eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

 • Produkcja wyrobów przemysłowych w 2018 roku

  (...) podaje GUS, wartość ogółem wyrobów własnych producentów, klasyfikowanych do sekcji Produkty górnictwa i wydobywania oraz Produkty przetwórstwa przemysłowego, wyniosła 1 180 823 967,2 tys. (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS X2, poznaj opinie o Teka Cuadro Pro czy przeglądaj oferty pracy z miasta pleszew.


 • Samochody osobowe: czyli jak fiskus zarabia podnosząc podatki firmom

  (...) wprowadzenie od 1 stycznia 2019 roku prawa do zaliczenia w koszty firmowe jedynie 75 proc. lub 20 proc. poniesionych wydatków na eksploatację . Wcześniej było to 100 proc. albo do limitu tzw. (...)

 • Koszty windykacyjne obciążające dłużnika w podatku dochodowym

  (...) 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej ustawy o PIT) stanowi, że są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z (...)

 • Co i za ile reklamuje branża finansowa?

  (...) największe budżety branża finansowa przeznaczyła na . Było to aż 117,1 mln zł. Reklama w radiu pochłonęła 19,4 mln zł, a przekazy prasowe kosztowały 4,8 mln zł. Budżety reklamowe (...)

 • VAT-23 tylko na środki transportu

  (...) Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT. Jest też zarejestrowany na potrzeby . W lutym zakupił od kontrahenta niemieckiego kompresor spalinowy. Kompresor jest urządzeniem, które trzeba wozić z (...)

 • Ocena ryzyka krajów wg Coface VII 2019

  (...) pierwsze półrocze bieżącego roku zaowocowało spadkiem obrotów . Nawet jeżeli prognozy wskazujące na lekkie ożywienie w kolejnych miesiącach okażą się trafne, to barometr Coface i tak (...)

 • Historyczny rekord obligacji skarbowych

  (...) obligacji skarbowych tak chętnie jak w czerwcu 2019 roku. Sprzedano łącznie 15 720 848 sztuk obligacji. Cena nominalna każdego papieru detalicznego to 100 złotych, a więc w efekcie (...)

 • Wolimy aktywne wakacje?

  (...) Z badania Diners Club Polska wynika, że 41 proc. Polaków podczas urlopu chce zwiedzać i poznawać nowe zakątki kraju i świata. Jeszcze większa aktywność charakteryzuje 21 proc. badanych (...)

 • Inflacja a ceny mieszkań w Europie

  (...) znaleźć jest niełatwo. Właśnie dlatego kwartalne i roczne podsumowania Eurostatu są bardzo istotne. Wspomniana instytucja regularnie publikuje wskaźniki cen nieruchomości mieszkaniowych ze (...)

 • Jak rośnie polski sektor MŚP?

  (...) po raz kolejny przygląda się kondycji sektora MŚP. Bazą rozważań są przekrojowe, roczne dane statystyczne. Źródłem tych danych jest GUS, a autorzy opracowania posiłkują się zarówno (...)

 • Cyberprzestępcy z Silence rozszerzają działalność

  (...) w organizacje finansowe. Obok takich ugrupowań jak Metel czy Carbanak, jest ona autorem jednych z najbardziej destrukcyjnych oraz złożonych cyberkradzieży. Większość działań prowadzonych (...)

 • Tata na urlopie macierzyńskim

  (...) ZUS wypłacał zasiłki macierzyńskie niemal 55 tys. uprawnionych osób, z czego 39 tys. stanowiły mamy, a 16 tys. - ojcowie. Dominacja pań wynika z tego, że pierwsze 14 tygodni urlopu (...)

 • Wakacje 2019: jaka recepta na udany urlop?

  (...) spędzenie , najczęściej wybierają się nad morze (38%), na kolejnych miejscach pod względem popularności plasują się jeziora i rzeki (27%) oraz góry (15%). 12% badanych nie opuszcza miejsca (...)

 • Polscy przedsiębiorcy nie marnują sezonu ogórkowego

  (...) większe nakłady na inwestycje Publikowane przez GUS, kwartalne wskaźniki ekonomiczne pokazują, że już od 2016 roku III kwartał jest okresem, w którym polscy przedsiębiorcy pokaźnie (+65 (...)

 • Czego powinny się obawiać instytucje finansowe?

  (...) doradztwie podatkowym firma RSM zrealizowała swój raport, bazując na liczbie incydentów, które brytyjskie instytucje finansowe zgłaszają Urzędowi ds. Postępowania Finansowego (ang. Financial (...)

 • Przerwa w karierze sposobem na work-life balance?

  (...) łamach „Raportu płacowego 2019” Hays Poland dowiodło, że co 5. specjalista i menedżer (21%) myśli o zmianie pracy z powodu niemożności zachowania równowagi pomiędzy życiem osobistym a (...)

 • OPPO Reno Z wchodzi na polski rynek

  (...) w 6.4-calowy wyświetlacz full HD+ AMOLED z wcięciem w kształcie kropli wody o proporcjach 19.5:9. Wbudowana w ekran technologia odpowiedzialna za przenoszenie dotyku – Hidden Fingerprint Unlock (...)

 • Skoda Octavia RS Challenge - łobuz w rodzinie

  (...) przestrzał. Jeździłem kilkoma dieslami, kilkoma benzynami, wersjami z napędem na 4×4 i bez. Aż w końcu… kupiłem własną. Czarne kombi, choć nie przyciąga wzroku, nie jest też wypasioną (...)

 • PZP: Wadliwe pełnomocnictwo do wniesienia odwołania do KIO można uzupełnić

  (...) nie wynika bowiem możliwość uzupełnienia wadliwego pełnomocnictwa, które np. nie uprawnia podpisującego do wniesienia do KIO odwołania. Również literalna wykładnia, którą od lat stosuje (...)

 • Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Zbożowego Kapka - Producent mąk piekarniczych i specjalistycznych oraz kaszy manny. Tarnogród.

  Czytaj więcej: Produkty zbożowe i skrobiowe


strony : [ 1 ]
 
11
lipiec 2019

lipiec 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
 
 
 
 

Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2682
CHF 3,8406
USD 3,7859
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.