innej metodologii (...)

 • Indeks biznesu PKPP Lewiatan III 2013

  (...) też nie powinny przynieść istotnej poprawy, bo indeks roczny jest ciągle w dołku. Dane z gospodarki wskazują na utrzymujący się trend spadkowy głównego czynnika wzrostu, jakim jest popyt (...)

 • Konkurs Lider Nowoczesnych Technologii 2013

  (...) które z sukcesem zastosowały innowacyjne rozwiązania i wykorzystują je w swojej praktyce. Konkurs adresowany jest do małych, średnich i dużych przedsiębiorstw i w tych kategoriach przyznawany (...)

 • Jak wypłacać emerytury z OFE?

  (...) miesięcznie, zakładając pracę przez 40 lat i roczną stopę zwrotu z inwestycji w na poziomie 3,5% powyżej inflacji, na koncie emerytalnym zgromadzonych zostanie około 100 tys. dzisiejszych (...)

 • Umowa opcji - obowiązki informacyjne

  (...) jest wykorzystanie mechanizmu tzw. dźwigni finansowej, która pozwala na uzyskanie o wiele wyższej stopy zwrotu z inwestycji. Właśnie z tego powodu umowy opcyjne w ostatnich latach były bardzo (...)

 • Najlepsze lokaty bankowe IV 2013

  (...) Banku Polskiego (o 0,5 pkt proc. do 3,25 proc.) okazała się wodą na młyn banków, które od sześciu miesięcy bezustannie obniżają oprocentowanie depozytów. Średnia stawka na kwartalnych (...)

 • Plany infrastrukturalne a ceny gruntów

  (...) perspektywie kolejnych 5-10 lat takie miasta jak Warszawa, Wrocław, czy Kraków i Poznań będą wymagały budowania nowych osiedli mieszkalnych. Rozbudowa dużych aglomeracji miejskich i (...)

 • Na europejskich rynkach akcji możliwe zatrzymanie przeceny

  (...) pierwszych godzinach inwestorzy wykazali się cierpliwością. Później sprzedawali akcje jak popadło nie czekając nawet na publikację danych z amerykańskiego rynku pracy, które były (...)

 • Podatnik zwolniony z VAT a WNT towaru

  (...) Wnioskodawca prowadzi od sierpnia 2012 r. w zakresie handlu odzieżą. Podatnik wybrał zwolnienie podmiotowe w jednakże zarejestrował się jako podatnik VAT UE i posiada NIP europejski. Od (...)

 • Sezon wyników przyniesie korektę na US500 oraz EUR/USD?

  (...) dolara do głównych walut oraz korektę na US500, która doprowadziła kurs do poziomu 1550 pkt. W nadchodzącym tygodniu uwaga inwestorów będzie skupiona na cotygodniowych danych o zasiłkach dla (...)

 • Ranking funduszy inwestycyjnych III 2013

  (...) nastrojów na warszawskiej giełdzie, szczególnie dotkliwe okazały się one dla indeksu blue chipów który w I kwartale stracił aż -8,2% (i blisko – 3,3% w samym tylko marcu). Sytuacja ta (...)

 • Euro ponownie straci na wartości

  (...) stabilne. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,1570, a USD/PLN na 3,2040. Uważamy, ze w tym tygodniu kurs EUR/USD powróci pod 1,29, a EUR/PLN i USD/PLN wzrosną odpowiednio do 4,20 i 3,22. Dziś (...)

 • Co oznaczają słabsze dane makroekonomiczne z USA

  (...) o zatrudnieniu za marzec okazał się zdecydowanie słabszy niż oczekiwał rynek. W piątkowym raporcie wskazywaliśmy na takie ryzyko, podkreślając widoczne pogorszenie w innych, publikowanych (...)

 • Franczyza w Polsce 2013

  (...) w branży spożywczej. Jak wynika z Raportu o 2013 firmy PROFIT system na koniec ubiegłego roku w Polsce działało ponad 24,5 tys. sklepów franczyzowych oferujących artykuły spożywcze i (...)

 • Amerykańska gospodarka wciąż kuleje

  (...) wygląda coraz bardziej różowo. Informacje z ostatnich dni i tygodni brzmią wręcz rewelacyjnie. Indeksy nowojorskiej giełdy ustanawiają rekordy wszech czasów. Już choćby ten barometr (...)

 • Rol-eko - Zagadnienia rolnictwa ekologicznego.

  Czytaj więcej: Rolnictwo i leśnictwo


strony : [ 1 ] . 2
 
8
kwiecień 2013

kwiecień 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1495
CHF 3,4137
USD 3,1893
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.