eGospodarka.pl

 • Album "Biurowce w Polsce 2018" - edycja wiosenna

  (...) biuro ma się znajdować w innych największych miastach Polski. Tu jednak przyczyny są zupełnie inne – ze względu na ogromny popyt ze strony firm z sektora usług biznesowych (Business Process (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument ZUS-ER-ZOW-01 - Zawiadomienie o wypadku, poznaj opinie o Szynaka-Meble Stół FOLK 42 czy przeglądaj oferty pracy z miasta ostróda.


 • Nadal nie ma zasad należytej staranności w rozliczeniach VAT

  (...) Pojęcie nie zostało precyzyjnie zdefiniowane w obowiązujących przepisach. Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2017 r. poz. 459, 933, 1132) definiuje ogólnie należytą (...)

 • MF wyjaśnia: opłata recyklingowa od foliówek z podatkiem VAT

  (...) w życie przepisy ustawy z dnia 12 października 2017 r. o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw, wprowadzające w życie obowiązek (...)

 • Dokumentacja cen transferowych tylko dla dużych transakcji

  (...) Wnioskodawca jest wspólnikiem i dodatkowo prowadzi działalność gospodarczą na własne nazwisko. W ramach działalności indywidualnej nabył specjalistyczne urządzenie, które będzie (...)

 • Kryptowaluty nie zareklamujesz w Google

  (...) że będzie blokowała reklamy związane z kryptowalutami na swoich platformach, w tym na YouTubie. Zakaz wejdzie w życie od czerwca, czyli niecałe pół roku po tym, jak to samo zrobił Facebook. (...)

 • Inflacja II 2018

  (...) Urząd Statystyczny, na wzór lat ubiegłych, dokonał w lutym br. aktualizacji systemu wag, który stosuje się przy wyliczeniach wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych. System wag oparty (...)

 • Czy podwójny antywirus zwiększy bezpieczeństwo sprzętu?

  (...) „oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada”. Dlatego tak wiele osób skupia się na prewencji, nie zawsze biorąc pod uwagę, czy wszystkie podjęte (...)

 • Wtórny rynek nieruchomości II 2018

  (...) dwóch decydowano się na zakupy tańszych lokali. Były to Kraków i Wrocław. W stolicy Małopolski, porównując do poprzedniego miesiąca, odnotowywane przez nas były niższe o 4,4 proc. To (...)

 • Rynek kredytów hipotecznych III 2018

  (...) poziomu stóp procentowych w naszym kraju. Prezes Glapiński zasugerowała również, że mogą one pozostać na obecnym poziomie nawet do 2020 r. Co ciekawe wspomniał również o tym, że później (...)

 • Tracą zadowolenie z pracy i odchodzą. Jak ich zatrzymać?

  (...) z powodu braku możliwości rozwoju w swojej firmie. Kolejnym powodem odejść jest niezadowolenie z wysokości wynagrodzenia i otrzymywanych (45 proc.). Aż 41 proc. pracowników przyznało, że (...)

 • TFI: sprzedaż i umorzenia II 2018

  (...) dotychczasowy lider rynku – fundusze gotówkowe i rynku pieniężnego – ponownie "zgarnęły" najwięcej. Napłynął do nich kapitał rzędu +2,0 mld zł. To jeszcze lepszy wynik od tego, który (...)

 • Handel zagraniczny I 2018

  (...) w dolarach USA i w euro Eksport wyrażony w dolarach USA wyniósł 19,6 mld USD, a import 20,1 mld USD (wzrost odpowiednio o 19,3% i o 26,2%). Ujemne saldo ukształtowało się na poziomie 0,5 mld (...)

 • Najbardziej poszukiwani pracownicy w II 2018

  (...) Wyszukiwarki Kandydatów? Prowadzone statystyki wskazują, że w ubiegłym miesiącu zaproszenie do rekrutacji rozesłano do 49 310 osób właścicieli profilu zawodowego w serwisie GoldenLine (...)

 • Wakacje 2018: Egipt nie daje o sobie zapomnieć

  (...) w turystyce wyjazdowej. Popyt na zagraniczne wakacje nadal wysoki W mediach pojawiła się dwudziesta odsłona raportu z systemu MerlinX (09/2018), poświęconego rezultatom sprzedaży wycieczek (...)

 • Turcja ma problem: waluta na dnie, rating w dół

  (...) zadłużenie do PKB na poziomie 27,5 proc. Tak wyglądają szacunki podstawowych wskaźników makroekonomicznych przedstawione przez S&P Global Ratings w lutowym przeglądzie ratingu Turcji. To nie (...)

 • Perspektywy zatrudnienia II kw. 2018

  (...) prognoza netto zatrudnienia jest dodatnia i to we wszystkich z 10 analizowanych sektorów. Najwyższe wskazania (+26%) prezentuje Produkcja przemysłowa i jest to najbardziej optymistyczna prognoza (...)

 • Warszawa - wschodząca gwiazda rynku

  (...) Polski mieszka dziś około 1,7 mln osób, co stawia ją w jednym rzędzie z m.in. Wiedniem. Okazuje się, że Warszawa nie ustępuje innym zachodnim metropoliom również od względem zamożności - (...)

 • EUR/CHF wspiął się do 1,17

  (...) relacji handlowych USA przyćmiewają twarde dane z gospodarki, które podkreślają jej idealne położenie. No to teraz i ten filar dla optymizmu inwestorów zaczyna kruszeć. W lutym sprzedaż (...)

 • Czy to dobry moment na handel z Czechami?

  (...) Czechach stwarza obecnie dobre warunki do rozwoju działalności gospodarczej. Tamtejszy rynek pracy radzi sobie bardzo dobrze, a 7 na 10 reprezentantów sektora MŚP pozytywnie wyraża się o (...)

 • Budownictwo niemieszkaniowe w 2017 r.

  (...) przez Główny Urząd Statystyczny, w minionym roku oddano do użytkowania 23432 nowe budynki niemieszkalne (23072 w 2016 roku), których łączna powierzchnia użytkowa sięgnęła 13800 tys. m2 (...)

 • Klasyczny protekcjonizm może nie rośnie, ale nowe już tak

  (...) na całym świecie wdrożeniem 467 nowych środków protekcjonistycznych. I wprawdzie tempo wzrostu jest niższe aniżeli rok wcześniej, to jednak całkowita pula aktywnych środków cały czas (...)

 • Jak rozpoznać fałszywe wiadomości?

  (...) pracodawcy z zakresu bezpieczeństwa komputerowego powinni zwrócić szczególną uwagę. Malware w załącznikach Złośliwe oprogramowanie w fałszywych skrywa się często w załączonych (...)

 • Przedawnienie roszczeń przeciwko członkom zarządu spółki z o.o.

  (...) to, że jeśli uprawniony (powód) będzie dochodził swojego roszczenia (które uległo już przedawnieniu) przed sądem, to zobowiązany (pozwany) może poprzez samo podniesienie zarzutu (...)

 • FIKS Biuro Księgowe - Obsługa firm w zakresie księgowości, kadr i płac oraz usług informatycznych.

  Czytaj więcej: Rachunkowość i podatki


strony : [ 1 ]
 
15
marzec 2018

marzec 2018
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
26
27
28
29
30
31
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2168
CHF 3,6073
USD 3,4117
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.