eGospodarka.pl

 • W CIT stawki podatku maleją w 2019 r. A co z PIT?

  (...) podatników bądź nowych firm (z pewnymi wyjątkami) CIT spadł z 19% do 15%. Po dwóch latach obowiązywania tej stawki zdecydowano się na jego ponowne obniżenie. Od 2019 r. obniżona stawka CIT (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Formularz ORD-IN, poznaj opinie o Constance Carroll Puder w kamieniu czy przeglądaj oferty pracy z miasta myszków.


 • Podział spółki: majątek pozostający bez podatku VAT

  (...) z o.o. zamierzają rozdzielić jej działalność w trybie art. 529 § 1 pkt 4 kodeksu spółek handlowych (). Część majątku spółki zostanie przeniesiona na spółkę nowo powstałą, a druga (...)

 • Nowe mieszkanie vs. używane. Plusy i minusy zakupu

  (...) kryteriów, którymi przy zakupie mieszkania kierowali się ankietowani najważniejszym okazała się cena. Tu nie było zaskoczenia. Do kluczowych czynników zaliczyło ją aż dwie trzecie (...)

 • Badania internetu Gemius/PBI XII 2018

  (...) badania Gemius/PBI z niewielkimi zmianami na podium, gdzie wśród wydawców stron i programów internetowych najczęściej odwiedzanych przez internautów ponownie zwycięża Grupa Google z (...)

 • Ceny OC już stabilne - podsumowanie 2018 r.

  (...) pikować już u schyłku 2017 roku, ale dopiero kolejne miesiące przyniosły długo wyczekiwaną przez kierowców stabilizację cen. Przeciętne obniżki sięgnęły 5%, ale sprawy miały się (...)

 • Zobacz, kto oferuje największą podwyżkę wynagrodzenia

  (...) wskazują, że w listopadzie minionego roku przeciętne wynagrodzenie było o 7,7 proc. wyższe niż rok wcześniej i wyniosło 4966,61 zł, co oznacza podwyżkę rzędu 356 zł. Są jednak i takie (...)

 • Polska gospodarka spowolni, ale na tle innych nie będzie źle

  (...) polskiej gospodarki w I kw. 2019 roku spadnie do poziomu 3,5 proc. , by stopniowo – wraz z upływem kolejnych miesięcy 2019 roku – odnotować na początku 2020 roku wartość zbliżoną do 3 (...)

 • Egzekucja komornicza droższa niż windykacja

  (...) dojdzie, zadłużenie może jednak zostać sprzedane firmie windykacyjnej. Pierwotni wierzyciele decydują się na taki krok m.in. wówczas, gdy dług i jego dochodzenie zaczynają być dla nich (...)

 • Rynek mieszkaniowy 2019 okiem eksperta

  (...) Narodowy Bank Polski spodziewa się wzrostu inflacji o prawie 1,5 pkt proc., co w połączeniu z podwyżkami stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych i powolnym pogarszaniem koniunktury (...)

 • Gdzie najszybszy internet mobilny w XII 2018?

  (...) w oparciu o 26021 pomiarów dokonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBenchmark w grudniu 2018. Większość testów (77,14%) dotyczyła technologii 4G. Co piąty z testów (22,43%) (...)

 • Biznes oszukany. Czym się zajmą hakerzy w 2019 r.?

  (...) obserwujący zachowania grup przestępczych, w tym zachowania nietypowe i motywację do działań za marginesem legalności wskazują, że obok działań o charakterze wyzwaniowym – hakerstwo (...)

 • Zarządzanie wierzytelnościami - podsumowania i prognozy

  (...) rozporządzenia RODO Wprowadzeniu towarzyszyła ożywiona dyskusja. I nie powinno być to właściwie żadnym zaskoczeniem, ponieważ tak właśnie dzieje się w przypadku każdego nowego prawa (...)

 • USD przyjmuje postawę defensywną

  (...) zanosiło się na korektę, na koniec powrócił pro-ryzykowny sentyment, więc ogólnie rynki pozostają w tym samym trybie. Wczoraj prezes Fed Powell występował publicznie, ale w najważniejszej (...)

 • Naucz dziecko rozpoznawać, czym jest fake news

  (...) Najmłodsi coraz częściej korzystają z portali społecznościowych i to nie tylko dla rozrywki, komunikacji czy podtrzymywania kontaktów towarzyskich, ale również po to, aby uzyskiwać (...)

 • Lenovo Yoga S940, A940 i C730

  (...) waży zaledwie 1,2 kg i ma 12,2 mm grubości, system Windows 10, procesor do Intel Core, do 16 GB pamięci LPDDR3 oraz dysk PCIe SSD o pojemności do 1 TB5. Ramke ekranu spowija szkło Contour Glass, (...)

 • Branża spożywcza. Ryzyko bez zmian, ale...

  (...) konkurencji w polskiej branży spożywczej, zwłaszcza w odniesieniu do cen. I wprawdzie zyski większości jej przedstawicieli charakteryzują się stabilnością, to raczej należą one do (...)

 • Volvo XC90 T8 Twin Engine AWD Excellence - elitarny

  (...) dopieszczone w każdym calu. Szwedzi w chińskich rękach poszli daleko w stronę ekologicznych rozwiązań – dostępne są tylko dwulitrowe silniki – a mimo to flagowy SUV znajduje wielu (...)

 • Szyldy - Produkuje tablice, reklamy świetlne, grafikę komputerową oraz poligrafię i grafikę przestrzenną.

  Czytaj więcej: Wizualna


strony : [ 1 ]
 
11
styczeń 2019

styczeń 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2957
CHF 3,7945
USD 3,7289
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.