eGospodarka.pl

 • Emigrować za pracą chcą wszyscy. Nawet etatowcy

  (...) Są to przede wszystkim państwa Unii Europejskiej (83 proc. wskazań), a w szczególności Niemcy (26 proc.), Wielka Brytania (24 proc.) i Holandia (23 proc.). Za granicę do pracy wolą (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument ZP-305 , poznaj opinie o Skil Szlifierka kątowa Nr modelu: 9780 AA czy przeglądaj oferty pracy z miasta Ciechanów.


 • Odwrócony kredyt hipoteczny: prezydent podpisał ustawę

  (...) określa zasady i tryb odwróconego kredytu hipotecznego, prawa i obowiązki stron umowy oraz zasady rozliczenia zobowiązań wynikających z tej umowy. będą mogły oferować banki, oddziały (...)

 • Łatwiejsze loterie fantowe: Sejm znowelizował ustawę o grach hazardowych

  (...) bingo, w których łączna wartość wygranych przekraczała tzw. kwotę bazową, czyli ok. 3.650 zł, wymagała zgody Izby . Uzyskanie takiej zgody wymagało skomplikowanej procedury i poniesienia (...)

 • KRD rozpoczyna współpracę z niemieckim BIK-iem

  (...) zza Odry pozostają najistotniejszym partnerem zagranicznym Polski, a i polskie firmy zyskują coraz to większe znaczenie dla gospodarki niemieckiej. Obecnie w niemieckie ręce trafia 25 procent (...)

 • Bohaterowie Cartoon Network w PKO BP

  (...) 13. roku życia znalazły się w ofercie PKO Junior już przed kilkoma miesiącami. Od tego czasu najmłodsi klienci banku mogą dysponować swoimi oszczędnościami przy użyciu klasycznej karty, (...)

 • Powstaje Koalicja na rzecz przedsiębiorczości

  (...) wspierania przedsiębiorczości i rozwiązywania problemów związanych z rynkiem pracy podejmowanych jest w Polsce bardzo wiele działań. Urzędy pracy, parki technologiczne, inkubatory (...)

 • Kasy fiskalne trafią do lekarzy i prawników

  (...) zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Rozporządzenie określa zwolnienia na czas określony niektórych grup podatników i niektórych czynności z (...)

 • Wybory samorządowe 2014: internetowa walka o wyborcę

  (...) raz drugi postanowiło przeanalizować stopień wykorzystania narzędzi e-marketingu przez partie polityczne. Tegoroczne badania – dzięki współpracy z Sotrender oraz Bluerank – zostały (...)

 • EUR/USD - kilkusesyjne korekcyjne odbicie

  (...) - Indeks zaufania konsumentów, listopad (1,9%, poprzednio 0,9%), Indeks wynagrodzeń (k/k) III kw. (0,6%, prognoza 0,6%, poprzednio 0,6%), 10:30 (Wlk. Brytania) - Stopa bezrobocia, wrzesień (...)

 • Podatek dochodowy 2014: Motocykl to samochód osobowy?

  (...) zwłaszcza jeżeli chodzi o możliwość zastosowania . Ustawodawca bowiem, zdaje się pisząc na kolanie, nowelizację zapomniał o dotychczasowym kształcie przepisów dążąc jedynie do tego, aby (...)

 • Wkład niepieniężny za udziały w spółce: szacowanie przychodu przez fiskusa

  (...) organy podatkowe wyrażają pogląd, iż podatnik obejmujący udziały (akcje) w w zamian za wkład niepieniężny osiąga przychód w wysokości wartości nominalnej tych udziałów (akcji), na co (...)

 • Spółka cywilna: za zaległości w podatku VAT odpowiadają wspólnicy

  (...) Spółka nie jest przedsiębiorcą, dlatego, jeśli w ramach spółki ma być prowadzony biznes, przedsiębiorcą musi być każdy z jej wspólników. Nie ma jednak znaczenia status przedsiębiorcy w (...)

 • Odliczenie podatku VAT naliczonego od zakupów przed rejestracją

  (...) W styczniu 2014 r. wnioskodawczyni zamierza otworzyć działalność gospodarczą (). Przed jej otwarciem poniesie ona przy tym szereg wydatków związanych bezpośrednio z prowadzeniem tej (...)

 • „Oskładkowanie” umowy zlecenia po zmianach

  (...) nieścisłość pojawiającą się w przekazach medialnych dotyczących tzw. umów śmieciowych. Otóż, umowa zlecenia jest co do zasady „oskładkowana”, co oznacza – iż uzyskiwany z niej (...)

 • Dane z rynku pracy umocniły GBP

  (...) będzie koncentrowała się natomiast na walucie brytyjskiej. Przede wszystkim rynki oczekują na dzisiejszy kwartalny raport Banku Anglii odnośnie inflacji, w którym poznamy najnowsze prognozy (...)

 • Nissan Juke 1,6 DIG-T - żabi książę

  (...) dzieckiem japońskiego producenta. Ten mały crossover został przekiopowany prawie bez zmian z konceptu Qazan, który mogliśmy obejrzeć w 2009 roku. Nie wiem czy wówczas funkcjonowało już (...)

 • Darkhotel poluje na biznesmenów

  (...) problemu uzyskują dostęp do sieci dzięki własnym narzędziom, które w nich przechowują. Osoba melduje się w hotelu, łączy z hotelową siecią Wi-Fi, podając jako login numer pokoju oraz (...)

 • Młoda Morena w Gdańsku i Nowe Rokitki w Tczewie

  (...) w Gdańsku przy ulicy Dolne Migowo. Na osiedlu wybudowane zostaną 3 budynki – w ramach pierwszego etapu do oferty wprowadzono 118 mieszkań dostępnych w budynku nr 1. W ofercie znajdują się (...)

 • Serwer wirtualny poza firmą: co z bezpieczeństwem?

  (...) nią? Decyduje rozmiar przedsiębiorstwa Spośród ponad 2 000 przebadanych, którzy przyznają się do korzystania z , zaledwie 29% przyznało, że ich fizyczne maszyny znajdują się na terenie (...)

 • Kiedy zwolnienie dyscyplinarne a kiedy wypowiedzenie?

  (...) wypowiedzeniem W utrwalonym już orzecznictwie przyjęło się, że rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem jest zwykłym sposobem rozwiązania umowy. - Ocena zasadności wypowiedzenia umowy o (...)

 • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce

  (...) pomysłu na swój biznes, chcesz założyć własną działalność gospodarczą? Nasza oferta jest dla Ciebie! Weź udział w licznych warsztatach, szkoleniach, seminariach i poznaj ludzi, którzy (...)

 • Ubezpieczenia komunikacyjne i polisolokaty: za co karze UOKiK?

  (...) na odszkodowaniePod koniec października b.r. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) potwierdził wcześniejsze zastrzeżenia UOKiK-u, które dotyczyły ubezpieczeń Autocasco. Jedna z firm (...)

 • Funt głównym rozgrywającym

  (...) z brytyjskiego rynku pracy. Konsensus zakłada, że zmiana zatrudnienia w ujęciu kwartalnym wyniesie 125 tys. Oznaczałoby to odwrócenie spadkowej tendencji, która obowiązuje od kwietnia tego (...)

 • Monday Development buduje w Suchym Lesie

  (...) wielkomiejskiego zgiełku na rzecz mieszkania zlokalizowanego na obrzeżach miasta. Sąsiadujący ze stolicą Wielkopolski Suchy Las jest dla nich jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji. A (...)

 • Rynek kredytowy III kw. 2014

  (...) się z najnowszego opracowania NBP, w III kwartale 2014 r. większość analizowanych banków postanowiła nie modyfikować kryteriów stawianych przedsiębiorcom przy zaciąganiu kredytów (zob (...)

 • DuClean - Zajmuje się sprzątaniem domów i otoczenia, odśnieżaniem dachów i utrzymaniem czystości. Kraków.

  Czytaj więcej: Utrzymywanie czystości


strony : [ 1 ] . 2
 
12
listopad 2014

listopad 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2247
CHF 3,5137
USD 3,3966
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.