eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Przemysł nadal mocno spowalnia

  (...) Statystycznego produkcja sprzedana przemysłu w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 9 osób, była w marcu (w cenach stałych) o 2,9% niższa niż przed rokiem i o 9,2% wyższa w (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Zarzuty od nakazu zapłaty, poznaj opinie o Dramers Dezodorant CONCERTINO Coral czy przeglądaj oferty pracy z miasta Bieruń.


 • Słabe dane makroekonomiczne z USA popsuły nastroje w Europie

  (...) parkiecie znów zaczął się niepomyślnie dla posiadaczy akcji. Pierwsza godzina notowań sugerowała dalszy ciąg przeceny. WIG20 na otwarciu zniżkował o 0,3 proc., a WIG tracił 0,1 proc (...)

 • Produkcja przemysłowa nie pomogła w odrabianiu strat na GPW

  (...) bardzo ciekawy. Nie milkną problemy Cypru, a we Włoszech toczy się batalia o urząd prezydenta i uformowanie nowego rządu. Pozytywna wiadomość o przegłosowaniu pomocy finansowej dla Cypru, od (...)

 • NBP wprowadzi nowe zabezpieczenia banknotów

  (...) banknotów nie będą zmienione, zostaną poszerzone jedynie stosowane na banknotach zabezpieczenia. Więcej szczegółów na temat zabezpieczeń oraz nowe banknoty NBP zaprezentuje we wrześniu 2013 (...)

 • Przeciętne wynagrodzenie III 2013

  (...) służy m.in. do określenia kwoty dziennego świadczenia pieniężnego przysługującego żołnierzowi rezerwy, który odbył ćwiczenia wojskowe, rekompensującego utracone wynagrodzenie ze (...)

 • PIT 2012: wspólne zeznanie = mniejszy podatek?

  (...) osiąganych przez nich dochodów. W wielu przypadkach zarabia jednak tylko jedna osoba w rodzinie lub między dochodami małżonków istnieje znaczna dysproporcja. Dla wyrównania tego typu różnic (...)

 • Rynek nieruchomości w Polsce IV 2013

  (...) portalu nieruchomości Domy.pl ceny ofertowe mieszkań w marcu tylko minimalnie różniły się lutowych. W największych polskich miastach zanotowane zmiany stawek wyniosły zaledwie ułamki (...)

 • Ulepszenie środka trwałego a jego wartość początkowa

  (...) 2012 r. podatnik dokonał modernizacji , której wartość wyniosła 2 000 zł. Następnie w maju 2012 r. ponownie go zmodernizował. Tym razem wydatki na ten cel wyniosły 1 400 zł. Kolejna (...)

 • Bankowe IKE może być opłacalne

  (...) warunków zwalnia z 19-proc. podatku od zysków kapitałowych, nie musi kojarzyć się tylko z funduszami inwestycyjnymi, skomplikowanymi produktami inwestycyjno-ubezpieczeniowymi czy zakupem akcji (...)

 • Zwrot VAT w budownictwie gdy związek małżeński

  (...) Od 29 października 2007 r. pomiędzy wnioskodawcą a jego małżonką istnieje orzeczona przez sąd, niemniej związek małżeński nadal istnieje. Od 29 sierpnia 2008 r. toczy się sprawa (...)

 • Co zmieni nowa Rekomendacja S?

  (...) kraju spowodowały nie tylko spadek oprocentowania kredytów hipotecznych w złotych, ale także wzrost ich dostępności. Dla przykładu 4-osobowa rodzina z dochodem wynoszącym 8 tys. zł netto (...)

 • Rynki finansowe pod presją surowców i wyników spółek

  (...) piątku ubiegłego tygodnia na czele spadków na surowcach znajdowały się metale szlachetne. Teraz zaś coraz mocniej zaczynają spadać notowania metali przemysłowych, w tym przede wszystkim (...)

 • Jak polscy internauci korzystają z bankowości?

  (...) na zlecenie Gemiusa, 72 proc. klientów korzystających z obsługi , loguje się do niego przynajmniej raz w tygodniu, z czego 18 proc. codziennie lub prawie codziennie. Osobami, które najczęściej (...)

 • Euro mocno potaniało

  (...) były słowa szefa Bundesbanku Jensa Wiedemanna, który stwierdził że obniżka stóp procentowych w strefie euro jest możliwa, jeśli sytuacja ekonomiczna będzie tego wymagać. Dodatkowym (...)

 • Wybuch w Teksasie. Kilkadziesiąt osób zabitych

  (...) bardzo silny, widać to także po efektach zniszczeń. Oprócz samej fabryki zawaliły się także okoliczne budynki mieszkalne, jak również także szkoła i pobliski dom opieki, w którego gruzach (...)

 • Jaki powinien być dobry weterynarz?

  (...) na potrzeby raportu „Jak życzliwy doktor House...” przez On Board PR Ecco Network oprócz, co oczywiste, prawidłowego rozpoznania choroby, właściciele zwierząt bardzo często oczekują od (...)

 • Kredyt hipoteczny na nieruchomości

  (...) bankowy. Gwoli przypomnienia kredyt bankowy jest to umowa cywilnoprawna, zawarta w formie pisemnej pomiędzy bankiem, a kredytobiorcą – osobą fizyczną, bądź prawną. W wyniku zawarcia umowy (...)

 • Szansa na odbicie na rynkach akcji? Największa jest rano

  (...) jakby na siłę próbując udowodnić, że sytuacja (trzy wcześniejsze spadki z kolei) wcale nie jest niebezpieczna. Ale ta strategia szybko się zemściła, a sama sesja przyniosła zejście (...)

 • Ekspansja InPost

  (...) w których InPost będzie świadczył usługi dla odbiorców indywidualnych, ma wzrosnąć do 450, a instytucjonalnych do 6000. Wzrośnie też do 800 liczba innowacyjnych paczkomatów. Obecnie (...)

 • ESET: zagrożenia internetowe III 2013

  (...) stronach internetowych, gdzie czyha na nieświadomych zagrożenia internautów. Wizyta użytkownika w zainfekowanym serwisie inicjuje wyświetlenie okna z informacją o możliwości wygrania jednego (...)

 • Przerwa techniczna nie uchroniła GPW od przeceny

  (...) dwuprocentowym spadkiem przy dużych obrotach wynoszących ponad miliard złotych. Głównym ciężarem dla indeksu nadal pozostaje KGHM, którego walory przeceniono wczoraj o ponad 7 proc. Nie (...)

 • Kurs EUR/USD na poziomie 1,3050

  (...) się w wąskim przedziale wahań rozpoczętym jeszcze w zeszłym tygodniu. Obecnie kurs lekko zniżkuje do 4,11, natomiast USD/PLN do 3,15. Dziś uwaga skupi się na wyborze włoskiego prezydenta (...)

 • Spadek inflacji to globalne zjawisko

  (...) się w minionym miesiącu inflacja bazowa, czyli taka przy której wyliczaniu nie uwzględnia się silnie zmieniających się cen żywności i paliw. W strefie euro inflacja zwolniła w marcu do 1,7% (...)

 • Zwykłe podwyższenie kapitału zakładowego w spółce akcyjnej

  (...) wymaga podjęcia przez walne zgromadzenie akcjonariuszy uchwały dotyczącej zmiany statutu spółki, oraz uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego. Warto przy tym zwrócić uwagę (...)

 • Wartość dodana marki nie tylko materialna

  (...) realizowanych w modelu mystery shopping, dotyczących obsługi klienta w sklepach, o ile prezentacja marki w miejscu sprzedaży w Polsce stoi na stosunkowo niezłym poziomie, o tyle jakość obsługi (...)

 • Kaja - Akcesoria do pielęgnacji samochodów. Kosmetyka samochodowa, gąbki, myjki, ircha naturalna, ircha syntetyczna. Przecław

  Czytaj więcej: Chemia gospodarcza


strony : [ 1 ] . 2
 
18
kwiecień 2013

kwiecień 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1150
CHF 3,3850
USD 3,1529
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.