eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Polacy zadłużeni ale coraz lepiej radzą sobie z domowym budżetem

  (...) w Polsce było ponad 2,26 miliona osób, które nie radzą sobie z terminowym płaceniem zobowiązań. Polacy zalegają z płatnościami łącznie na kwotę łącznie 39,28 miliarda złotych (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS WI, poznaj opinie o Candy CFNF 3750 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Włocławek.


 • Na jakich stanowiskach najlepsze zarobki w Polsce?

  (...) najkorzystniej w zestawieniach wypadają pensje członków zarządów i kadry zarządzającej najwyższego szczebla. Według Raportu Płacowego przygotowanego przez Advisory Group TEST Human (...)

 • Audi A3 Ambiente 1.8 TFSI S-Tronic

  (...) się już z bliska innemu modelowi z Ingolstadt, wyprodukowanemu w ciągu ostatnich 2-3 lat, nie będziemy zupełnie niczym zaskoczeni. Choć sam do takich osób się zaliczam, muszę przyznać, że (...)

 • Monitor NEC MultiSync EA294WMi

  (...) panel IPS z podświetleniem LED. Dzięki rozdzielczości 2560x1080 i proporcjom 21:9, monitor jest doskonałą alternatywą dla konfiguracji dwumonitorowych, z powierzchnią wyświetlania (...)

 • Kredyt na budowę domu: warto analizować oferty

  (...) Oferta jest bogata i mocno może się różnić w szczegółach. Nie chodzi tu wyłącznie o cenę czyli marżę, prowizję, ewentualne ubezpieczenia czy też o udział kredytu w inwestycji. Po (...)

 • Dwa terminy zwrotu podatku VAT w deklaracji?

  (...) zostały określone w art. 87 ustawy o VAT. Jak już wyżej podkreślono, termin podstawowy takiego zwrotu wynosi 60 dni od dnia złożenia rozliczenia. Co ważne, nie jest tutaj istotne, jakiego (...)

 • Handel zagraniczny I-II 2013

  (...) 31,2 mld USD, a import 31,1 mld USD (wzrost odpowiednio o 9,1% i spadek o 2,0%). Dodatnie saldo ukształtowało się w wysokości 0,1 mld USD (w analogicznym okresie ub. roku minus 3,1 mld USD) (...)

 • Podatek od nieruchomości: transformator to budowla

  (...) Łodzi wydał w lutym br. istotny wyrok rzucający nowe światło na rozumienie definicji zawarte w . W orzeczeniu o sygnaturze akt I SA/Łd 1579/12, stwierdził iż transformatory są budowlą dla (...)

 • Kontrola podatkowa z urzędu skarbowego bez zawiadomienia

  (...) pisemnie powiadomić podatnika o swoim zamiarze sprawdzenia, czy należycie wywiązuje się on ze swoich obowiązków podatkowych. Kontrola podatkowa może być wszczęta nie wcześniej niż po (...)

 • Zmiana umowy leasingu samochodu a odliczenie VAT

  (...) Wnioskodawca, czynny podatnik VAT wykonujący jedynie czynności opodatkowane, w grudniu 2010 r. podpisał umowę leasingu finansowego na samochód posiadający świadectwo homologacji auta (...)

 • Kredyty w euro tylko dla bogatych

  (...) kwartale 2012 r. był rozliczany w walucie innej niż złoty, przy czym udział walut obcych innych niż euro był śladowy. Aktualnie kredyty walutowe znaleźć można w placówkach 10 banków (...)

 • Kolejne osłabienie koniunktury na amerykańskim rynku mieszkaniowym

  (...) ZEW, obrazującego oceny koniunktury gospodarczej w Niemczech wyrażane przez analityków i inwestorów instytucjonalnych, okazał się rozczarowujący. W kwietniu indeks oczekiwań poszedł w dół (...)

 • Zniżki na Wall Street

  (...) Impetu spadkom dodał atak terrorystyczny w Bostonie, choć swą skalą nie przypominał oczywiście wydarzeń z 11 września. Spadał eurodolar, surowce (w tym złoto i srebro, gdzie skala spadków (...)

 • Zachowek w prawie spadkowym

  (...) spadkowym zasadą swobodnego testowania, spadkodawca może na podstawie testamentu uczynić spadkobiercą całego swojego majątku jedną lub kilka osób, nawet z poza kręgu najbliższych krewnych (...)

 • Czy złoto rozpoczęło globalną korektę na rynkach finansowych?

  (...) W takich sytuacjach jak ta wczorajsza na CME zawsze można liczyć. Giełda już nie raz podnosiła wymagania dotyczące depozytów zabezpieczających w najbardziej krytycznym momencie i stało się (...)

 • Inflacja III 2013

  (...) żywności (o 0,2% wobec spadku o 0,2% w ). Najbardziej podrożały warzywa (o 2,5%). Więcej niż przed miesiącem płacono za mięso (przeciętnie o 0,5%, w tym za drób – o 3,6%, przy spadku cen (...)

 • Monitor Rynku Pracy II 2013

  (...) Jak wynika z danych najnowszego badania Monitor Rynku Pracy realizowanego przez Instytut Badawczy Randstad w ostatnim półroczu 17% badanych Polaków zmieniło pracodawcę. W długiej perspektywie (...)

 • TFI: sprzedaż i umorzenia III 2013

  (...) Grupa PZU, która w marcu przeniosła do swoich funduszy ok +4,5 mld zł., podczas gdy cały miesięczny napływ do funduszy rynku niepublicznego wyniósł +5,27 mld zł. Niemniej jednak strumień (...)

 • Rata kredytu w złotych niższa niż w euro

  (...) z początkiem września, dokładnie w ciągu sześciu miesięcy od wejścia w życie znowelizowanej Rekomendacji S, która miała obowiązywać od marca. Termin ten co prawda się przesuwa, bo nowa (...)

 • Pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach. Na GPW dzień bez sesji

  (...) spadkiem prawie o 2 proc. Indeks blue chipów został ściągnięty w dół głównie przez słabe zachowanie walorów surowcowych. Po publikacji słabszych danych z Chin uwaga inwestorów skupiła (...)

 • Google zmienia wyświetlanie wyników wyszukiwania. By zadowolić KE

  (...) samego algorytmu wyszukiwania, ale wyłącznie samych wyników i ich pokazywania na stronie. Wprowadzone modyfikacje mają poskutkować lepszą prezentacją konkurencji w serwisach największej (...)

 • Kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3075

  (...) waluty. Kurs EUR/PLN obecnie notowany jest na 4,11, a USD/PLN tuż nad 3,14. Dziś czekają nas dane makro ze strefy euro i USA oraz wystąpienia publiczne członków władz monetarnych po dwóch (...)

 • Inwestorzy sięgają po polskie obligacje skarbowe

  (...) finansowym należy rozpatrywać jako pochodną sytuacji na rynkach światowych. Od czasu wybuchu kryzysu finansowego globalni inwestorzy zdecydowanie preferują papiery dłużne najbardziej (...)

 • Praca za granicą ciągle atrakcyjna

  (...) zarobkowych Polaków. Na kolejnym miejscu znajdują się Wielka Brytania oraz Skandynawia (Norwegia, Szwecja, Dania). W 2012 roku popularnym kierunkiem były także USA, które obecnie nie cieszy (...)

 • Praca w finansach: banki zwalniają i zatrudniają

  (...) przejęcia – tak wyglądały ostatnie miesiące w największych bankach w Polsce. Ich efektem były licznie prowadzone restrukturyzacje. Istotne znaczenie dla sytuacji na rynku bankowym w 2012 (...)

 • Kupiecki.pl - Katalog sklepów internetowych.

  Czytaj więcej: Katalogi sklepów


strony : [ 1 ] . 2
 
16
kwiecień 2013

kwiecień 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1178
CHF 3,3872
USD 3,1559
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.