eGospodarka.pl

 • Podzielona płatność czyli nadużycia w VAT przez fiskusa

  (...) zasad i norm, które pozwolą chronić także uczciwego podatnika. Tymczasem coraz częściej mówi się, że obok walki z nadużyciami w podatku VAT pojawiają się nowe nadużycia – tym razem (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Umowa przedwstępna sprzedaży samochodu, poznaj opinie o Lubella Mlekołaki Choco Piegołaki czy przeglądaj oferty pracy z miasta kłodzko.


 • Automat parkingowy nie wymaga kasy rejestrującej?

  (...) Wnioskodawca organizuje targi na swoim obiekcie. Z uwagi na sprzedaż dokonywaną dla osób fizycznych, jest on też obowiązany ewidencjonować ją na . Podczas organizowanych targów wnioskodawca (...)

 • Zeznania roczne PIT 2018: Ulgi i odliczenia podatkowe w pigułce

  (...) 2018 różni się od tego z lat ubiegłych? Zasadniczych zmian nie ma. Sposób opodatkowania również pozostał taki sam. Niemniej ulgi podatkowe, jako odstępstwo od reguły opodatkowania, zawsze (...)

 • Sorry, taki mamy klimat, czyli globalne zagrożenia 2019

  (...) jest przekonanych, że najważniejszym z globalnych zagrożeń bieżącego roku są rosnące napięcia geopolityczne i geoekonomiczne, któryck owocem mogą być dalsze na płaszczyźnie (...)

 • Grudniowa sprzedaż detaliczna zaskakująco poniżej oczekiwań

  (...) nie byli zbyt rozrzutni. Jak wynika z danych GUS, , liczona w cenach bieżących, była wyższa niż rok wcześniej jedynie o 4,7 proc., podczas gdy ekonomiści spodziewali się wzrostu o 7,7 proc (...)

 • Koniunktura przemysłowa I 2019

  (...) GUS dla Polski (SI) w styczniu 2019 r. Składowa odnosząca się do przetwórstwa przemysłowego, handlu detalicznego oraz usług kształtuje się na poziomie niższym od notowanego w grudniu i , a (...)

 • Ceny produktów rolnych XII 2018

  (...) uzyskiwanych przez rolników na targowiskach W grudniu 2018 r. w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły ceny skupu większości produktów rolnych, z wyjątkiem żywca wieprzowego oraz drobiu (...)

 • Budownictwo mieszkaniowe I-XII 2018

  (...) w okresie styczeń-grudzień 2018 r. oddano do użytkowania 184,8 tys. mieszkań, tj. o 3,6% więcej niż przed rokiem. Inwestorzy dwóch dominujących na form budownictwa, tj. deweloperzy i (...)

 • Polscy seniorzy coraz bardziej narażeni na wyłudzenie pieniędzy

  (...) ChronPESEL.pl, kwota, na którą w 2017 roku próbowano dokonać wyłudzeń pieniędzy, sięgnęła nawet 3 mld zł. Przeciętna wartość jednej próby wyłudzenia przekraczała 65 tys. zł (...)

 • Dziadkowie w kłopotach. Skąd się biorą długi emerytów?

  (...) która przeważnie ma już ustabilizowaną sytuację finansową - mają stały dochód w postaci emerytury, mieszkanie, nie utrzymują małoletnich dzieci, nie startują w pogoni za technologicznymi (...)

 • RODO - przypudrowany sukces?

  (...) zabezpieczeń Mówiący o art. 32 RODO umożliwia firmie pewną dowolność w doborze rozwiązań, które chronić mają przetwarzane przez nią informacje, pozwalając na wybranie najlepszych dla (...)

 • Smart home - czy jesteśmy gotowi na rewolucję w domach?

  (...) w 81 krajach przez 192 operatorów. W Polsce są to między innymi T-Mobile, Orange, Exatel, Ericsson oraz Nokia. Według Ministerstwa Cyfryzacji, nakłady inwestycyjne niezbędne do wdrożenia sieci (...)

 • Strach o poufność danych osobowych coraz większy

  (...) , szybkiej realizacji usługi oraz obsługi na wysokim poziomie. Tak jest zarówno w przypadku zwykłych zakupów w sklepie, jak i w trakcie korzystania z oferty banków. Do wskazanych powyżej (...)

 • Użytkowanie wieczyste nie zniknie od razu

  (...) 2019 roku użytkownicy wieczyści gruntów wykorzystywanych na cele mieszkaniowe zostali właścicielami lub współwłaścicielami działek. Dotyczy to zarówno użytkowników, którzy mają domy (...)

 • Zimowe wyprzedaże, czyli 6,6% zamiast 70%

  (...) „Świąteczny Barometr Cenowy” zawiera analizę przeszło 1000 sklepów reprezentujących branżę i niestety nie prowadzi do wniosków, które mogłyby szczególnie ucieszyć e-konsumentów (...)

 • Zatory płatnicze. To boli małe firmy produkcyjne

  (...) działają obecnie prawie 2 miliony małych firm i to właśnie one w największym stopniu "przykładają się" do tworzenia naszego PKB, odpowiadając za co trzecią zarobioną złotówkę. 1/10 tej (...)

 • Dzień Świstaka

  (...) pokazał wczoraj, jakiego brexitu oczekuje. Nie chce brexitu bez porozumienia, nie chce też odraczać daty rozwodu z UE ani powtórzenia referendum. Za to chce łagodnego brexitu na zasadach (...)

 • Jakie zarobki w IT na kontrakcie?

  (...) a zataczający coraz to szersze kręgi postęp technologiczny, w tym rozwój technologii mobilnych i chmury sprawiają, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów IT nie maleje. Branża (...)

 • Ford Tourneo Custom - 8 osób lub tysiąc małych rzeczy

  (...) mógłby poruszać się Jason Statham w filmach z serii ‘Transporter’. Wtedy mógłby przewozić nie tylko małe paczki, ale także sprzęt AGD, mniejsze meble lub wejść w biznes (...)

 • Kredyt studencki już przez cały rok i do 30-tki

  (...) przypadku , przez cały okres nauki i przez 2 lata po jej ukończeniu, całe naliczające się odsetki spłaca za nas państwo. Koszty jakie sami musimy ponieść to odsetki, które naliczą się (...)

 • Elpronar - Sprzedaż, serwis oraz wynajem maszyn i urządzeń budowlanych nowych i używanych. Kraków.

  Czytaj więcej: Maszyny i narzędzia


strony : [ 1 ]
 
22
styczeń 2019

styczeń 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2862
CHF 3,7839
USD 3,7727
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.