eGospodarka.pl

 • Polscy rodzice o ubezpieczeniu szkolnym

  (...) już czas dokonywania pewnych wyborów, w tym wyboru w zakresie ubezpieczenia szkolnego. Jak dowodzi badanie zrealizowane przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie UNIQA Polska, na kupno takiej polisy (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Cesja ubezpieczenia, poznaj opinie o Neo Szczypce zaciskowe metalowe czy przeglądaj oferty pracy z miasta radziejów.


 • Aktywność ekonomiczna ludności II kw. 2019

  (...) 15 lat i więcej według BAEL W II kwartale 2019 roku liczba ludności aktywnej zawodowo w wieku 15 lat i więcej wyniosła 17031 tys. osób, z tego 16484 tys. to pracujący i 548 tys. - bezrobotni. (...)

 • Kiedy wynajem mieszkania jest kosztem podatkowym firmy?

  (...) Wnioskodawca polegającą na doradztwie w zakresie prowadzenia firm (PKD 70.22.Z). Siedziba firmy mieści się w miejscowości jego zamieszkania. Z uwagi na specyfikę działalności musi on (...)

 • Polski eksport beneficjentem wojny handlowej?

  (...) eskalujące, głównie na linii Waszyngton - Pekin, napięcia handlowe i staje się w efekcie tego bardziej zróżnicowana Miejsce towarów amerykańskich, których wysyłka do Chin wyraźnie (...)

 • Świadczenie kompleksowe a faktura VAT

  (...) do zasady każde świadczenie i każda usługa powinny być uznawane, jako niezależne dla potrzeb stosowania przepisów systemu podatku VAT. Istnieją jednak sytuacje, gdy usługi są ze sobą (...)

 • Kredyty mieszkaniowe i konsumpcyjne rosną na potęgę

  (...) odkąd NBP podaje dane na temat wartości nowo udzielonych kredytów, Polacy jeszcze nie pożyczali tak dużych kwot jak w lipcu tego roku. Niektórych może to zaskoczyć, gdyż przecież obecnie (...)

 • 6 kluczowych cech skutecznego marketingu referencyjnego

  (...) konsumenta racjonalnego, tzw. homo oeconomicus, w literaturze ekonomicznej wspominano już przed wieloma laty. Typowy jego przedstawiciel to ktoś, kogo charakteryzuje dążenie do maksymalizowania (...)

 • Polska: wydarzenia tygodnia 35/2019

  (...) przyszłorocznego budżetu wywołał temat dot. przyszłych losów OFE. Zacznijmy od budżetu na 2020 rok, który przyjął rząd, a który po raz pierwszy od 1989 roku jest zbilansowany. Oznacza (...)

 • Rynek wtórny zyskuje na ograniczonej ofercie deweloperów

  (...) sprzedaż mieszkań używanych w 2018 roku na 7 największych rynkach wtórnych – wynika z najnowszych danych GUS. Podobny progres widoczny jest w skali całego kraju. Dane na temat rynkowych (...)

 • Coface TOP 500 CEE: kolejny rok dominacji Orlenu

  (...) sytuacji gospodarczej. Miniony rok okazał się kolejnym już okresem, w którym kontynuowana była dynamiczna aktywność gospodarcza w regionie CEE. W znacznym stopniu dotyczyła ona Polski (...)

 • USA i Chiny planują powrót do rozmów handlowych

  (...) że już w tym miesiącu rozpoczną się poważne rozmowy mające załagodzić zaostrzona wojnę celną między Waszyngtonem i Pekinem, by później pojawiały się duże wątpliwości, czy do (...)

 • UOKiK ostrzega: piramidy finasowe

  (...) systemy Omega, Hybryd Cykler, Alternet&AdBlast, Team-Coin, które mogą być piramidami i stawia zarzuty firmom, które je promują. – Podejrzewamy, że kolejne nieuczciwe firmy mogły stworzyć (...)

 • Zaskakująca eksplozja kredytów hipotecznych

  (...) wbrew oczekiwaniom rynku, większość banków podwyższyło warunki cenowe dla udzielanych przez siebie kredytów hipotecznych. Obserwujemy lekki wzrost i coraz mocniejsze promowanie przez banki (...)

 • Na cyberataki reagujemy za późno. To błąd, który kosztuje

  (...) że reakcja na incydent staje się potrzebna dopiero wówczas, gdy szkoda po cyberataku staje się faktem i trzeba przeprowadzić dalsze dochodzenie w tej sprawie. Jak jednak wynika z doświadczenia (...)

 • Wrocławski rynek biurowy pod znakiem pre-let

  (...) zajmowały łącznie 1,07 mln mkw. Odnotowana w I półroczu nowa podaż nie przedstawiała się wprawdzie imponująco, ale pomimo to Wrocławiowi udało się obronić trzecią pozycję (po Warszawie (...)

 • Czego boimy się w najmie mieszkania?

  (...) dobrej lokalizacji, cenie i standardzie jest ciągle więcej, niż ofert, mimo około 40 tysięcy mieszkań wprowadzanych do najmu co roku od 5 lat. Interesującą ofertę chciałoby się od razu (...)

 • 5 najczęstszych błędów podczas samodzielnej naprawy samochodu

  (...) napięta kwestia oszczędności… Wymiana paska rozrządu to jedna z tych napraw samochodu, przy której samodzielność może przynieść zupełnie pozorne oszczędności. Kierowcy, inspirowani (...)

 • Laptopy Acer ConceptD Pro

  (...) 9 Pro ma 17,3-calowy ekran o rozdzielczości 4K (3840 × 2160), który można obracać, rozkładać i wysuwać. Wyświetlacz ma certyfikat PANTONE-Validated i obsługuje 100% gamy kolorów Adobe RGB (...)

 • Zembrowski Spółka Doradztwa Podatkowego Sp. z o.o. - Oferta usług księgowych, kadrowo-płacowych, doradztwo i reprezentacja podatników przed organami podatkowymi i kontroli skarbowej. Warszawa.

  Czytaj więcej: Rachunkowość i podatki


strony : [ 1 ]
 
5
wrzesień 2019

wrzesień 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
 
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3409
CHF 4,0021
USD 3,9330
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.