eGospodarka.pl

 • Kasy fiskalne 2017: brak okresów przejściowych dla utraty zwolnień

  (...) zawiera jednak pewien katalog czynności, który powoduje utratę zwolnienia pomimo nieosiągnięcia wskazanego pułapu sprzedaży. Katalog ten został wymieniony w §4 i dzieli się na dwie (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS D1, poznaj opinie o Razer Barracuda AC-1 Gaming Audio Card czy przeglądaj oferty pracy z miasta włodawa.


 • Płatności gotówką w kosztach podatkowych: przepisy przejściowe

  (...) ustaw o podatku dochodowym trafiły dwa nowe przepisy: art. 22p ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i art. 15d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Znowelizowane zostały także (...)

 • Ulga prorodzinna na (nie)pełnoletnie zarabiające dziecko

  (...) Wnioskodawczyni za rok 2015 rozliczyła się razem z mężem - ich łączny dochód nie przekroczył 112 tys. zł. Małżonkowie mają córkę, która 21 kwietnia 2015 r. ukończyła 18 lat (...)

 • Koszty utrzymania mieszkania I 2017

  (...) wyposażenie i prowadzenie domu drożeją szybciej niż ogólny poziom cen (inflacja). Trudno się więc dziwić, że koszty związane z dachem nad głową znowu zaczęły rosnąć, skoro rok 2017 (...)

 • Handel zagraniczny I-XII 2016

  (...) GUS, eksport wyrażony w dolarach USA sięgnął 203725,2 mln USD, a import 198421,2 mln USD, co w pierwszym przypadku oznacza wzrost o 1,7%, a w drugim o 0,4%. Dodatnie saldo ukształtowało się w (...)

 • Biura w Warszawie jak grzyby po deszczu

  (...) warszawskich biurowców. Od początku 2014 roku zasoby biurowe stolicy powiększyły się o - bagatela - okrągły milion mkw. i nic nie wskazuje na razie na to, aby deweloperzy mieli zamiar (...)

 • Rynek pracy ożywa, czyli już wiosna

  (...) że pierwsze duże ożywienie pojawia się na nim w połowie marca. Coraz lepsze warunki atmosferyczne to impuls do rozpoczęcia porządkowych prac po zimie. Przebudzają się także rolnictwo (...)

 • Automotive: na samochody elektryczne jeszcze za wcześnie?

  (...) zgłasza już co piąty przedstawiciel - wynika z MotoBarometru Exact Systems. Okazuje się jednak, że zaledwie 14% respondentów zgadza się ze stwierdzeniem, że w ciągu nadchodzących pięciu (...)

 • TFI: sprzedaż i umorzenia I 2017

  (...) Przede wszystkim wpłaty do TFI okazały się wyższe od wypłat. Podsumowanie miesiąca pokazało, że saldo zdołało osiągnąć niemal + 1 mld złotych. - Styczeń może nastrajać (...)

 • Inflacja już przeskoczyła oprocentowanie lokat

  (...) temat poziomu inflacji w styczniu. Ci, którzy trzymali oszczędności w gotówce, od stycznia 2016 r. do stycznia 2017 r. stracili w ujęciu realnym 1,8%. O tyle wzrosły bowiem ceny w Polsce (...)

 • Kupujemy raczej użytki rolne niż działki budowlane?

  (...) część obrotu rynkowego … Najbardziej wiarygodne informacje o rynku gruntów, można uzyskać bazując na aktach notarialnych. Główny Urząd Statystyczny wybrał właśnie takie źródło (...)

 • Producenci mebli nie płaczą i nie płacą

  (...) 31,7 tys. firm, które dają zatrudnienie ok. 150 tys. pracowników. Kolejne 90 tys. osób pracuje z kolei w mocno powiązanym z meblarstwem sektorze drzewnym. Jesteśmy jednym z mebli, z 5 proc (...)

 • Wynagrodzenia 2016. Podsumowanie Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń

  (...) drugi zadaliśmy naszym respondentom pytanie czy są zadowoleni z pracy. Okazało się, że w 2016 roku nieznacznie wzrosła liczba osób zadowolonych z pracy, a spadła liczba niezadowolonych. Od (...)

 • Naprawa samochodu. Zobacz, co psuje się najczęściej?

  (...) w minionym roku sprowadzono ich przeszło milion. Auta nowe cieszą się zdecydowanie mniejszą popularnością - na zakup w salonie zdecydowało się nieco ponad 400 tys. użytkowników. Do tego (...)

 • USD na razie trafia na mur

  (...) mocniejsze odbicie inflacji konsumenckiej oraz solidne wzrosty sprzedaży detalicznej, dokładając przysłowiowy kamyczek za tym, by Fed podnosił stopy procentowe wcześniej niż później. Dane (...)

 • Jednolity Rynek Cyfrowy. To musisz o nim wiedzieć

  (...) i swobodnym przepływie treści i usług cyfrowych ma zlikwidować stworzenie Jednolitego Rynku Cyfrowego (JRC, ang. Digital Single Market, DSM). Komisja Europejska liczy na to, że powstanie JRC (...)

 • Skoda Octavia Combi 1.0 TSI ma w nosie hejterów

  (...) bagażnikiem i nadwoziem typowo rodzinnym, a pod maską trzycylindrowiec rodem z najmniejszych aut motoryzacyjnego rynku? No cóż, trudno nie mieć wątpliwości. Sam jeszcze przed testem byłem (...)

 • S&P500 – kolejne maksimum, WIG20 w konsolidacji

  (...) możliwa jest lokalna spadkowa korekta. W średnim kilkutygodniowym terminie możliwe są dalsze wzrosty. Silna bariera znajduje się w okolicy 2260-2280 pkt. Próba jej trwałego przełamania może (...)

 • EUR/USD – korekcyjne odbicie, możliwe spadki na ropie

  (...) - Sytuacja na rynku pracy, 13:30 (Strefa Euro) - Protokół z posiedzenia ECB, 14:00 (Polska) - Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie, 14:30 (USA) - Pozwolenia na budowę domów, Rozpoczęte (...)

 • Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców po zmianach

  (...) nowych zasadach Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców w Polsce (zarówno przez osoby fizyczne, jak i osoby prawne) wymaga specjalnego zezwolenia wydawanego przez szefa Ministerstwa Spraw (...)

 • Magazyny: za nami rok rekordów

  (...) zanotował historycznie wysoki wynik. Podpisane umowy najmu opiewały na przeszło 3 mln mkw., z czego na popyt netto przypadło 2,2 mln mkw. Za taki rezultat odpowiada nie tylko wzrost PKB, ale (...)

 • Łazuccy - Jasieniec - Produkcja liściastych drzew i krzewów ozdobnych. Warunki sprzedaży, zdjęcia i opisy oferowanych roślin. Porady fachowe.

  Czytaj więcej: Szkółkarstwo


strony : [ 1 ]
 
16
luty 2017

luty 2017
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3160
CHF 4,0516
USD 4,0567
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.