eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

 • Split payment będzie obowiązkowy i zastąpi odwrotne obciążenie

  (...) VAT obowiązuje w Polsce od 1 lipca 2018 r. Został wówczas wprowadzony jedynie jako opcja dobrowolna. Zakłada on, że w transakcjach pomiędzy przedsiębiorcami będącymi podatnikami podatku VAT (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja AKC-3/AKC-3zh, poznaj opinie o Spokey Ściskacze INTENSE 81217 czy przeglądaj oferty pracy z miasta sławno.


 • Podatek dochodowy od sprzedaży akcji nabytych w spadku

  (...) W 2001 r. zmarł ojciec wnioskodawczyni, po którym odziedziczyła ona w części ¼ spadku wprost (postanowieniem sądu z 20.10.2016 r.). Spadek obejmował m.in. zgromadzone w domu maklerskim w (...)

 • Na co Polacy przeznaczyliby 10 000 zł?

  (...) o finanse, to Polacy są zdecydowanymi zwolennikami bezpiecznych rozwiązań. Dowodzi tego Nest Banku, z którego wynika, że raczej nie palimy się do natychmiastowego wydawania zgromadzonych lub (...)

 • Jak wzmocnić polski lobbing w UE?

  (...) Komisji Europejskiej i Parlamencie Europejskim lobbowało łącznie 12 tys. podmiotów. Do tej pory ma 221 swoich reprezentantów, w tym 130 lobbystów biznesowych. 6 na 10 z nich swoją (...)

 • Pijany kierowca gorszy niż pirat drogowy

  (...) statystyki Policji wskazują, że nietrzeźwi kierowcy byli sprawcami 1 614 wypadków drogowych. Śmierć poniosły w nich 203 osoby, a 1 965 odniosło obrażenia. Taki wynik oznacza niestety, że (...)

 • Serwery: rośnie rola oprogramowania

  (...) serwerów wróciła hossa. Według IDC w ostatnim kwartale 2018 roku przychody z globalnej sprzedaży wzrosły niemal o 13 proc. w ujęciu rocznym, osiągając poziom 23,6 mld dolarów. Również w (...)

 • Ceny mieszkań II kw. 2019

  (...) mieszkań zanotowały przeciętny wzrost na poziomie 3,5% kw/kw. Jeżeli jednak przyjrzeć się danym z poprzedniego miesiąca, to dostrzegalne stanie się, że kwoty podawane w ogłoszeniach (...)

 • Polscy kierowcy mają ponad 25 mln polis OC

  (...) polskich ubezpieczycieli obowiązkowych polis komunikacyjnych zadaje sobie mało kto. Tymczasem jest to kwestia nader interesująca, tym bardziej, że u schyłku minionego roku odnotowano kolejny (...)

 • Czy działalność lombardów doczeka się regulacji?

  (...) zakładają, że oprocentowanie pożyczek nie będzie mogło przewyższać 10 proc. w skali roku. To dość rygorystyczny i niemożliwy do spełnienia przez banki wymóg, w efekcie którego zostaną (...)

 • Polski transport. 15 lat w UE i pytania o przyszłość

  (...) latach 90 minionego wieku. To wówczas swoją działalność rozpoczynały największe przedsiębiorstwa, które stopniowo budowały i umacniały swoją pozycję na krajowym rynku. Warto (...)

 • Liczysz na premię gwarancyjną? Zarejestruj książeczkę mieszkaniową

  (...) tyle może być w Polsce książeczek mieszkaniowych – wynika z danych ministerstwa za 2018 rok. Ich posiadacze mogą ubiegać się o tzw. premię gwarancyjną. Jest to de facto budżetowa (...)

 • Poczta e-mail - największe zagrożenie firmy?

  (...) potwierdzają, że przedstawiciele biznesu są niemal w pełni świadomi do jakich strat mogą doprowadzić ataki na firmową pocztę. 3 na 4 respondentów badania CISO Benchmark Study wskazało, że (...)

 • Profesjonalny wynajem mieszkań. Czy ma w Polsce perspektywy?

  (...) mogły się dowiedzieć, że za naszą zachodnią granicą spore kontrowersje wzbudza działalność tak zwanych koncernów mieszkaniowych. Mowa o firmach posiadających bardzo dużą liczbę (...)

 • Dywidendy za 2018 r. Który deweloper wypłaci najwięcej?

  (...) spółek giełdowych podejmuje decyzje, zatwierdzane następnie przez Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy, o podziale wypracowanego w poprzednim roku zysku netto przedsiębiorstwa na część (...)

 • Najlepsza jakość życia w Szwajcarii, ale Polska mocno awansuje

  (...) najlepszych miejsc do pracy i życia okazała się Szwajcaria. Co pozwoliło temu państwu awansować aż z 8. miejsca? Przede wszystkim gwarantowana tam , konkurencyjne stawki wynagrodzeń oraz (...)

 • Dolar dostaje impulsy pozytywne i negatywne

  (...) naprzemiennych impulsów: pozytywnych i negatywnych dla dolara. Pozytywne płyną z gospodarki, negatywne od władz monetarnych. Klamka zapadła, decyzja o luzowaniu jest przesądzona a retoryka Fed (...)

 • Badania internetu Gemius/PBI VI 2019

  (...) badania Gemius/PBI bez zmian na podium, gdzie wśród wydawców stron i programów internetowych najczęściej odwiedzanych przez internautów ponownie zwycięża Grupa Google z zasięgiem 93,24%. Na (...)

 • Duże rodziny w Orange płacą mniej

  (...) Dużej Rodziny, tak jak wszyscy pozostali klienci, skorzystają z comiesięcznego rabatu za łączenie usług w Orange w wysokości 20 zł. Oznacza to, że decydując się na Plan Mobilny 45 (...)

 • Czy syndrom myślenia grupowego musi prowadzić do fiaska?

  (...) przekonany, że „syndrom myślenia grupowego” to teoria, która w praktyce jest narzędziem usprawiedliwiania błędów. Zacznijmy jednak od początku. O koncepcji groupthink po raz pierwszy (...)

 • Albudex Częstochowa - Producent okien, drzwi i konstrukcji z aluminium dla budownictwa.

  Czytaj więcej: Drzwi i okna


strony : [ 1 ]
 
12
lipiec 2019

lipiec 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
 
 
 
 

Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2669
CHF 3,8397
USD 3,7889
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.