eGospodarka.pl

 • Piastowska Residence. Nowe mieszkania w Krakowie

  (...) każdy krakowianin. To atrakcyjna lokalizacja, która zapewnia nie tylko bliskość zielonych terenów Błoń i Parku Jordana, ale również dostęp do rozbudowanej, wielkomiejskiej infrastruktury, z (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja VAT-UE/B, poznaj opinie o Teka Zlewozmywak TRION 60 S-CN czy przeglądaj oferty pracy z miasta luboń.


 • Umorzenie odsetek/pożyczki od wspólnika spółki osobowej

  (...) Samo oczywiście nie jest opodatkowane podatkiem dochodowym, podobnie jak spłata kapitału. Otrzymane jednakże z tego tytułu odsetki już tak. Wspólnik uzyskujący od swojej spółki takie (...)

 • Likwidacja ogrodu działkowego: odszkodowanie z podatkiem PIT?

  (...) Wnioskodawczyni otrzymała odszkodowanie zgodnie z decyzją prezydenta miasta za naniesienia budowlane i nasadzenia roślinne w związku z likwidacją ROD. Likwidacja ta nastąpiła w związku z (...)

 • Sprzedaż towaru za symboliczną złotówkę w podatku CIT

  (...) cenie, należy przede wszystkim zwrócić uwagę, że w świetle w świetle art. 14 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej jako ustawa o PDOP), przychodem z odpłatnego zbycia (...)

 • Nad branżą motoryzacyjną zbierają się ciemne chmury?

  (...) jak również gospodarki Polski oraz innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Region CEE odpowiada już niemal za ¼ produkcji samochodów w Unii Europejskiej, a kolejne inwestycje podnoszą (...)

 • Faktoring w Polsce 2018

  (...) Jak wynika z informacji przedstawionych przez GUS, grupa 57 zbadanych podmiotów, które prowadziły w minionym roku działalność faktoringową, składała się z 47 niebankowych przedsiębiorstw (...)

 • Planujesz urlop? Czas sprawdzić biuro podróży

  (...) pokazują, że przeważnie są one wynikiem nieopłaconych rachunków telefonicznych - łącznie zadłużenie z tego tytułu to niemal 1,7 mln zł. Następne w kolejności są nieuregulowane opłaty (...)

 • Z lokat bankowych znowu wypływają pieniądze

  (...) domowe) mieli na 260 mld zł, czyli o prawie 3 mld zł mniej niż w lutym. Łącznie w bankach mamy 773 mld zł, a więc udział lokat wynosi już tylko 33% i jest najniższy w historii. Do lokat (...)

 • Sztuczna inteligencja i biznes - związek (prawie) doskonały

  (...) McKinsey, do 2030 roku pozwoli zastąpić w pracy, w skali światowej, około 800 mln ludzi. Zaś zgodnie z raportem Future of Jobs – 2018 opracowanym przez World Economic Forum, co druga firma (...)

 • Wszystkie przelewy powinny być natychmiastowe

  (...) powinny być natychmiastowe, przekonanych jest 36 proc. respondentów. Dla porównania, jeszcze w minionym roku odsetek tego rodzaju wskazań był o 12 pkt. proc. niższy. Badanie ujawnia również (...)

 • AI i Data Science wygryzą z pracy aktuariusza?

  (...) sprzyja. Przede wszystkim – prawo. Zgodnie z jego zapisami każdy zakład ubezpieczeń ma obowiązek powołania aktuariusza. W przypadku ubezpieczeń na życie jest on odpowiedzialny za kalkulację (...)

 • Upadłości firm w Polsce I poł. 2019

  (...) liczba upadłości i restrukturyzacji firm w naszym kraju osiągnęła poziom 467, co oznacza, że utrzymała się na takim samym poziomie jak rok wcześniej. Dominującym rodzajem postępowań (57 (...)

 • W Europie ubywa domen z rozszerzeniem .eu

  (...) w ubiegłym roku liczba wszystkich zarejestrowanych domen .eu osiągnęła poziom 3 684 750, a więc była o 130 305 niższa aniżeli przed rokiem. Wzrostami ilości zarejestrowanych europejskich (...)

 • Widełki płacowe w ogłoszeniu o pracę. Warto czy nie?

  (...) Pracodawcy najczęściej wskazują tu na: kłopoty z określeniem widełek płacowych, niechęć do informowania aktualnych pracowników, ile będą zarabiały nowe osoby, tym bardziej, jeśli (...)

 • Automatyzacja pracy. Czy boimy się redukcji etatów?

  (...) zniknięciem z rynku kilku popularnych zawodów, z drugiej strony nieść ma za sobą niewątpliwe zalety: duże oszczędności, wzrost wydajności i efektywności firm. Zmiany są właściwie (...)

 • Ransomware ciągle na topie

  (...) Jeżeli chodzi o statystyki kryminalne w USA, to zdecydowanie najszybciej rosną słupki dotyczące cyberprzestępczości, która przynosi swoim twórcom zyski przewyższające wartość globalnego (...)

 • Zbycie przedsiębiorstwa: za dług odpowiada zbywca i nabywca

  (...) przedsiębiorstwa nie zostało sprecyzowane w ustawie. W art. 554 kodeksu cywilnego chodzi o zobowiązania zaciągnięte w ramach normalnej działalności przedsiębiorstwa. Są w to wszelkie długi, (...)

 • Outsourcing na polskim rynku. 20 lat doświadczeń, dobre prognozy na przyszłość

  (...) mogłoby się wydawać. Chociaż samo pojęcie w literaturze branżowej pojawiło się pod koniec lat 70., to jako model współpracy biznesowej outsourcing był wykorzystywany w USA już w połowie (...)

 • Na FX mocny AUD i PLN

  (...) dowodem na to, że nie ma jednoznacznego impulsu i aktywa są pod wpływem wewnętrznych czynników, zatem bezzasadne jest wyciągnie ogólnych wniosków pasujących do całego rynku. Wygaszenie (...)

 • Najlepsze dni za nami. Wzrost gospodarczy hamuje

  (...) w postaci silnego popytu eksportowego, wzrostu w zakresie inwestycji oraz konsumpcji zaowocowały wprawdzie niedawnym ożywieniem gospodarczym, ale... Najlepsze dni, jeżeli chodzi o wyniki (...)

 • Fałszywy dyplom i dobre oceny od cyberprzestępcy

  (...) się dobrze wystarczyło zaledwie jedno, przeprowadzone 12 czerwca br. wyszukiwanie, które natychmiast naprowadziło specjalistów Kaspersky na dostawcę usług hakerskich oferującego zmianę ocen (...)

 • Drewno.pl - Serwis branży drzewnej. Aktualne informacje, wydarzenia, giełda ogłoszeń, artykuły tematyczne.

  Czytaj więcej: Drewno


strony : [ 1 ]
 
3
lipiec 2019

lipiec 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2442
CHF 3,8152
USD 3,7596
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.