eGospodarka.pl

 • Ceny produktów rolnych I 2017

  (...) styczeń br. przyniósł wyższe o 2,8% ceny pszenicy w skupie (65,64 zł/dt), ale jeśli sięgnąć pamięcią 12 miesięcy wstecz, to były one niższe o 1,8 proc. Za 1 dt pszenicy na targowiskach (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja VAT-27, poznaj opinie o Hyundai VK 538 Blue czy przeglądaj oferty pracy z miasta czarnków.


 • Polskie opakowania, czyli rozwój i konsolidacja

  (...) dobrze - wynika z opracowanego przez Equity Advisors raportu „Branża opakowań w Polsce 2010-2016 i prognozy 2017-2020”. Autorzy opracowania przewidują, że w latach 2016-2020 dynamika (...)

 • Płatności gotówkowe: przedsiębiorca zagraniczny to "przedsiębiorca"

  (...) 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2017 r. wskazuje, że dokonywanie lub przyjmowanie płatności związanych z wykonywaną następuje (...)

 • Sporządzenie zeznania podatkowego bez paragonu z kasy fiskalnej

  (...) odpowiednie skorzystanie z czy preferencyjnych sposobów rozliczeń. Można zatem rzecz, że nie jest to tylko zwykła usługa rachunkowa. Wymaga bowiem pewnej wiedzy w zakresie podatku dochodowego, (...)

 • Koszt uzyskania przychodu sprzedaży nieprzedawnionych wierzytelności

  (...) Spółka prowadziła działalność zajmującą się sprzedażą hurtową i detaliczną samochodów, konserwacja i naprawą samochodów oraz innymi działaniami związanymi z w Polsce. Obecnie (...)

 • UOKiK ostrzega: uwaga na Personal Finanse!

  (...) firma trudniąca się pośrednictwem kredytowym pod marką handlową Personal Finanse. Jej usługi skierowane są do osób, którzy mają trudności z uzyskaniem bankowego finansowania. Na skutek (...)

 • Uwaga frankowicze - roszczenia względem banku ulegają przedawnieniu

  (...) waluty obcej to kredyt udzielany w walucie polskiej, przy czym na dany dzień (najczęściej jest to dzień uruchomienia kredytu) kwota kapitału kredytu jest przeliczana na walutę obcą (...)

 • Azja i Pacyfik: czy ryzyko kredytowe przeraża?

  (...) Atradius postanowił przyjrzeć się regionowi Azji i Pacyfiku. Autorzy raportu uwzględnili prognozy polityczne i gospodarcze dla 11 krajów tego regionu. W opracowaniu zawarto rating oraz (...)

 • Monitory AOC AGON AG322QCX oraz AG272FCX

  (...) i wyświetla obraz o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (QHD). Natomiast monitor AG272FCX ma 27 cali i rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli (Full HD). Oba wyposażono w technologię AdaptiveSync (...)

 • Odśnieżanie chodników: jak uniknąć kłopotów z prawem?

  (...) zamienić trotuar w lodowisko. O tym, jak bardzo jest to kłopotliwe, wiedzą zarówno przechodnie, jak i osoby odpowiedzialne za odśnieżanie chodników i pozostawianie ich w czystości. Nawet (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców nie jest tanie

  (...) wolnego rynku polscy pracodawcy w tak dużym stopniu odczuwają niedobór pracowników. Bez trudu można dziś wyodrębnić całe sektory gospodarki, które nie podołałyby realizacji zamówień (...)

 • Ransomware, czy 167 razy więcej zagrożeń

  (...) poinformowała firma SonicWall. Wprawdzie od tych doniesień upłynął już niemal rok, to ciągle są one aktualne. Intensywność ataków szyfrujących wcale nie maleje - wręcz przeciwnie - tylko (...)

 • Polki a edukacja finansowa. Jak oceniają swoją wiedzę?

  (...) właściwie główny wniosek, jak nasuwa lektura raportu z badania, które Ipsos zrealizował dla Kapitalni.org. Swoją wiedzę z dziedziny finansów nisko ocenia co piąty Polak, przy czym o wiele (...)

 • Masz sklep internetowy? Oto 10 błędów, przez które tracisz klientów

  (...) sprawą najprostszą. W dzisiejszych czasach opiera się ono przede wszystkim na pracy nad wiarygodnością oraz zaufaniem klientów. Presja konkurencyjna sprawia, że , który chce osiągnąć (...)

 • Jakie ułatwienia dla przedsiębiorców niesie RODO?

  (...) nie jest w polskim porządku prawnym żadnym nowum. Obowiązująca obecnie ustawa o ochronie osobowych zawiera bowiem przepis, który konstytuuje quasi instytucję współadministrowania danymi (...)

 • Auta sprowadzane, czyli królowie polskich dróg

  (...) które poruszają się po polskich drogach. Pod lupę wzięto samochody ubezpieczane za pośrednictwem kalkulatora OC/AC mfind. Przeprowadzone badanie dowiodło, że w prawie wszystkich miastach (...)

 • Kontrola PIP w firmie. Co warto wiedzieć?

  (...) bez Bieżąca linia orzecznicza wskazuje, że kontrola PIP nie wymaga uprzedzenia. W tym tonie wypowiedział się np. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu (sygn. akt II SA/Op 481/10), w którego (...)

 • Wzmocnienie USD

  (...) euro (tzw. Eurogrupy) dotyczyło Grecji i przyniosło tradycyjne dla tej kwestii konkluzje – jest zgoda, że na tym etapie nie można nic więcej uzgodnić i rozmowy powinny trwać dalej. Czy ktoś (...)

 • S&P500 – fala piąta czy pułapka?

  (...) możliwe jest korekcyjne odbicie. Próba przełamania szczytu z poprzedniego tygodnia może się nie udać. W efekcie możliwy jest kilkusesyjny ruch w dół. Zniesienie fali 9-tej o 38% wypada na (...)

 • Sektor MSP kluczem do sukcesu banków

  (...) już 17-letnią tradycję, którą organizator z dumą kontynuuje przy jednoczesnym wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań i zwiększonej puli korzyści dla jego uczestników. W konkursie mogą (...)

 • EUR/USD – poniżej 1.06 USD, ropa pod silnym oporem

  (...) - Protokół z posiedzenia RBA, 01:30 (Japonia) - Indeks PMI dla przemysłu, 09:30 (Niemcy) - Indeks PMI dla przemysłu, Indeks PMI dla usług, 10:00 (Strefa Euro) - Indeks PMI dla przemysłu, Indeks (...)

 • Hyundai i20 Active 1.0 T-GDI. Dobry wybór

  (...) początku był pięciodrzwiowy hatchback. A potem…. styliści wpadli na pomysł, jak tanio uzupełnić gamę modelową o crossovera, którego w „hyundaiowej” ofercie brakuje. Wybór i20 jako (...)

 • Linde Résidence: nowe mieszkania na Bielanach

  (...) która powstaje przy ulicy Oczapowskiego na Starych Bielanach. Projekt zakłada powstanie 45 mieszkań, od 31-metrowych kawalerek po przestronne lokale, których powierzchnia przekracza 100 mkw (...)

 • Agito - Notebooki, podzespoły i akcesoria komputerowe, oprogramowanie.

  Czytaj więcej: Komputery


strony : [ 1 ]
 
21
luty 2017

luty 2017
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3163
CHF 4,0561
USD 4,0942
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.